Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Produkty dla niemowląt w diecie szczurów - temat ogólny
Autor Wiadomość
S 


Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 14:31   
   Zwierzątka: brak


Daj szczurkowi gerberka jedną łyżkę stołową (do zupy). Możesz dodać gotowanego ryżu lub podać sam gerberek.
Szczurki zjadają tyle ile potrzebują.
Po kilku godzinach zabierz z klatki to czego szczurek nie zjadł i wyrzuć. (Aby szczurek nie zjadł popsutego jedzenia)
 
     
polna 
uciekło...



Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 477
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 27, 2007 16:02   
   Zwierzątka: Cola, Tea, Ice, Drań, Padme i dwa psy...


Mam nadzieje, że nie pogardzi cielęcinką z jarzynami. :lol1:
 
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 14:24   

Moje szczurzyce zajadały się Gerberami,czy innymi obiadkami dla niemowląt,każdy nowy smak przyjmowały z wielką ochotą.Trzeba było im smaki produktów zmieniać,ale miały też i swoje ulubione.
Miki i Fiki były na Gerberach dopiero wtedy gdy już się starzały powoli i chorowały,zwłaszcza Miki,wet. zupełnie nie umiał doradzić co dawać Miki,bo miała kłopoty z jedzeniem produktów twardych tj ziaren i wtedy weszłam na forum/jeszcze nie byłam zarejestrowana bo nie miałam komputera w domu,ale w pracy skorzystałam/ i z jaką ulgą dowiedziałam się,że moja Miki może jeść Gerbery. :)
Bo ile można było dawać makaronu,ziemniaka,jajka by była najedzona.
Mimi ponieważ tamte jadły Gerbery na Gerberach była też i wtedy niestety :żegnajcie ziarnka. :wink:
 
     
myaku 
samo zuo



Dołączyła: 17 Lut 2007
Posty: 298
Skąd: Ełk/Bielefeld
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 11:55   
   Zwierzątka: pies


Jak często i w jakich ilościach można podawać im Gerbery/BoboFruty?
_________________
już ni ma...
 
 
     
Oleńka 


Dołączyła: 20 Maj 2007
Posty: 12
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 01:27   

Moje szczurki jedzą tylko Bobovitę, Gerberków nie ruszają.

Czasami kupuję też kaszkę dla niemowląt Bobovity rozrabianą na wodzie.

Bobovitę dostają co drugi dzień, a kaszkę - dwa razy w tygodniu.
_________________
Za TM: Feluś, Mały i Dziadzio, Lucky i Kiki
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 09:35   

myaku napisał/a:
Jak często i w jakich ilościach można podawać im Gerbery/BoboFruty?
niezbyt często. Po pierwsze trzeba pamiętać, że to gryzonie i muszą zęby ścierać. Po drugie, jesli nie sa to gerbery czysto warzywne/owocowe, a zawierające mięso, makarony, ryże i inne kluchy, to robi sie i kalorycznie i białkowo. Wydaje mi sie, że jak podasz 1-2 na tydzień taki przysmak, to będzie akurat. Ja podaję rzadziej te tłustsze.
Poza tym znacznie lepiej podać białko w postaci mięsa (drób/ryby) niż w tych wszystkich serkach, kaszkach itp. Mleko, wbrew obiegowej opinii, nie jest żadnym dobrodziejstwem dla dorosłych osobników. :roll:
 
     
idaa 



Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 745
Wysłany: Wto Kwi 29, 2008 22:06   
   Zwierzątka: 7 myszek, 1 świń, 2 chomiki, 2 psy i kocica


Moje ciurki uwielbiają kaszkę BoboVita mleczno-ryżową. Mam je dopiero od połowy kwietnia, a już wiedzą, że córcia każdego ranka kaszkę wcina. Co zostanie, to dla nich. Pędzą do miski, aż z półek spadają. Hektor przyjechał do mnie kichający, więc dostał Gerberki. Rodney też na tym skorzystał :wink: . No i teraz jak pędziły do kaszki, tak lecą i do Gerberków. :lol:
_________________
Za TM
Hektor[*]&Rodney[*]
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 29, 2008 23:11   

Uważaj z kaszkami, bo one są bardzo tuczące, a dodatkowo nadmiar produktów mlecznych może wywołać u szczurów uczulenie na białko.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
idaa 



Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 745
Wysłany: Śro Kwi 30, 2008 22:50   
   Zwierzątka: 7 myszek, 1 świń, 2 chomiki, 2 psy i kocica


Olimpia, dzieki za ostrzeżenie. Przystopuję z tymi kaszkami. No i w Gerberku jest mięsko, więc też chyba nie powinny dostawać go codziennie. Rodney był bardzo zawiedziony i w porze "zupki" ostentacyjnie leżał wyciągnięty w miejscu , gdzie stawiam tę miseczkę :lol: Obraził się, że nie było zupki i pogardził jabłkami z bananem i biszkoptami :]
_________________
Za TM
Hektor[*]&Rodney[*]
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 09:42   

Jakie kaszki podajecie swoim szczurom - ryżowe czy mleczno-ryżowe? I w jakich ilościach? Przez ostatnie pół roku nabiał i mięsko całkowicie zniknęły z diety moich szczurów, jednak młodych i szybko rosnących panów nie chciałabym pozbawiać białka. Jak często i ile podawać kaszkę tak, żeby ich nie przebiałczyć?
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 10:07   

babyduck, nie dawaj im przetworów mlecznych, z krowiego mleka. Pomijam juz fakt, że kaszki dla dzieci mają zupełnie inny procentowo skład białka czy tłuszczów niż zapotrzebowanie szczura, ale przede wszystkim w naturze nie jadają takich rzeczy i mleko nie jest im potrzebne. Z tego co pamiętam nie bardzo tez trawia białko w tej postaci.
Gotuj im mięso, dawaj gerbery z warzwami i to im zdecydowanie starczy. Jajka tez można od czasu do czasu.
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 11:42   

ja daje glownie gerbery owocowe :) ostatnio dostaja jablko banan i brzoskwinie. Wylizuja do czysta :D co do kaszek to zgadzam sie :) za duzo w nich bialka i tluszczu dla ogonkow. Tym bardziej ze moze sie okazac ze ogonki sa wrazliwe na bialko tak jak np moje.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 11:55   

tamiska napisał/a:
Tym bardziej ze moze sie okazac ze ogonki sa wrazliwe na bialko tak jak np moje.
najczęsciej uczulenie na białko powoduja właśnie takie kaszki, serki czy jogurty, a nie mieso w czystek postaci. I nie wymysliłam sobie tego sama, jest to opinia wetek. :)
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 13:13   

tego nie neguje :) miesa w czystej postaci jest najzdrowsze. Zanim moje ogonki zaczely miec alergie to dostawaly scinki z miesa drobiowego :) niestety do konca nie wiadomo na co maja uczulenie wiec narazie nie daje im nic co ma bialka duzo.
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 17:03   

Moje lubiły kaszki dziecięce BoboVita wielozbożowe. :gotmilk:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11