Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
L-karnityna
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 12:00   L-karnityna
   Zwierzątka: ogony


Moje myszy czasem dostawały (Lola ma znów dostawać) L-karnitynę.

Jest to preparat poprawiający gospodarkę lipidami, a więc wspomaga odchudzanie, jednoczesnie nie dając efektu jojo. Działa lekko euforycznie, dodaje wigoru.
Zalecany jako preparat wspomagający odchudzanie, wspomagająco też w chorobach krążeniowych i ogólnego wsparcia osłabionego organizmu (szczura) - oczywiście, działa odchudzająco, więc to nie dla chudzielców :)

Moje myszy dostawały to cudo w paście, ale podobno pasta ostatnimi czasy jest trudno dostępna, więc zamówiłam TAKIE tabletki.
Wetka powiedziała, że substancje dodatkowe nie powinny zaszkodzić.

Dawkowanie to 10-20 mg/kg szczura, raz dziennie, tak długo jak to będzie potrzebne.

Skutek? Lola schudła 30 g w ciągu kilku dni, Alifek swego czasu zrzucił 50 g (przy czym Alifek się mniej ruszał).

I na koniec cytat (ze strony http://artelis.pl/art-481..._recepty_.html)
Cytat:
L-karnityna nie jest lekarstwem, nie uzależnia i przynajmniej na razie naukowo nie stwierdzono skutków ubocznych jej stosowania. Tylko u nielicznych występują okresowe nudności, bóle brzucha, biegunka. Odpowiednie zasoby l-karnityny w organizmie umożliwiają pracę mięśni i zabezpieczają inne funkcje życiowe – również funkcjonowanie układu immunologicznego. Stosujmy więc bez obaw, w okresie większego zapotrzebowania, jednak nie oczekujmy cudów, fakt zażywania specyfiku nie zwalnia nas od obowiązku kompleksowej troski o zdrowie.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 13, 2008 12:16   

Nisia, schudły powiadasz? To w takim razie kupię dla Fraglesa, bo on niestety wraca do tych swoich przerażających 680 gramów. :?

A ta pasta? Wiesz konkretnie co to i czy można nabyć poza lecznicą?
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 12:22   
   Zwierzątka: ogony


Viss, co do pasty to nie wiem, kupowałam w Oazie, ale nie znam szczegółów. A tam teraz pasty nie ma (nie było w hurtowni).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 13, 2008 12:27   

Nisia, ok, dzięki. Jak pójde na przegląd to spytam. :)
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 00:19   

Off-Topic:
Ja mogę jutro zapytać - tylko obym nie zapomniała... Sama coś takiego bym Kaspianowi fundnęła. :]
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 09:36   
   Zwierzątka: ogony


Oli, w sklepie netowym jest tylko to: http://www.sklepzoo.pl/pr...2-sklepzoo.html , ale nie wiem, czy to o to chodzi....

Dzisiaj odbieram tabletki L-karnityny, wieczorem napiszę, czy są łatwe do dzielenia i czy szczur to lubi.
Jak nie pójdą tabletki - to sama zjem :D W końcu to dla ludzi, a ja też bym się tak mogła krzynkę poodchudzać :D
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 14, 2008 10:01   

nono, moja siostra właśnie rozważa zakup tych tabsów. ale ona to dla siebie ;) też wam dam znać, czy pomagają grubasowi :P
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 10:02   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Mi L-karnityna nie pomogła nigdy :?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 18:57   

Nisia z tego co wiem to co było w Oazie było kupowane z myślą o fretkach, ale nie wiem czy było dla nich przeznaczone. W sumie fretki bardzo dobrze reagują na preparaty dla kotów, więc to może to. W hurtowni nie mają, ale dr Justyna obiecała zaznaczyć, żeby zapytać przy najbliższym zamówieniu czy już mają.

[ Dodano: Nie Lis 16, 2008 04:14 ]
Nisia napisał/a:
więc to nie dla chudzielców :)

Tak mi teraz przyszło do głowy (w ramach nocnego czuwania nad księżycem), że od miesiąca piję Novitę, która zawiera L-karnitynę i nie schudłam. Ciekawa jestem czy to nie jest tak, że L-karnityna usprawnia wadliwą, ale nic nie robi z prawidłową gospodarką lipidami (tak w sumie powinno być skoro to suplement diety jest).
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 15:58   
   Zwierzątka: ogony


Oli, z tego,co wszędzie piszą, L-karnityna nie zmienia, tylko poprawia gospodarkę lipidami. Więc może pomaga tym, co tyją sami z siebie?
Inna sprawa to dawka. Na L-karnitynie, którą kupiłam, że można brać 250-500 mg raz dziennie. Na forach o odchudzaniu piszą o 1000 mg raz dziennie...


A co do L-karnityny Naturell, którą kupiłam.
Tablety są ogromne, nie problem podzielić na 30, a nawet na 60 części (oczywiście, po uprzednim rozkruszeniu).
Powłoka na tabletkach daje się łatwo zdjąć, nie tak jak np. z rutinoscorbinem.
Myszy smakuje :) Chciała mi zjeść tabletkę jeszcze nie podzieloną :roll:
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 11