Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmbed - czy znacie karmy tej firmy?
Autor Wiadomość
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 18:11   Karmbed - czy znacie karmy tej firmy?

Właśnie zauważyłam karmy firmy Karmbed na stronie Planety Zoo. Nie znam tego producenta, a najmniejsza masa opakowania to 10 kg. Skusiłabym się, ale nie wiem, czy warto. Znalazłam trzy różne rodzaje, granulat, rarytas i super rarytas. Szukam alternatywy dla Timy Rattimy, ale w podobnej cenie. Szczurki nadal zjadają ją w całości, ale przecież nie będą jednej karmy jadły całe życie. Wiele innych karm nie wchodzi w grę, bo potrzebuję nawet 10 kg karmy miesięcznie. Kupując w małych opakowaniach zbankrutowałabym bardzo szybko, poza tym ile musiałabym ich zamawiać ;) .
Ostatnio zmieniony przez Devona Nie Lut 01, 2009 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 01, 2009 19:59   

Fonetycznie nie brzmi najlepiej. :D To chyba kolejna polska karma, więc jak dla mnie odpada. Alternatywą może być ta karma. Ja jej używam i wszystkim bardzo smakuje, nawet okropnie wybrednej Juko. :)
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 20:11   
   Zwierzątka: ogony


Juz pominę to "dla gryzoni, królików i szynszyli". Sorki, ale kazda z tych grup zwierząt ma inne wymagania żywieniowe :roll:
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 20:16   

Viss, ta karma, którą polecasz, jest prawie dwa razy droższa od Rattimy. Aspekt finansowy jest niestety dla mnie dość ważny. Poza tym szukam czegoś, co mogłabym najpierw kupić w opakowaniu kilkukilogramowym, a jeśli się przyjmie, mogłabym nabyć paczkę o masie 15 lub 20 kg.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 20:18   
   Zwierzątka: ogony


Devona, to może dodawaj do karmy płatki kukurydziane, owsiane, musli, makarony? Ziarna na wagę?
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 20:24   

Nisiu, płatków kukurydzianych szczurom nie daję, bo są z cukrem, owsiane są już w karmie, musli także jest słodzone, a makaron jadają tylko ugotowany. Jeśli pod hasłem "ziarna na wagę" masz na myśli zboże z targu, to niestety, ale takich nie jedzą ;) . Jedyna "zbożowa" karma, jaką jadły, to Wite Mollen, ale to nie są polskie zboża, w ogóle inaczej pachną. Jest to jak na razie jedyna alternatywa, ale ta karma nie znikała w całości, Rattima tak, ale widzę coraz mniejszy entuzjazm, więc szukam zamiennika. Dobrej jakości karmy, której cena za kilogram nie przekroczy 10 zł i można ją kupić w dużych paczkach.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 20:27   
   Zwierzątka: ogony


Devona, zwykłe najzwyklejsze płatki kukurydziane? Ja am cukru w składzie nie widziałam...
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 20:31   

Nisiu, masz na myśli płatki kukurydziane z miażdżonych ziaren kukurydzy? One nie są tanie, powiedziałabym nawet, że są bardzo drogie, więc dodawanie ich do karmy nie sprawi, że będzie ona tania ;) . Jeśli zaś masz na myśli płatki typu Corn Flakes, to niestety, ale są z cukrem.

Widzę, że o karmie wymienionej w temacie nikt nie słyszał :( .
Ostatnio zmieniony przez Devona Nie Lut 01, 2009 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 01, 2009 20:31   

Devona, a próbowałaś Witte Molen? Dobra karma, jest w małych i ogromnych opakowaniach, z mięsem i bez.
Płatki kukurydziane polskie, takie najtańsze nie mają cukru, ale nie ręczę za ich jakość.
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 20:34   

Viss, pisałam o tym wyżej. Która jest z mięsem?
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 20:35   
   Zwierzątka: ogony


Devona, to ja powiem tylko tyle. Żadna karma, nawet najdroższa, nie jest 100% czysta od jakiejś chemii, cukru, czy co tam. Czysty jest może tylko granulat używany w laboratoriach.
Dlatego nie można dać się zwariować na punkcie zawartości karm, cukrów, tłuszczy i co tam jeszcze.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Łosoś 



Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 570
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 20:37   

Devona, a ta: http://www.zooplus.pl/sho...y/jr_farm/61127 ? U mnie schodzi bardzo dobrze, a przy duzej paczce wychodzi w miarę tanio.
_________________
ZPINOM, skarbiemój
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 20:41   

Nisiu, co nie zmienia faktu, że świadomie nie muszę podawać szczurom dodatkowych produktów, które zawierają składniki ograniczane lub wyeliminowane przeze mnie w mojej własnej diecie. Jadam zupełnie inaczej niż przeciętny Polak i w stosunku do szczurów także jestem dość rygorystyczna.

Łosoś, próbowałam tego, ale nie ma wzięcia.
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 21:36   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Ja tam bym nie zmieniala karmy jesli ta co podajesz jest chetnie zjadana.
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 21:43   

Agacia, karma jest zjadana w całości, ale mam wrażenie, że zmienili nieco skład i po pierwsze szczury jedzą jej więcej, więc chyba jest mniej kaloryczna, a po drugie widzę coraz mniejszy entuzjazm, więc szukam zamiennika, który będę przez jakiś czas podawać, a jak on się znudzi, to wrócę do Rattimy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12