Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
autoamputacja palców u łapki
Autor Wiadomość
jorgito 



Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Lublin
  Wysłany: Czw Lip 09, 2009 11:08   autoamputacja palców u łapki
   Zwierzątka: szczur


Czy możliwe jest, że nie są widoczne objawy martwicy na łapce? Dziś rano odkryłam z przerażeniem i rozpaczą, że nasz nowy szczurek odgryzł sobie 2 palce u przedniej łapki. Wet powiedział, że to autoamputacja z powodu albo martwicy albo ponieważ w nocy wsadził gdzieś łapkę i nie mógł wyjąć. Wczoraj wieczorem oglądałam pazurki i nie zauważyłam żadnych zmian na łapkach a w transporterku gdzie tymczasowo mieszka nie ma gdzie sobie zrobić takiej krzywdy. Nie było śladów krwi ani odgryzionych paluszków. Obawiam się, że mały zjadł palce ze stresu. To jego druga noc u nas, wzięliśmy go z osiedlowego zoologa, bo ktoś go porzucił. Z drugiej strony, nie zachowuje się jak silnie zestresowany szczur, biega normalnie, nie boi się podejść, stary szczur też bez dramatów go zaakceptował, szybko go zdominował bez rozlewu krwi i utraty futra.
Jestem załamana, że to moje niedopatrzenie. Nie zauważyłam choroby albo zagrożenia dla jego zdrowia. :cry:
 
     
klaraurs 



Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 1101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 11:25   
   Zwierzątka: niestety już żadnych - alergia mnie zmogła :-(


Moja ostatnia chomiczka Balbinka odgryzła sobie pół ogona i wet powiedział, że u gryzoni tak się zdarza, że albo coś się tam działo (choć wcześniej nie zauważyłam, żeby z jej ogonkiem było coś nie tak) albo ma jakieś zaburzenia psychiczne (jak u ludzi np. zdarzają się masochiości). Zdezynfekował ranę, profilaktycznie wstrzyknął antybiotyk i kazał przyjść, gdyby znowu coś sobie odgryzła. Na szczęście to się więcej nie powtórzyło.
 
     
gucci 


Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 2
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 23:32   

moja śp. Pineczka (świnka) odgryzła sobie palec przy "bąblostopiu"- prawdopodobnie z bólu.. :( na szczęście udało się mi ją wyleczyć :) )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 11