Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Upodobanie szczurów do kawy
Autor Wiadomość
asiul
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 28, 2006 13:01   Upodobanie szczurów do kawy

Na poczatku moze sie przywitam, bo jestem nowa. Mam takie pytanko, ale moze najpierw krotki wstepik. Mam szczurka a wlasciwie szczurke. Kazdy w domu oczywiscie ja kocha (no moze poza psem) i rozpieszcza. Zwlaszcza moja mama. Nom i problem polega na tym, ze daje jej wszystko doslownie poczawszy od bulki po... kawe. No i teraz moje pytanie mianowicie, czy to jest ekhem... nie tyle co zdrowe co nieszkodliwe? Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi (jeli jakies wogole beda ;) ).
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Nie Gru 16, 2012 19:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 15:13   
   Zwierzątka: kot


yyy....
tak na zdrowy rozum to kawy nie dawaj!!!
to moze zabić jej serducho...
_________________
mam kota.
 
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 15:30   
   Zwierzątka: szczur(y)


Na wstępie witam bardzo serdecznie :D Cola, małe ilosci kawey nie zaszkodzą :wink: szczury mają ciągoty do uzywek!! bułka napewno nie zaszkodzi
asiul, zapraszam do czynnego udziału w życiu forum. Tak poza tym to może sprawiłabyś sobie jeszcze koleżankę dla szczurka?? szczury najlepiej jak żyją w gromadce, ja sama mam 4, w dziale o naszych szczurach mozesz poczytać. Żeby nie zaśmiecać tematu o kawie, który może się przydać załóż nowy temat o swojej szczurce, opisz jej wygląd, charakterek ile ma lat itp.
 
 
     
asiul
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 28, 2006 15:37   c.d.

Dzieki za odpowiedz. Niestety drugiego szczura miec nie moge a to ze wzgledu na moja mame - po prostu ona nie chce miec i nie wiem dlaczego chociaz z 1000 razy ja na to namawialam. Poza kawa Shanti dostaje jeszcze mase innych, pewnie niezdrowych rzeczy ale w najblizszym czasie bede probowac miec jakis wplyw na to co mama jej daje :P Nom niccc na razie to by bylo na tyle.
Pozdrawiam.
 
     
ajlii 


Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 5
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 00:42   

Moja Padme lubi podpić mi kawę. Często zabieram ją w gości - najpierw zaaferowana drogą i nowymi widokami - słodko zasypia, potem robi siusiu na swój ręcznik, a na końcu włazi na stół i zagląda do mojego kubka. Tylko i wyłącznie do mojego! A że ja uwielbiam kawę, to ją podpija...
Wychodzę z założenia, że szczur to na tyle inteligentne stworzenie że wie co mu służy. Niektóre z moich ogoniastych lubią napić się herbaty, inne plują nią na odległość. Niektóre gustują w piwie, a inne chcą się bić z pianą. Albo łapać bombelki z coli.
Padme i ś.p. Nel lubiły też białe wino...
W sumie żadne "używki" do zdrowych nie należą, ale biorąc pod uwagę co nasze skarby wygrzebują w kuble ze śmieciami... (ulubione zajęcie Czarnula). Najlepszą zabawką jest zużyta torebka po herbacie, którą można nosić po całym domu, a na końcu rozpruć i sprawdzić co jest w środku... ;)
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 01:13   

asiul poczytaj tematy o naszych szczurkach i pokaz mamie - nawet nie wiesz ile to radosci daje patrzec na te rozrabiaki (sama mam 4 paskudy i 5 niedlugo bedzie :mrgreen: ).
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 16:01   
   Zwierzątka: kotka Puma


Olimpia, post asiul jest sprzed roku, a ostatnie jej logowanie to listopad 2006 ;) to jest temat o kawie :)
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 20:07   

:oops: nie popatrzylam na date... Zeby nie offowac to napisze ze nie wiem czy moje szczury lubia kawe,bo jej nie pijam. Zato herbate lubia,a Capri najbardziej lubi zuzyte torebki po herbacie - krasc... :-P
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Chesti 
bez kija nie podchodź



Dołączyła: 21 Paź 2006
Posty: 170
Skąd: Trzebinia :]
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 20:25   
   Zwierzątka: Odeszły na zawsze... Bakuś, Toffik, Batman i Che :(


Moje paskudy podpijają mi Nescafe Frape (lub inne tego typu "kawy"), zwykłej kawy nawet się nie tkną... kiedyś próbowały i odchodziły z miną "a fe! gorzkie".

Oczywiście Frape robi się z mleka, więc uważam żeby za dużo nie wypiły... ale tak od czasu do czasu nie zaszkodzi jak zamoczą jęzorki :)
_________________
CHE (dumbo rex russian blue blazed berkshire)

Za tęczowym mostem: BAKUŚ (*.06.2005 - 3.09.2007), TOFFIK (*.10.2005 - 21.01.2008), BATMAN (Ballentines of Zirrael) (4.07.2006 - 6.04.2009), CHE GUEVARA Rat`s Troop (7.09.2006 - 7.05.2009) Żegnajcie... nikt was nie zastąpi :( ((((
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Śro Lut 07, 2007 09:44   
   Zwierzątka: Zoo


Nasze szczury przyrządzonej nie lubią, natomiast ostatnio dwie panny dorwały się do pudła z Capucchino, wygryzły dziury w torebkach i zaczęły wcinać :shock: Najbardziej im marcepanowe smakowało :roll:
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
karusia_bb 



Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 27
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Maj 21, 2007 14:56   

Moja Szczurołapka kiedyś wpadła do kubka z kawą xD i ogólnie często lubi siadać na kubku i trochę podpijać (oczywiście tylko wtedy kiedy kawa jest z mlekiem), ostatnio nie pijam kawy więc nie ma okazji na tego typu używki^^ (to dlatego że już nie muszę się uczyć po nocach więc nie pijam kawy xD)
_________________

 
 
     
apsik 



Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 222
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 13:51   
   Zwierzątka: 2 szczurki Coco i Gabcia [*], koń Erol


No to może ja również przyłączę się grona kawoszy. Miałam szczurzynkę, która uwielbiała nescę z mlekiem i posłodzona musiała być koniecznie. Siadała na kubku i piła ile wlazło. Oczy z orbit jej wyłaziły na widok kawy :wink: , zagryzała ciasteczkiem przy okazji. Drugi szczur natomiast rozkoszował się wodą z akwarium-przy okazji polując na rybki.
Miałam szczurki dość dawno temu i nie było tyle gotowych karm specjalnie dla szczurkow produkowanych. Karmiłam tym co lubiły i żyły, były pulchne i szczęśliwe i nie chorowały.
 
     
Gość

Wysłany: Pon Cze 11, 2007 16:22   

Wlasnie to bylo KIEDYS, kiedys szczury byly zdrowsze. Dozywaly 5 lat, teraz ledwo 2, 2,5.
Ja wyznaje zasade: JA NIE WYJADAM IM ONE NIE WYJADAJA MI i mam z glowy. Jak gotuje to dla nich specjalnie bez przypraw i to jest tylko dla nich. Ja nie wyjadam im karmy, one nie jedza tego co ja. I wszyscy jestesmy szczesliwi.
 
     
zebra 


Dołączyła: 24 Maj 2007
Posty: 10
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 23:32   

Kawa i ciasteczka? :shock: Smaczne, ale szkodliwe. Pozwalanie szczurom na spożycie tego typu substancji jest nieodpowiedzialne :!:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 12, 2007 06:38   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


zebra napisał/a:
Pozwalanie szczurom na spożycie tego typu substancji jest nieodpowiedzialne :!:


Wiadomo, że nikt o zdrowych zmysłach nie poda szczurowi całej filiżanki i paczki ciastek. Moje jednak kawę czasem zliżą z palca, a zbożową z mlekiem pozwalam podpijać bezkarnie, bo nie ma kofeiny :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12