Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana sierści
Autor Wiadomość
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:00   

marcinfcc, tak :} ale jak gubiąc stare ma od razu nowe. może się różnic kolorem lub grubością, ale musi być. nie może być łysych plam.
poza tym mimo wszystko szczury też trochę lnieją
_________________

 
     
myaku 
samo zuo



Dołączyła: 17 Lut 2007
Posty: 298
Skąd: Ełk/Bielefeld
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 23:51   
   Zwierzątka: pies


L. napisał/a:
nie może być łysych plam.

u moich to chyba zauważyłam. nie są to może plamy wielkości ich głowy, ani nawet 1/3, ale mają gdzieniegdzie trochę łyse. zrobię fotkę to pokażę, bo może wyolbrzymiam :P
_________________
już ni ma...
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 00:03   

myaku, ale ty masz rexy? a jakoś miot C ma tak, że rexowe futerko jest tak mocno i jednocześnie płasko skrecone, że tworzy wyłysienia ;]
ich brat Caspar dokładnie tak ma.

_________________

 
     
Ava 



Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 118
Skąd: Kopenhaga
Wysłany: Śro Maj 20, 2009 15:22   

Hm to ja mam pytanei bo coś mi się nie zgadza :)

Moi chłopcy mają na pewno około 5 miesięcy, a mimo wszystko właśnie teraz zmieniają swoje ciuszki. Nie jest to raczej uwarunkowane zmianą pory roku ani temperatury. Myślałam że to właśnie to młodzieńcze "ofutrzanie się" - a jak nie to co?
_________________
"World is MINE, So I'm-a-put my marks all around it
So when i die I'll leave this place a little better than i found it"
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 20, 2009 23:31   

Ava, w wieku 5 m-cy na pewno nie zmieniają futra z dziecięcego na dorosłe. Pokaż zdjęcia sprzed i teraz. Może to jakaś choroba, nic innego mi nie przychodzi do głowy.
 
     
Ava 



Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 118
Skąd: Kopenhaga
Wysłany: Śro Maj 20, 2009 23:43   

Viss, tu są zdjęcia z 1.04 - chłopcy powinni mieć wtedy koło 3-3,5 miesięcy
Bauhaus:

Zenit:


Zdjęcia z 16.05 (około 5 miesięcy)
Bauhausowi futerko nieco wyciemniało:

Zenit natomiast osiwiał:


Dodam że pozostałe zachowania jak najbardziej w normie.
_________________
"World is MINE, So I'm-a-put my marks all around it
So when i die I'll leave this place a little better than i found it"
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 00:34   

A to nie jest tak, że Bauhaus jest huskim i po prostu ciemnieje, a Zenit to black silvered i mu się wysrebrzenie powiększa?
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 21, 2009 11:29   

Ava, myślę, że jest trochę tak ja pisze Niamey. Po pierwsze nie zmienia im sie futro, tylko barwa, to dwie różne rzeczy. Po drugie Bauhaus nie jest chyba husky, przynajmniej na zdjęciu tego nie widze, więc barwa może sie zmieniac z wiekiem.
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Maj 22, 2009 12:39   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Z wiekiem może się dla szczurów zmieniać barwa :) np. czarnulki mogą "siwieć", rudzieć, mogą im się pojawiać srebrne włoski, itp. to całkiem normalne :) a kolor może się zmieniać w zależności od pory roku - na zimę u szczurów futerko troszkę grubieje, latem trochę linieją, więc wraz ze zmianę futra może się nieco zmieniać kolor ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
NadyaB 



Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 68
Skąd: Dolnoślązaczka ;)
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 21:16   

Mój haskulec faktycznie jaśnieje od pewnego czasu, a ma 9 miesięcy ale najgorsze jest to że od dłuższego czasu strasznie mu sierść wychodzi i hamaki wyglądają strasznie już nie powiem że od razu gdy wejdzie na mnie zostawia mnóstwo kłaczków..... myślałam że to jest normalne gdyż zmienia sierść na lato ale tak sie zastanawiam czy to nie zbyt długo trwa??
Nie ma łysych plam, a wręcz przeciwnie, sierść mu się błyszczy i witamin mu nie brakuje więc...?? czy to normalne w jego wieku i czy faktycznie długo trwa??
_________________

 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 11:03   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


NadyaB napisał/a:
od dłuższego czasu strasznie mu sierść wychodzi i hamaki wyglądają strasznie już nie powiem że od razu gdy wejdzie na mnie zostawia mnóstwo kłaczków
możesz mu podawać roboranH. Nie zaszkodzi, a może pomoże.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
NadyaB 



Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 68
Skąd: Dolnoślązaczka ;)
Wysłany: Śro Cze 24, 2009 17:42   

Wuwuna - bardzo dziękuję za pomoc, kupię czym prędzej (właśnie go wykąpałam i gdy wyschnie do końca to jeszcze wyczeszę a od jutra bo już dzisiaj nie zdążę kupić, ale od jutra bede podawać roboranH i może pomoże.
Jeszcze raz wielkie dzięki


Edyt.... Nie wiem czy to sprawka roboranu h lecz właśnie dzisiaj już mogę stwierdzić, że sierść już się nie sypie tak jak 3-4 tygodnie temu, tzn co nieco gdzieś tam widzę ale pojedyncze sztuki sierściuchowego włoska ;)
Od kilku dni stosuję roboran h na psie mojej siostry i było by miło gdyby naprawdę podziałało bo również ma z tym problem :) Jeszcze raz dzięki za pomoc :)
_________________

 
 
     
Mikka 


Dołączyła: 07 Sie 2009
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 09:05   

Moj Toffik właśnie się chyba przymierza do zmiany futerka, na boczkach wygląda jakby mu kolce odstawały..mam pytanie, czy przy zmianie sierści mogą się bardziej drapać?
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 09:07   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Mikka, drapanie raczej wskazuje na obecność pasożytów/alergię/przebiałczenie. Jeśli szczur się bardzo drapie, należy iść do weterynarza.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Ryu 



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 24
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 11:31   
   Zwierzątka: 1 szczurek


Mam właśnie pytanie a propos zmiany futerka. Czy to jest w ogóle możliwe w wieku 5 tygodni? :P

Zwierzak jest ze sklepu zoologicznego i "na oko" może mieć 5 tygodni. Gdy go kupiłem miał czarne futerko od głowy, przez grzbiet do ogona, a teraz widzę, że chyba nieco brązowieje przy głowie i robi się szare w dolnych partiach tułowia na grzbiecie. Czy to jest możliwe, czy mam tylko zwidy? xD
_________________


Kliknij, to może coś się wykluje xD
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.29 sekundy. Zapytań do SQL: 11