Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Samodzielne szycie hamaków, domków, tuneli itp.
Autor Wiadomość
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 10:19   Samodzielne szycie hamaków, domków, tuneli itp.

Nie zauważyłam jeszcze takiego tematu, ale czy ktoś z was samodzielnie szyje szczurze meble i byłby skłonny podzielić sięwiedzą na ten temat?

Póki co kupiłam trochę polaru i wczoraj uszyłam pierwszy trochę bezkształtny hamak - zszyłam dwa prostokąty w różnych kolorach metodą:
Gęsty ścieg pół cm od brzegów na lewej stronie, pozostawiając niezaszyty kawałeczek, żeby przez niego przewrócić całość na prawą stronę. Na rogach wszyłam bawełniane tasiemki (oczywiście pilnując, by były na prawej stronie) i po przewróceniu na prawąstronę zaszyłam ostatni róg. Wyszło całkiem spoko, chociaż jeszcze nie testowałam, czy szczury będą się wgryzać między warstwy : )

Nie dysponuję jeszcze niestety maszyną, ale raczej mi to nie przeszkadza, okazało się że przy dwóch warstwach niegrubego polaru bardzo łatwo operuje się igłą, także się nie namachałam.

Jakie macie sposoby na szycie szczurzych mebli? Jakie materiały polecacie? Gdzie je kupić? Jakie rozmiary się u was sprawdzają?
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 10:37   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Przeciez jest caly dzial z szytymi ręcznie mebelkami TU


EDIT
A tutaj masz tutorial jak uszyc rozne mebelki tutorial
Najlepszy jest polar i bawełna, wymiary są zalezne od wymiarow klatki.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 10:53   

To jest dział z ofertami sprzedaży takowych, a ja się chcę dowiedzieć, jak je wykonać samodzielnie : )

Dzięki za tutorial!
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 11:19   
   Zwierzątka: szczurze damy


Senthe napisał/a:
Jakie macie sposoby na szycie szczurzych mebli? Jakie materiały polecacie? Gdzie je kupić? Jakie rozmiary się u was sprawdzają?

Sposoby : praktyka, kombinacje, szukanie godzinami i tygodniami najfajniejszej metody.
Materiały najlepiej kupować stacjonarnie, bo zakup przez internet to ryzyko, że materiał nie będzie taki jakiego oczekujesz.
Do hamaków na start polecam wycieczkę do lumpeksu.
Rozmiary różne. Wiesz ile optycznie mierzy szczur i szyjesz pod tym kątem meble. ;) Moje hamaki mają od 10cm do 50cm. Dużo też zależy od wymiarów klatki tak jak wspomniała agathe1988.

Jeśli nie masz maszyny, to polecam pociąć brzegi obu warstw w paski i wiązać supełki http://www.ratropolis.com...s/NoSewFlat.jpg
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 11:28   

Hm, chyba nie rozumiem, jaka jest zaleta tych supełków - w sensie są szybsze, bardziej wytrzymałe czy co? Ręczne zszywanie wydaje mi siędużo prostsze...
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 11:41   
   Zwierzątka: szczurze damy


Senthe, Szybciej się robi taki hamak niż szyjąc ręcznie.
Szczury mają nowy bodziec do zbadania w postaci frędzli.
Nie trzeba mocować zaczepów bo można frędzlami przyczepić hamak do klatki.
Zamiast teoretyzować - próbuj :) Kombinuj i znajdziesz najlepszą dla siebie metodę.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 13:55   
   Zwierzątka: ....


Ja szyje hamaczki tak że obszywam cały hamak z wewnętrznej strony, zostawiam małą dziurę, wywracam na drugą stronę i zszywam dziurę :) Wtedy nie widać szwów :) Tutaj jest fajnie pokazane jak go uszyć https://www.youtube.com/watch?v=ST1ULBiaZN8 ta osoba pokazuje dokładnie tak jak ja mówię :)
_________________
...
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 15:42   

Zastanawiam się jeszcze, czego można używać do mocowania wyposażenia do prętów klatki? Póki co to co zdołałam zaobserwować:

- sznurki: koszt zerowy, tylko upierdliwe przy zawiązywaniu
- porządne karabińczyki: koszt 1zł/szt, świetne ale drogie
- duże spinacze biurowe: koszt zerowy, w miarę wygodne do mocowania, ale jaką wagę zniosą i czy szczury się tym nie pokaleczą?
- ogniwa plastikowych łańcuchów: koszt nieznany, wyglądają na wygodne, ale jak toto w ogóle kupić?
- łącznik łańcucha plastikowego : 0,5zł/szt, wydają się w miarę ok, choć ciężko chyba kupić inaczej niż przez internet i chyba mogą nie przejść przez gęstsze pręty klatki

Coś pominęłam?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 15:47   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Senthe, ja praktycznie od zawsze używałam spinaczy. Wytrzymywały dużo, całkiem ciężkich samców na jednym hamaku, nie zdarzyło mi się, żeby hamak się urwał. Szczury nie kaleczyły się również.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 16:00   

Tak po jednym dużym spinaczu na haczyk wystarczy?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 16:04   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Wystarczy - chociaż ja używam zazwyczaj małych (najchętniej kolorowych), ale to zależy od tego, czy hamak ma uszy doszyte.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 16:13   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


quag, nie neguję tego co napisałaś (że szczury się nie uszkadzają), ale mimo tego nie odważę się tak montować hamaków u siebie w klatkach - obawa pozostaje, wolę na zimne dmuchać.

Senthe, zawsze zamawiałam hamaki z karabińczykami - możesz podpytać dziewczyny, które szyją skąd je kupują - chyba nie wychodzi po złotówce za sztukę, bo te karabińczyki aż tak dobrze nie wyglądają ;) Z plastikami to bym się obawiała, że niektóre ogony załatwią je w ciągu jednej chwili.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 16:18   

Ale ja chcę szyć hamaki sama! : D I sądząc po cenach na allegro, ciężko zdobyć tańsze porządne karabińczyki (też się zdziwiłam). Z kolei takich zupełnie badziewnych tanich karabińczyków w ogóle na allegro nie ma : (
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 16:22   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Ja tam karabińczyków nie znoszę. Mam problem z montowaniem większości z nich, a do tego zazwyczaj rysują pręty. Ale to zdecydowanie zależy od osoby, która będzie ich używać.
Senthe, możesz wybrać kolorowe spinacze, czasami się znajdzie takie powlekane, a nie tylko z kolorowego drucika. Będą grubsze.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 16:23   
   Zwierzątka: szczurze damy


Te małe karabińczyki tego typu: http://www.3drings.pl/all...legro-750px.jpg
owszem są po 1zł, ale za 10-20 sztuk. :)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13