Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Strach, strachliwość, panika oraz lęki
Autor Wiadomość
Naciol 
twój koszmar senny



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lis 2006
Posty: 1511
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 20:17   Piski i wyrywanie się szczura przy podnoszeniu.
   Zwierzątka: trzy czterołapy


Jak w temacie.
Gdy próbuję podnieść Toxica, łapiąc go tak pod przednimi łapkami - piszczy, skrzeczy, wyrywa się.
Wiem, ze moich rąk się nie boi - mogę normalnie go miziać. Od kiedy go mam (listopad 2006) tak robi. Na początku myślałam, że się boi (może nadal się boi..?). Ale nie przechodzi. Thor na początku też piszczał - jednak już przestał.
Da się to jakoś 'wyeliminować'?

Dodam jeszcze, że często nawet podczas dotykania przy brzuszku/po boczkach piszczy.
_________________

ze mną: Freya, Mokka, Ąnygsia Qchana WWW

za TM: Thor, Toxic, Rashne, Reggae, Catti-brie, Mii
Ostatnio zmieniony przez wuwuna Pią Lis 21, 2008 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 11:34   
   Zwierzątka: ogony


Naciol, jeśli Toxic jest zdrowy, to po prostu nie chce byc doktykany.
Czy to są krótkie , niezbyt głośne piski, czasem skrzeki? Jesli tak, to to znaczy "zostaw mnie, nie chcę".
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 13:15   

Nisia, Tak, dokładnie takie. Kurczę. A da się go jakoś przekonać, że ręce nie gryzą?
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 13:27   
   Zwierzątka: ogony


Juni, to było pytanie do mnie?

Mam to z Alifkiem. Toxic wie, że ręce nie gryzą, tylko po prostu NIE LUBI byc dotykany i koniec. I trzeba to uszanować.
Alifek jest u mnie od stycznia ubiegłego roku i mu nie przeszło.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 13:44   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


U mnie było tak ze Sputkiem. Aż do niedawna nieznosił, żeby go dotykać. Sam przychodził na ręce i wtedy można go było miziać do woli, ale gdy go chciałam sama podnieść, to pisk.
Niedawno mu to przeszło, samo jakoś. Może dlatego, że bardzo dużo czasu spędzalismy razem (wtedy, gdy sam przychodził, bo ja go raczej nie brałam na ręce, wiedząc, że się boi, gdy go dotykam) a może dlatego, że chłopiec się zestarzał i odpuścił sobie wrzaski. Nie wiem.
 
     
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 14:53   
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


Bazyla czasami tez tak ma...do roku czasu byla cichym szczurem, ktorego nie bylo slychac w ogole ale kiedy pojawila sie Dewi to zmienila sie w straszna panikare i glosno piszczy...zazwyczaj bez powodu. Jak ja biore na rece to czasami tez pisnie, bylam u weta nawet zeby sprawdzil czy nic jej nie dolega. Stwierdzil ze wszystko jest wporzadku...wiec widocznie czasami nie ma ochoty na moje przytulanki.
_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 14:56   

Off-Topic:
Nisia, to było pytanie ogólne ;)
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 19:44   

U mnie tak piszczy Fetka, która dzikusem była od zawsze. Do niedawna niby było lepiej, ale od kiedy dziewuchy biegają luzem po pokoju, to gdy chcę ją wziąć na ręce żeby zamknąć do klatki - pisk jest straszny. Jakbym ją co najmniej mordowała ;)
(A do tego Fecia piszczy dokładnie tak jak świnia, więc komedię mam zawsze potworną :) )
 
 
     
Naciol 
twój koszmar senny



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lis 2006
Posty: 1511
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 19:59   
   Zwierzątka: trzy czterołapy


Dzięki wszystkim za odpowiedzi, już myślałam, że on jakiś dziwny jest ;)
_________________

ze mną: Freya, Mokka, Ąnygsia Qchana WWW

za TM: Thor, Toxic, Rashne, Reggae, Catti-brie, Mii
 
     
Lynn 
*I love rats*



Dołączyła: 16 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Gloucester/Anglia
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 20:05   
   Zwierzątka: dwa ciury; Misia i Gaja oraz psina; Pusia.


Ech, ten temat jest mi bardzo dobrze znany. Otóż moja Misia również jest typem dzikusa. Wystarczy drobny gest w celu podniesienia a ta sie drze i drze jakby ją zażynali, czasami myślałam, że może ją coś boli na przykład, ale teraz to wykluczone, strach i tyle. I szczerze mówiąc nie mam pomysłu jak ją przekonać by mi zaufała trochę bardziej, ale najwidoczniej ma taki charakter...
_________________
Za TM: Chisa (6.04.07) [*]
W Polsce: Misia, Gaja ;(
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 10:25   

Lynn napisał/a:
ale najwidoczniej ma taki charakter...

Otóż to.
Ja nad Fecią pracuję już rok z kawałkiem, i nic.
Ona taka jest, i już. :)
 
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 23:39   

Tak, różne są charaktery ogonów.

U mnie przy próbach wyciągania z klatki jedne wzbraniają się bardziej, inne mniej, ale nie ma tak, żeby dawały się spokojnie wyjmować.
Jedynie Kuodzio jest w miarę spokojny.
No i dziś, gdy brałam je "na spacer" Tobiasz właśnie piskał. Ale, że jeszcze nie był na dworze to stwierdziłam, że jak powiedziałam A to powiem B i go wyjmę.
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Śro Kwi 18, 2007 09:09   

To u mnie tak jest z Luną. Sama czasem wdrapuje mi się na kolana, a tak to... Gryzie i gryzie, piszczy przy podnoszeniu, nie chce dać się złapać. A wcześniej nie gryzła...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 18, 2007 10:32   

Sorry, walne offtopa, ale w ramach tematu, a konkretnie w ramach pocieszania. ;)
Konkretnie to chce dać znać, że szczury to marudy i panikarze okropne, dlatego jeśli naprawdę nie dzieje sie nic złego, to należy piski olać sikiem prostym. Oto dlaczego:
Moje F-chłopaki nauczyły się, że jak czegoś nie chcą, coś im się nie podoba, nie leży, nie jest po ich myśli i wbrew woli, to trzeba piszczeć. I tak, piski słychać gdy:
- całuję padalce, a one chcą iść,
- one chca robic przeglądy dentystyczne a ja nie,
- mówię, że czegoś nie wolno,
- zbieram bractwo do klatki (a jak pierwszy do niej trafia, to reszta od razu wie co je czeka i sie bezczelnie ociągają),
- między sobą, jak się kitwaszą we 4 na jednym hamaku i robi się ciasno.
W sumie brzmi to przekomicznie, zawsze mnie rozśmiesza i rozkłada kompletnie, bo wygląda to tak jakby marudzili, narzekali i bóg wie co tam jeszcze mamroczą pod nosem... :rotfl:
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 18, 2007 10:48   
   Zwierzątka: ogony


Viss napisał/a:
Konkretnie to chce dać znać, że szczury to marudy i panikarze okropne, dlatego jeśli naprawdę nie dzieje sie nic złego, to należy piski olać sikiem prostym

Odrobina obserwacji i łatwo mozna się nauczyć rozróżniać piski. I wyłapywac ten, który powinien skłaniac do natychmiastowej ingerencji (tzn. szczur został ranny).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 8