Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[STADO] Kanibalizm u szczurow hodowlanych
Autor Wiadomość
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 18:19   [STADO] Kanibalizm u szczurow hodowlanych
   Zwierzątka: szczury myszy koty


mialam 3 ogonki samce
gdy padl 1 pozostale go nadgryzly dosc mocno

panicznie boje sie podobnej sytuacji

maja staly dostep do jedzenia co niestety powoduje wrost tuszy
calosc sytuacji jest opisana w temacie smieszne i straszne historie
jesli ktos ma podobne doswiadczenie lub wie wiecej na ten temat chetnie poczytam pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Wto Mar 12, 2013 12:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 18:36   

U mnie juz odeszło kilka szczurów.. zresztą widać po opisie, niektóre z nich odeszły w stadzie - nigdy nie miałam takiego przypadku - przeważnie reszta stada siedziała wystraszona w koncie albo z całych sil próbowała ogrzać martwego towarzysza. Zdarzały się jednak u mnie przypadki zjedzenia młodych przez samice - co jest naturalne i zrozumiale - martwe młode to smród, smród ściąga drapieżniki i naraża resztę miotu, a młode to dodatkowa porcja białka która może pomoc w odchowaniu reszty miotu - ale samice karmiące to "szczególny przypadek" bo one bardzo polegają na instynktach.
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 18:36   

ktoś z forumowiczów miał, ale niestety nie pamiętam kto, sytuacja była identyczna...

to wyjątkowa rzadkość także miałaś po prostu pecha a szczury zadziałały instynktownie - jestem prawie na 100% pewna że nie zabiły tego szczurka, najbardziej prawdopodobna wersja jest taka, że szczur się zadławił, miał wylew bądź inną bardzo szybką przyczynę śmierci, a pozostałe szczurki potraktowały zwłoki jako ciepłą zakąskę. tucząc szczury nie unikniesz podobnej sytuacji, możesz jedynie doprowadzić do tego że będą bardziej chorowite.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 18:40   

sachma napisał/a:
przeważnie reszta stada siedziała wystraszona w koncie albo z całych sil próbowała ogrzać martwego towarzysza
u mnie było to samo, chociaż wiem, że przypadki nadgryzienia martwego szczura się zdarzają.

Mazoku napisał/a:
ktoś z forumowiczów miał, ale niestety nie pamiętam kto, sytuacja była identyczna...
ja pamiętam, że u dev tak było... :(
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 18:48   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


no coz bylo to wyjatkowo niemile .........
przyznam szczerze ze zanim je wzielam na rece musialam sie znieczulic % dodac sobie odwagi
pomyslcie ze ten sam pyszczek co mnie lize i jest blisko twarze obgryzal martwego t
towarzysza

ale jak wspomnialam przeszlo i jest wszystko ok

bardzo mnie ciekawia te przypadki
 
 
     
Fauka 
Don't worry, be happy.



Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 655
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 19:07   
   Zwierzątka: Szczur x4, pies x2, mysz, kot


Miałam taki przypadek u myszy, jedna zmarła i reszta ją trochę zjadła, smród i wnętrzności na wierzchu w dodatku na niej sapały.. to było okropne.

Mazoku napisał/a:
pomyslcie ze ten sam pyszczek co mnie lize i jest blisko twarze obgryzal martwego towarzysza

Doskonale znam to uczucie, ciężko było mi się przemóc i wziąść je na ręce.
_________________
"Nawet nasze kocham nie jest idealne, bo trwa przez sześć liter, sześć sekund nawet mniej, nic więcej. Nawet Ty nie jesteś idealny kiedy całujesz mnie po skrawkach mojego poświęcenia, kiedy wplatasz palce między moje rzęsy. A ja pustym wzrokiem błądzę po suficie. Idealna jest miłość prawdziwa. Bo idealna trwa najkrócej. Tak krótko, że nawet nie masz czasu zachłysnąć się błędami"
 
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 19:12   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


mam tez myszki :) ..........mam nadzieje ze tego niez robia :shock:

ogolnie wiadomo ze sa to zwierzeta to ze nie dzikie nic nie wnosi poniewaz pewne zachowania sa wpisane w geny

aczkolwiek bywaja straszne

[ Komentarz dodany przez: babyduck: Nie Sty 04, 2009 19:14 ]
błędy popr.
Ostatnio zmieniony przez babyduck Nie Sty 04, 2009 19:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 19:30   

nie tyle straszne co naturalne - a w naturze nic sie nie moze zmarnować - nawet ludzie zjadali swoich martwych pobratyńców - najpierw pewnie z podobnych pobudek co zwierzęta - bo to jednak mieso o ktore ciezko - później wymyślili sobie do tego filozofie a później przestali bo zasady moralne sie zmieniły ;)

Jeśli nasze szczury jedzą swoje kupki zeby odzyskać jak najwięcej substancji ktorych nie przyjął organizm nie powinnismy sie dziwic ze zjadala mieso.
 
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 19:39   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


nie nie to nie jest zdziwienie
absolutnie sie zgadazam sachma
jedynie malo znane i niemile widziane strony naszych pupili
:(
_________________
miłość mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
     
Kamila 
Czasem za dużo na głowie



Dołączyła: 25 Gru 2008
Posty: 228
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 19:41   
   Zwierzątka: 2 Szczurki


Ostatnio gdy byłam u weta zapytałam go właśnie o kanibalizm u szczurów i odpowiedział że zdarza się i nie należy się tym przejmować, choć ja gdy miałam 2 szczurki i jeden odszedł a drugi go nie tknął. To samo się tyczy jedzenia własnych kupek, tego byłam świadkiem nie jednego gatunku zwierzęcia i nie koniecznie jedzenia swoich kupek -ale to juz inny temat :wink:

[ Komentarz dodany przez: babyduck: Nie Sty 04, 2009 20:51 ]
błąd poprawiony
_________________
Mój Temacik :) ---> Szczurki Blog
Ostatnio zmieniony przez babyduck Nie Sty 04, 2009 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 21:10   

Off-Topic:
Szczury to koprofagi a ja nigdy w życiu, przez te kilkanaście lat posiadania szczurów, ANI razu tego nie widziałam.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 21:13   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Off-Topic:
A ja widziałam, ale tylko u malutkich szczurków.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 21:23   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


przyznam ze ja tez tego nie widzialam ................. ale jak kolezanka wspomniala to juz inny temat :wink:

[ Komentarz dodany przez: babyduck: Nie Sty 04, 2009 21:25 ]
Lilith, "nie" z czasownikami piszemy rozłącznie. Błąd poprawiony.
Ostatnio zmieniony przez babyduck Nie Sty 04, 2009 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
mbw74 


Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 11
Skąd: Chorzów
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 19:55   szczury zjadły szczura! czemu?
   Zwierzątka: kot i szczur


witam. Jestem w szoku!!!!
Mam 4 szczurki ( tzn miałam). Wszystki 4 maluszki, zdrowe pełne energi. Do tej pory nic niepokojacego nie zauważyłam. Szczurki sie tolerowały. Dzisiaj rano podeszłam do akwariumu i co widze?.. Martwy szczurek leży. Kiedy chciałam go wyjac okazało sie ze został przez przyjaciól zjedzony do połowy. Tearz jestem wystarszona. Wydawało mi sie ze nie powinno do takiego incydentu dojsc.
Może ktos wie jaka może byc przyczyna??? I czy takie sytuacje sie zdarzaja?
Nie moge dojsc do siebie. Tak jak bardzo kocham szczurki, tak dzisiaj na nie mogłam patrzec. :(
_________________
Mariola
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 19:57   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


mbw74, szczury bardzo rzadko dopuszczają się kanibalizmu. Bardziej prawdopodobne jest to, że szczurek z jakiegoś powodu umarł, a inne nadgryzły jego ciałko. W jakim wieku są szczurki? Czy są spokrewnione?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 15