Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wanna w klatce? Piasek kąpielowy czy ziemia dla gryzoni?
Autor Wiadomość
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 12:13   

Mi przez przypadek wpadlo w oko. Opakowanie jest przezroczyste i ma zolta plakietke ze zwierzakami i pisze drukowanymi Chomik. Widac, ze jest tam ziemia. Mozesz sie spytac sprzedawcow :D Ziemia jest calkiem sucha i sypka :D A chlopaki mialy ubaw jak nie wiem :D
 
     
Lotya 



Dołączyła: 20 Sty 2009
Posty: 57
Skąd: Katowice/Wrocław
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:55   

Ja mieszam zwykłą, kwiatową ziemię z trocinami (żeby się tak do sierści nie lepiła), wsypuję do transporterka i wstawiam do klatki. Szczury są zachwycone! Jak dam świeżej, to ryją, kopią, a jak im się znudzi, to robią sobie tam kuwetę. Uwielbiam te brudne nosy, ogony i czarne ślady łapek na prześcieradle... :mrgreen:
_________________
Fundacja TARA - Schronisko dla Koni.
http://www.fundacjatara.info/
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 22:32   

A moje paskudy uwielbiają ziemię,ale...tylko tą doniczkową... :/ Nawet jak im wstawię do klaty,nawet jak zmieszam to z trocinami,to mają to w...głębokim poważaniu,że tak powiem...Tylko tym syfią naokoło,bez żadnego sprecyzowanego celu...Za to parapety z moimi ukochanymi kwiatolami są najcudowniejsze na świecie...Widok po ich wycieczkach może nie do końca jest taki cudowny... :evil:
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
futrzasta 



Dołączyła: 11 Paź 2008
Posty: 385
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Gru 12, 2009 00:29   
   Zwierzątka: pies,myszki rasowe, 8 ptaszników, skorpion, hod.karmowe


ta kwiatowa ziemia przypadkiem szkodliwa nie jest?w przypadku ptaszników jest wręcz zabronione jej stosowanie więc nie wiem czy szczurkom też nie zaszkodzi, to już może prędzej wilgotne włókno kokosowe
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 12, 2009 11:35   

futrzasta, ta, tylko dostęp do doniczek nie zawsze da się ograniczyć, bo szczurza pomysłowość w tej materii jest doprawdy zdumiewająca ;)
wiem coś o armageddonie w doniczkach, bo sama uwielbiam kwiatki i mam ich w domu naprawdę dużo. szczury wstępu na parapety w tej chwili nie mają, ale np. donica w wielką palmą jest ich ulubionym celem wypadowym, potrafią totalnie mnie rozwalić sposobami i kombinacjami, dzięki którym usiłują się tam dostać :P

wcześniej w innych mieszkaniach parapety były różniaste, czasem ogony swobodnie po nich łaziły i zawsze wtedy nie mogły sobie odmówić przyjemności małego przegrzebania w ziemi - nic się nigdy nikomu nie stało, ale ja akurat używam najzwyklejszej ziemi do roślin doniczkowych, bez żadnych granulek z nawozem ekstra, a kwiatki nawożę biohumusem, totalnie naturalnym ekstraktem z dżdżownic :)
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 00:22   

No właśnie,moja doniczkowa plantacja też raczej szczurasom nie może szkodzić,też używam biohumusa z dżdżownic(jakoś najlepszy dla moich badylków),poza tym wszystkie trujące i egzotyczne liściaki trzymam wysoko na szafach,z daleka od tych wszędobylskich szczurzych kretów...I z dala od dostępnych dla nich parapetów...
Zniszczenia są...no cóż,powiedzmy że do przeżycia... :roll:
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 8