Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Obawy - pierwszy kontakt z człowiekiem a szczury nieoswajane
Autor Wiadomość
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 14:20   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Ale ja nie mówię, żeby brutalnie.
A pod bluzą zwierzak czuje się o wiele lepiej niż na rękach, bo jest tam ciemno i spokojnie. Możesz jej podłożyć rękaw, może wejdzie sama.

Doświadczenie z labikami mam znikome - moje dwa waciki były już zupełnie oswojone, jak je adoptowałam.
Niecały rok temu miałam labika na tymczasie, tyle że on nie piszczał. Jak pierwszego dnia go trzymałam na łóżku i na rękach, to wszystko było w nerwowych kupkach. Drugiego dnia kupek już prawie wcale nie było.
Ale każdy zwierz jest inny.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
izoldka 
nietypowa czarownica ;P



Dołączyła: 27 Sty 2010
Posty: 385
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 14:22   
   Zwierzątka: pies i kotka w ciazy


Niamey napisał/a:
Ja bym puszczała jej szczury - wydaje mi się, że to pozytywnie wpłynie na jej zaufanie do człowieka


ale mam wpuszczac do niej? do jej klatki?
_________________
moje stadko http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=7613
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 14:23   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Nie, mimo że nie mieszka tam długo, to to jej teren. Znajdź takie miejsce, żeby nie mogła zwiać i się gdzieś schować, jak będziesz chciała ją złapać i łącz tradycyjnie.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
izoldka 
nietypowa czarownica ;P



Dołączyła: 27 Sty 2010
Posty: 385
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 14:25   
   Zwierzątka: pies i kotka w ciazy


quagmire ta panienka nie tylko piszczy, siusia ze strachu, wije sie, wyrywa...ech...chyba jeszcze poczekam z tym braniem pod bluze

[ Dodano: Pią Maj 07, 2010 14:29 ]
a wiec pozostaje wanna :) najgorsze bedzie wyciagniecie jej z klatki, tam tyle zakamarkow, ale sprobuje :kciuki:
_________________
moje stadko http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=7613
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 14:29   

albo wyczyść klatkę. Ja puszczałam labiczkę z moim najłagodniejszym maluchem w dużym transporterze.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
izoldka 
nietypowa czarownica ;P



Dołączyła: 27 Sty 2010
Posty: 385
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 14:31   
   Zwierzątka: pies i kotka w ciazy


dzieki za rady dziewczyny, mam nadzieje ze sie uda :) bede zdawac relacje :roll:

[ Dodano: Pią Maj 07, 2010 16:53 ]
sa razem w klatce z moja najlagodniejsza pupilka od 3 godzin,to pomaga :mrgreen: watka pozwolila sie poglaskac :mrgreen:

[ Dodano: Sob Maj 08, 2010 13:55 ]
dzien pozniej.... :mrgreen: siedze sobie i pisze tego posta, a kto siedzi w moim kapturze? moja cudna Labisia zwana rowniez LaBush :mrgreen: :serducho:
posiedzialy wczoraj razem z Nitka pare godzin w klatce LaBush, wieczorem jak juz dzieciarnia poszla spac i zrobilo sie cicho wacikowa panna wyszla z klatki (troche pokuszona dropsami :lol: ) polazikowala, pozwolila sie poglaskac ale rozplaszczala sie jak nalesnik pod reka, a dzis rano gdy wlozylam reke do klatki sama do niej podeszla i pozwolila sie wziac :mrgreen: bez jednego pisku :mrgreen:
wiec dziewczyny raz jeszcze dziekuje,pomogly Wasze rady :)
Off-Topic:
od wczoraj juz razem z calym stadkiem w klatce :mrgreen:
_________________
moje stadko http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=7613
 
 
     
bepower 


Dołączyła: 09 Paź 2010
Posty: 15
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 19:33   pierwszy kontakt z czlowiekiem

hej!
jestem tu od niedawna, a od jutra bede miala 2 samiczki.
wiem, że zaraz posypią sie uwagi, że nie powinnam brac ich z zoologa, ale niestety nie udalo znalezc mi sie maluchow do adopcji.
Szczurki zostana jutro odsadzone od matki. Wiec jutro bedzie ich pierwszy kontakt z czlowiekiem. Czego moge sie spodziewac? Czy takie malutkie dzikusy bedzie mozna oswoic w miare szybko?
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 19:40   

bepower napisał/a:
ale niestety nie udalo znalezc mi sie maluchow do adopcji
Zważywszy na fakt, ile szczurów teraz szuka domu, to musiałaś się bardzo postarać, żeby nie znaleźć :roll: .

Bepower, przeczytaj tematy o oswajaniu i nie zakładaj nowych niepotrzebnie - jeśli po lekturze nadal będziesz miała pytania, możesz je zadać w już istniejącym wątku.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 20:29   
   Zwierzątka: 3 nimfy


bepower, dlaczego mam wrażenie, że chodzi o tą "zajefajność" kruszynek dopiero co od matki zabranych... :?
Mogłaś znaleźć lepszą wymówkę niż brak szczurków do adopcji...
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
bepower 


Dołączyła: 09 Paź 2010
Posty: 15
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 20:35   

"zajefajność" ekhm... moge nie komentowac?
siedzicie na tym forum i podobno macie pomagac, a czekacie tylko, żeby wbić szpilkę.
szczury sa bardzo młode, bo im młodsz tym łatwiej będzie mi je oswoić i tyle. kropka.
 
     
Costa 
Amore, Rex i Didi



Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 26
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 20:35   
   Zwierzątka: Trzy oseski - Amore, Rex i Didi


Huh... ja się nie przyznaję, ale moje kluski też są z zoologa... ale wcześniej nie wiedziałam nic zupełnie o hodowli zwierzaków... po prostu to są moje pierwsze szczury. Aktualnie rozmyślam nad zaadoptowaniem trzech chłopców (albinosków) z laboratorium... dla mojej Didi, jak zostanie już bez siostry (;()

Oczywiście wykastruję maluchy, zanim pierwszy raz spotkają się z kluchą.
_________________
 
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 20:46   
   Zwierzątka: 3 nimfy


bepower, skoro tak młode szczurki tak łatwo oswoić, to po co się martwisz, ze jutro ich pierwszy kontakt z człowiekiem i jak to będzie? :drap:
Swoja drogą.. Ja zauważyłam, że jednak łatwiej się oswajają nieco większe szczurki, nie za wcześnie oddzielane od matki...
Skoro ktoś nie szuka pomocy, tylko czyta i robi coś na opak, wiedząc że to złe, bo chce i już, to daruj... Ja nie będę takiej osobie mydlić oczu ochami i achami. Zwłaszcza, ze ostatnio się naczytałam niesmacznych tematów tego typu...
Szpilkę sama w siebie wbijasz, skoro wiesz, że napędzasz popyt. Licz na pomoc, bo tak, po to jesteśmy. Ale nie licz na zaakceptowanie faktu robienia głupoty.

Costa, Laura i Idzia moje też są z zoologa, bo też nie wiedziałam. Ale to inna sprawa brac tak szczury, bo się nie wie, a brać tak szczury najpierw "bo nie ma żadnych do adopcji" (!?), a potem "bo te się łatwiej oswoją i kropka" (tak, to miałam na myśli pisząc "zajefajność")...
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 21:46   

bepower napisał/a:
siedzicie na tym forum i podobno macie pomagac
A uważasz, że nie pomagamy?
bepower napisał/a:
czekacie tylko, żeby wbić szpilkę
Tak, porzuciłam życie prywatne i całą dobę przesiaduję na forum czekając tylko na okazję, żeby komuś wbić szpilę :roll: . Zanim coś napiszesz, sugeruję głębsze zastanowienie nad treścią.
bepower napisał/a:
szczury sa bardzo młode, bo im młodsz tym łatwiej będzie mi je oswoić i tyle. kropka.
Co to znaczy bardzo młode? Na forum można bez problemu adopotować/kupić od hodowcy szczury zaraz po odłączeniu od matki, one są za stare według Twoich kryteriów?
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 22:19   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja widzę mnóstwo tematów adopcyjnych i w każdym minimum 1 szczur do adopcji :roll:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Paź 23, 2010 00:10   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Na pewno łatwiej się oswoją, niż niesocjalizwane dorosłe. Ale po czytaniu różnych tematów, odnoszę wrażenie, że od samego początku zoologowe mogą być mniej podatne na socjalizację.
Layla napisał/a:
Ja widzę mnóstwo tematów adopcyjnych i w każdym minimum 1 szczur do adopcji :roll:
Też je widzę i zwyczajnie przykro mi się robi, jak komuś brakuje dobrej woli, kiedy mi miejsca w klatce brakuje.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11