Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Noszenie na ramieniu - czy każdy szczur to lubi?
Autor Wiadomość
Cerro 
gdzie nogi poniosą



Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Kato
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 21:15   Noszenie na ramieniu - czy każdy szczur to lubi?

Słyszałam od znajomej, że ona swojego ogona nosi na ramieniu poza domem... czy to faktycznie możliwe? Czy można szczurasa nauczyć grzecznego siedzenia na ramieniu, także w sytuacjach stresujących (no, bo co, jeśli na przykład skoczy w jego stronę pies albo ktoś obok głośno wrzaśnie i ogólnie zacznie się dziwnie zachowywać na widok szczura?)? A może to raczej po prostu nieodpowiedzialność nosić takiego zwierzaka na ramieniu :?:
_________________
Gryfnioki
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pią Lip 26, 2013 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Szura 
Wasza Wyskokowość



Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 1069
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 21:18   

Myślę, że na ramieniu szczur czuje się średnio bezpiecznie, o ile przyjemniej byłoby mu w ciemnej, przytulnej kieszeni czy kapturze? A i to pod warunkiem, że szczur to lubi.
_________________
Jeśli powstaniesz choć jeden raz więcej niż upadłeś, uda ci się.
 
 
     
Muflee 
kocham szczury oUo



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 10 Lip 2009
Posty: 27
Skąd: Kielno
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 21:36   
   Zwierzątka: kotka Pusia Punia Majster


A moja Mufka lubi siedzieć na ramieniu, w razie 'niebezpieczeństwa' wskakuje za bluzkę albo chowa sie w kapturze :) A pozostałe panienki albo w kieszeni albo w bluzie, to zależy :D
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 02:22   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Hinata ma 3 fazy spacerowe :P 1 - siedzi przodem do kierunku marszu, 2 - tyłem, 3 - idzie do kaptura i tak w kółko. Bez kaptura nie ma jednak tragedii, właściwie 0 strachu. Niedawno chodziłam po mieście z 2 szczurami, jedna siedziała na lewym ramieniu, druga na prawym. Ciepło mi było w szyję :P
Czasem do weterynarza nie biorę transportera, po prostu szczur jedzie na ramieniu (oczywiście nie wtedy, kiedy coś jej jest :) u weterynarza kupujemy karmę dla psa).
Wszystko zależy od szczura, mi akurat jak na razie trafiają się naramienniki ;) Starsze się czasem powiercą, ale najmłodsza absolutnie. Jeździ na ramieniu spokojnie, schowana pod włosami.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 08:02   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Moje szczury siedzą na ramieniu tylko gdy czują się maksymalnie bezpieczne. W przeciwnym razie złażą do dekoltu i tylko noski im widać :D I w taki sposób często z nimi gdzieś łażę.
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 08:03   

No wlasnie zalezy od szczurka. Np. Moje ogonki na ramieniu nigdy nie lubily siedziec, ale moze tez dlatego, ze ja czuje sie z tym srednio komfortowo jak mi ponad 600g siedzi na ramieniu i wpija sie pazurkami :P Rydzyk to szczur wylacznie transporterowy, a Stary zapazuchowy :mrgreen: lub nareczny :P Kiedys jak bylo zimno to bralam go pod plaszcz tak, ze nosek mu tylko wystawal, a on usypial i pulsowal oczkami i tak sobie chodzilismy :P

[ Komentarz dodany przez: babyduck: Pią Wrz 11, 2009 09:35 ]
Lubiły od lubić, nie lubiać.
Ostatnio zmieniony przez babyduck Pią Wrz 11, 2009 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 16:47   

Moje baby uwielbiają ramię jako środek komunikacji, ale na tym ramieniu z reguły mam pęk dredów, więc mogą się w nie wplątać. Ogólnie noszenie szczura na ramieniu wydaje mi się średnio bezpieczne, szczury są ześlizgliwe, a mi się zdarza wierzgnąć, wolę je nosić w dekolcie.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
szczu*milka 
wszystko na odwrót ^_^



Dołączyła: 07 Gru 2006
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Podgrodzie
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 17:05   
   Zwierzątka: Albi ^_^


Miałam 3 szczury w swojej karierze i jak do tej pory wszystkie lubiły/lubią na ramieniu :) czy w autobusie czy na spacerze, opcjonalnie kaptur czy dekolt lub "za pazuchą". To chyba zależy od stopnia w jakim szczur jest z Tobą zżyty i na ile czuje się swobodnie u Ciebie ;)
_________________
*Kami*,*Wacek* za TM
 
 
     
Muflee 
kocham szczury oUo



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 10 Lip 2009
Posty: 27
Skąd: Kielno
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 17:45   
   Zwierzątka: kotka Pusia Punia Majster


Pamiętam jak było lato i Mufka usnęła mi na ręce i swoją piąstke zacisnęła <D A Coco przeważnie się wierci, Maryśka w kieszeni a Esterka preferuje ramię chyba, albo mi się pomieszało ;p
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 20:16   

szczu*milka napisał/a:
To chyba zależy od stopnia w jakim szczur jest z Tobą zżyty i na ile czuje się swobodnie u Ciebie ;)


Nie powiedzialabym, bo Stary daje ze soba robic doslownie wszystko itd. i ciagle spi mi jak piesek przy nogach na wybiegu i od malego jest wszedzie ze mna, ale nie lubi siedziec na ramieniu.

Mi sie wydaje, ze to kwestia przyzwyczajenia. Ja nie lubie samcow na ramieniu bo znacza, a poza tym sa za blisko twarzy :P
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 19:03   

Po domu - owszem, kochają ramię.
Na dworzu wolą siedziec w 'nosidełku' czyli chuście przewiązanej przez szyję wyłożonej polarem. W ten sposób, mogą wystawic noski i oserwowac co się dzieje, lub zakopac się w polarki i uciąc sobie drzemkę.
Ostatnio zmieniony przez H. Sob Wrz 12, 2009 22:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 20:44   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


U mnie tylko Sake potrafi grzecznie siedzieć na ramieniu. Jak się zmęczy bieganiem to potrafi wleźć na ramię i przysnąć żeby odpocząć. Sakata czasem też sobie siądzie, ale zaraz jej nie ma, tak samo jak Zydka ;) .
Na dworze to raczej latają po całej mnie niż myślą o siedzeniu na ramieniu, choć Sake jest wyjątkiem :P .
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
adrian 



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 34
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 15:21   
   Zwierzątka: Rhinoceros


Moje ogonki od ramienia wolą kaptur albo kieszeń, ale w ramach spacerku po właścicielu chodzą po ramionach. Czasami się kładą przez to, że są zmęczone jak oblazły mnie z góry do dołu.
_________________
Ze mną: Fauna, Flora, Soya, Samika
Za TM: Kola, Sno, Bla, Islandia
 
     
Bernadeta 
Ewa



Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 498
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 16:08   
   Zwierzątka: już tylko myszki


Cerro napisał/a:
Słyszałam od znajomej, że ona swojego ogona nosi na ramieniu poza domem... czy to faktycznie możliwe? Czy można szczurasa nauczyć grzecznego siedzenia na ramieniu, także w sytuacjach stresujących

Moje szczurki traktowały ramię jako środek transportu ,a w sytuacjach,które uważały za niebezpieczne w ich mniemaniu zaraz schowały się pod moją bluzkę.Tylko,że ja nosiłam w ten sposób szczurki tylko we własnym domu.Jedynym wyjątkiem była wizyta u weterynarza,tam również po wyjściu z transportera lokowały się na moim ramieniu i gdy uciekały ze stołu przed weterynarzem to zawsze na moje ramię.
_________________
http://www.freerice.com/
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 16:29   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


A moja Fetka [*] zawsze u mnie siedziała na ramieniu na dworze i nie chciała nigdzie indziej siedzieć.Obecnie mam 3 szczurasy i 2 z nich nie cierpią siedzieć na ramieniu,za to gajcia tylko by tam ciągle siedziała,nawet śpi mi na ramieniu,także zależy to od szczura,ja np. Gaje od początku nosiłam na ramieniu i to uwielbia,za to pozostałe dwie panienki rzadko dawałam i teraz jak tylko dam uciekają-nie lubią.
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14