Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Atrovent N - aerozol wziewny
Autor Wiadomość
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 10:35   Atrovent N - aerozol wziewny

Chcialam polecic inhalator na problemy z oddychaniem :) W przypadku mojego szczurka działa bardzo dobrze :) Wet polecil mi kupic inhalator a moj kochany dziadek uslyszawszy ze szczurek ma zapalenie pluc i astme dal mi swoj (niestety lek jest na recepte) :serducho: Gdy szczurek ma atak wystarczy psiknac z dwa trzy razy albo mu prosto do pyszczka albo w malym pudelku zamknac i uzyc i po paru minutach napad mija :) bardzo ulatwia mu to oddychanie, mniej kicha i nie swiszczy :) A teraz troche danych specjalistycznych :) :
Skład:
1 ml (20 kropli) płynu do inhalacji zawiera 0,25 mg bromku ipratropium. 1 dawka aerozolu zawiera 20 g bromku ipratropium.

Działanie:
Lek o silnym działaniu spazmolitycznym na mięśnie gładkie oskrzeli na drodze hamowania odruchu z nerwu błędnego. Zapobiega wzrostowi stężenia wewnątrzkomórkowego cGMP, który następuje w wyniku oddziaływania acetylocholiny na receptory muskarynowe w mięśniach gładkich oskrzeli. Działa miejscowo w oskrzelach, nie powodując występowania układowych działań niepożądanych. Działanie występuje w czasie 5-10 min (roztwór do inhalacji) lub około 15 min (aerozol) od podania i utrzymuje się przez 5-6 h.

Wskazania:
Leczenie podtrzymujące stanów skurczowych oskrzeli w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) obejmującej zapalenie oskrzeli i rozedmę płuc. Astma oskrzelowa.


Zaleta jest to ze lek zaczyna dzialac b szybko i dziala kilka godzin :) Raz juz myslalam ze mi sie ogonek udusi bo wcale nie mogl zlapac powietrza i inhalator pomogl :) teraz jak widze ze ma dusznosci i oddycha ciezko mordka dzialam :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 11