Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Produkty dla niemowląt w diecie szczurów - temat ogólny
Autor Wiadomość
PatikaCk
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 14, 2010 19:38   

a co np z Kisielkiem? Moj synek czesto je ale zostaje dosłownie po 2 może 3 łyżeczki... czy jesli bedzie smakowac (jablkowy) to mozna uraczyć szczury tym?? :)
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 16:38   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


Gerberki/ Bobovita- zazwyczaj smakuje każdy, prócz indyka. Prawdziwy hit-pomidorowa z ryżem. Owocowych przetworów nie jedzą- podaję im surowe owoce. Kaszką jak najbardziej nie pogardzą, ale musi być bananowa albo truskawkowa. Raz im zostawiłam na dnie miseczki nesquicka na mleczku, ojojoj uszka się trzęsły, bo wiadomo jak kulki się dobrze namoczą to tworzy się mleko czekoladowe. Wiem , że mleczka nie powinno się dawać szczurkom więc przyjemności tej nie powtarzam, ale wtedy zwyczajnie nie potrafiłam im odmówić :lol:
Moje 2 ogonki raz zjadły troszkę kisielku, nic im nie było, ale nie sądzę żeby to był dobry pomysł podkarmiać je tym regularnie, to nic wartościowego dla szczurka
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Śro Maj 04, 2011 15:30   
   Zwierzątka: ;(


Ja ostatnio widziałam w sklepie takie deserki firmy nestle. Coś ala taki pudding. Czy to mogło by się nadać jako smakołyk?
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Maj 04, 2011 18:00   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


aneczka1-13, podejrzewam, że to raczej masa cukru i jakichś sztuczności, ale musisz poczytać skład.
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Śro Maj 04, 2011 19:38   
   Zwierzątka: ;(


czytałam skład. Nie ma tam niczego chemicznego. To jest takie jakby dla dzieci specjalnie. Dlatego się zastanawiam czy to będzie ok.
to wygląda tak http://www.bdsklep.pl/dat...e/6/1/36216.jpg
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 04, 2011 20:30   

aneczka1-13, ale po co chcesz dawać takie rzeczy szczurowi? :) Daj mu owoce, warzywa, ziemniaka gotowanego czy suchy chleb. To też są przysmaki. :)
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Maj 04, 2011 21:12   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Jeśli skład jest ok, to raz możesz je poczęstować, ale podobnie jak Viss, nie widzę potrzeby podawania tego rodzaju przysmaków ;)
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 29, 2011 01:33   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Wczoraj kupiłam moim dziewczynkom Gerberka warzywnego z królikiem, dałam na dwa razy (wczoraj i dziś), zjadły już cały słoiczek :) trochę im jednak pomogłam (zjadłam ze 3 łyżeczki, bo widziałam, że cały słoik to za dużo i się zmarnuje). Smakowało wszystkim :)
Doszłam do wniosku, że jak już coś przetworzonego kupować, to to czego w wersji nieprzetworzonej nie dostaną (czyli właśnie np. królik) bo tego dla siebie nie kupuję.
Na drugi raz kupię jeszcze z jagnięciną, zobaczymy czy będzie smakować.

Dałam też im kaszkę mleczno-ryżową bananowo-gruszkowo-jabłkową. Tak z 2 płaskie łyżeczki od herbaty (oczywiście już rozrobioną z wodą). Zjadły całość ze smakiem :) Oczywiście wiem, że tych nie można często ;) kolejną porcję dostaną za 2 tygodnie ;)
 
     
mini 
paskuda



Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 53
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lip 30, 2011 02:33   
   Zwierzątka: 10 szczurzych Paskud, Pies, Chomik i Mysz


Mimo wszytko jestem zwolenniczką domowego wyrobu takich rzeczy :)
W sumie dla mnie zdobycie dobrej jakości warzyw i owoców nie jest trudne, bo i mama i dziadek mają własne działki ogrodowe.
Ale uważam, że to wszystko warte jest świeczki i dobrze jest temu poświecić więcej czasu niż kupno gotowca. Właśnie po to aby mieć pewność co się w tym znajduje i w jakiej proporcji.

Co do dodatku mięsa i ryb. Jeśli podaję mięso to sama je gotuję i wiem jakiej jakości są kawałki, które na to przeznaczam.
A ryby? Jakoś nie wierzę w to, że w gotowych produktach są bardziej świeże niż te, jakie mogę dostać w rybnym.
To samo tyczy się innych rodzajów mięs.
_________________
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
Paskudy: Bajka, Bójka, Brawurka, Kizia, Mizia, Doti, Hajduczek, Jimi, Santana i Paproch
Pies: Vinyl, Chomik: Lucek, Mysz: Cookie
Ostatnio zmieniony przez EpKee Sob Lip 30, 2011 22:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
valhalla 



Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 2589
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 30, 2011 08:52   
   Zwierzątka: świniątka


Ja też wolę robić własne przeciery, przynajmniej wiem, co tam naprawdę jest.
Gerberki daję czasami, jak chcę zrobić dzień rozpieszczania (np. po stresującej wizycie u weta) ;)
_________________
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Lip 13, 2012 19:59   Jakie firmy słoiczki dla ogonów polecacie i nie polecacie?

Ja przetestowałam już masę gerbera, bobovity, HIPP'a, humana, babydream, etc. i najbardziej polecam HIPP - obiadki zarówno jak i deserki - nie są tak zagęszczane. Jakoś żywię największe zaufanie do tej firmy po szkle w bobovicie, wypełniaczu parówkowym w gerberze.. Poza tym świetne są też potrawki z mięsa babydream (niestety ja widuję je tylko w rossmannie :( ). Oczywiście najlepsze są "gerberki" :wink: domowej roboty! :mrgreen: Ale nie każdy lubi kuchcenie a ten słoiczek raz, dwa razy w tygodniu to znowu nie taki duży wydatek. Moje ogony oczywiście wolą obiadki niż deserki ale nie mają tu dużo do gadania, tym bardziej, że ćwiczę ich "silną wolę". XD

Ostatnio posmakowały im "pierwsze ciasteczka" HIPP'a (z tym, że lubią każde ciasteczka i wszystko co wygląda jak ciasteczka), nie wiem czy są odpowiednie więc na razie nie kupowałam więcej.
Opis producenta:
http://www.hipp.pl/produk...sze-ciasteczka/
Co sądzicie?
Ostatnio zmieniony przez unicorn Wto Wrz 04, 2012 14:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pią Lip 13, 2012 20:15   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Moje chyba jedzą wszystkie firmy codziennie :D I wszystkie zajadają ze smakiem :)
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Lip 13, 2012 21:10   

Ja kupuję tylko HIPP- reszta jest testowana na zwierzętach.
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 13, 2012 21:31   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


A ja kupuje najtańsz, od 4 lub 5 miesiąca, bo chłopcy wolą bez grudek.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Lip 13, 2012 21:41   

LalaAla, słuszna uwaga. :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12