Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Produkty dla niemowląt w diecie szczurów - temat ogólny
Autor Wiadomość
marla
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 13:19   kaszki dla niemowląt

młoda je kaszki bobowity, piszę na nich że super, witaminy, blablabla, więc się zastanawiam, czy mogę podawać szczurom od czasu do czasu. na witaminach się nie znam, więc nie wiem czy są tam jakieś nieprzyswajane przez szczury, albo cokolwiek, co im może zaszkodzić. więc proszę o wypowiedź kogoś, kto rozumie te kosmiczne nazwy ;)

skład: (kaszka mleczno-ryżowa malinowa bobovita)
kaszka ryżowa 38%, mleko następne 32% (odtłuszczone mleko w proszku, odmineralizowana serwatka w proszku (z mleka) tłuszcz roślinny (zawiera lecytynę sojową - emulgator) węglan wapnia, witaminy ( C, niacyna, kwas pantotenowy, E, B1, A, B6, kwas foliowy, K1, D3, biotyna, B12) dwufosforan żelazowy, siarczan cynku, siarczan miedzi, jodek potasu), cukier, odtłuszczone mleko w proszku, maltodekstryna, tłuszcz roślinny (zawiera lecytynę sojową - emulgator) owocowy proszek malinowy 0,7%
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 13:26   

aga, jasne, że tak :}
moje szczury się nimi zajadają.
a praktycznie wszyscy hodowcy dają je maluchom chociażby w trakcie przechodzenia z mleka na suchą karmę :wink:
_________________

 
     
Gość

Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 13:39   

Moje szczury tez dostaja.
Rzadzi bananowa ;)
 
     
mc 



Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 730
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 13:42   
   Zwierzątka: 8 szcz


Moje uwielbiają! U mnie malinowa jest pochłaniana w najszybszym tempie, ja też im podjadam jak nie ma czasu zrobić sobie obiadu :P
_________________

 
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 13:49   
   Zwierzątka: doge


aga, podpięłam Cię pod istniejący już temat :)
Ostatnio zmieniony przez H. Śro Kwi 08, 2009 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 13:49   

aga, ja bym nie podawała tego często, tzn, ja w ogóle tego nie podaję i nie zamierzam, natomiast jeśli już bardzo chcesz i musisz, to podawaj jak najrzadziej.

Mleko jest szczurom niepotrzebne, organizm go nie przetwarza, za to potrafi uczulać. Kaszka ryżowa oznacza mocno przetworzony ryż, czyli nic co ma faktycznie cokolwiek z ryżem wspólnego. To taka śmieciowa zapchaj dziura. Lepiej dać zwierzakowi gerbera. :)
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 13:56   

aż nie zwróciłam uwagi na to mleko.
ja mam kaszę ryżową (bez żadnej zawartości mleka - z tego co czytać umiem z opakowanie) i jeszcze jest bezglutenowa.
ja od zawsze te kaszki robię na przegotowanej wodzie, nigdy na mleku :)
_________________

 
     
mc 



Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 730
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 13:59   
   Zwierzątka: 8 szcz


A to nie jest przypadkiem mleko modyfikowane? :drap:
_________________

 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 16:04   

są dwa rodzaje, kaszki bezmleczne, do których się dodaje mleko modyfikowane, i są mleczne już z dodatkiem takiego mleka.

viss, ale na opakowaniu pisze, że może być podawana przy diecie bezglutenowej?

ogólnie rzecz biorąc, to nie czuje ogromnej potrzeby dawania tego szczurom, w ogóle jestem starej daty chyba, bo mi się w głowie nie mieści jak proszek z dodatkiem wody może mieć w sobie coś pozytywnego ;p tylko właśnie tak się nad tym zastanawiałam, bo a nuż im podpasuje, i będą dostawać jak młoda czasem nie zje wszystkiego (pies gardzi;p).


Off-Topic:
hally dzięki i sorki za śmiecenie :oops:
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 16:36   
   Zwierzątka: kotka Puma


aga, kaszki zawierają cukier - jak zrobisz bardzo gęstą i posmakujesz to czuć to bardzo wyraźnie. Ja dawałam tylko chorym niejadkom.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 10:50   

aga napisał/a:
viss, ale na opakowaniu pisze, że może być podawana przy diecie bezglutenowej?
no ale co z tego? :D Czy twoje szczury są na diecie bezglutenowej?

Powiem ci tak: jest maaasa lepszych, zdrowszych i bardziej naturalnych produktów spożywczych, któe warto podawać. A wszystko co przetworzone i sztuczne, w tym witaminy, niewiele daje organizmowi.
Czytałam ostatnio, że raport, chyba UE, o działaniu witamin w tabsach i tych dodawanych do produktów (nie tych naturalnych będących w warzywach, owocach itp) dowodzi, że są one w minimalnym stopniu przyswajane przez organizm.
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 23:45   

U mnie furorę robi ostatnio Bobovita, ziemniaczki z kurczakiem i kabaczkiem. Spróbowałam i zaprawdę, dobre to :} Kurczaka dużo i w dodatku żółtko w tym jest. Baby się zażerają, a ja nie skąpię, bo Aava chudzieńka. Polecam, właśnie kątem oka obserwuję szury okupujące michę.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
rumcia 



Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 149
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 17:13   

Moje z gerberka uwielbiają krem z kurczaczka,jeszcze z chlebkiem. Pociąć by się za to dały :D
_________________
Na obecną chwilę szczurków brak. Może kiedyś, w przyszłości...
Za TM: Cezar (*) Oskar (*) Neron (*) Bafin WdS (*)Will (*) Alcus (*) Muffin SR (*) [/size]
 
     
Rybcia469 



Dołączyła: 14 Gru 2009
Posty: 70
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 14:08   

czy takie jedzenie dla dzieci mozna dawac codziennie ?? np po dwie lyzeczki na glowe ??
Pytam poniewaz u mnie gerberki sa codziennie z racji tego ze mam bobasa w domu i wcina wełasnie takie dania ze sloiczka wiec i szczura sie dostaje co nie co :) Tylko własnie nie wiem czy codziennie to nie za duzo ?
_________________
:) Maja i Mika :)
 
     
Gość

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 17:03   

mnie sie wydaje, ze nie ma przeciwskazan, o ile w tych daniach nie ma soli.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11