Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ucieczka z klatki, jak temu zapobiec?
Autor Wiadomość
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 10:48   Ucieczka z klatki, jak temu zapobiec?

Nie jestem pewna czy w dobrym dzile założyłam temat. Tak czy owak mam poważny problem, mój szczur nauczył się otwierać klatkę, zbytnio sie tym nie przejełam bo kupywałam im akurat nową, 4 dni temu rozpracowały nowa klatkę :/ ma 2 pary drzwi i nie mogę jednych zablokować na stałe, a nie wiem co robić bo drut zoastał przegryziony, spinki i klamerki wyłamne, a materiał którym na noc związałam dzwiczki został poszarpany.... i tak koleją noc mnie budziły. W dzień gdy jestem w pracy śpią, po południu mają zazwyczaj otwartą klatkę do nocy i mogą się wybiegać. Zresztą nawet jak w nocy wychodzą to jeden gania po pokoju, a drugi wchodzi mi pod poduszkę i próbuje tam spać, aż się boję co by było gdyby mnie przy tym nie obudził :/ jak bym go przypadkiem zmiażdżyła :/ . (nie swpominając o tym, że wstaje 2-4 razy aby je wyłapać, nie mam siły nawet ich ukarać czy podnieść głosu ze zmęczenia, a te skaczą i wyraźnie widać, że są z siebie dumne....)

Pomocy.... ma ktoś jakis rozsądny pomysł na moich uciekinierów?

[ Komentarz dodany przez: LunacyFringe: Pon Wrz 22, 2008 10:55 ]
Błąd poprawiony, w tytule tematu również :roll: , LunacyFringe
Ostatnio zmieniony przez smeg Sob Lut 08, 2014 12:23, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Maga 



Dołączyła: 14 Paź 2007
Posty: 35
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 10:55   
   Zwierzątka: Bobek i Zefir


Ja swoim zamykam drzwiczki zakręcając drucikiem lub spinaczem.
_________________

 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 10:59   

spinacz mi wyłamały i to nie jeden, wsówkę zdjeły a drut przegryzły, choć ten ostatni zajął im 2 noce jak byłam wyjechana, a rodzice je tylko karmili

ciacho, kończy mi się cierpliwość.
Ostatnio zmieniony przez LunacyFringe Pon Wrz 22, 2008 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 11:33   

ciacho, spróbuj karabińczyków: http://studioid.pl/strona.php?13902
 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 11:36   

OK DZIĘKI :)
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 11:38   

spróbuj zamykać drzwiczki czymś grubszym, np. karabińczykiem albo malutką kłódeczką.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 12:34   

możesz też kupić śrubki wkręcane takie jak np przy tarasach ferplastu, no ale wtedy będzie długo trwało otwarcie drzwiczek. i zamykaj drzwiczki z obu stron, moje szczury potrafiły odchylić drzwiczki bo były zadrutowane tylko na środku.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 12:53   

Szczerze mówiąc karabińczyk jest najlepszy. Łatwo, szybko, bez kombinowania. Nawet kupowac nie trzeba pewnie, bo wszystkie smycze to mają. :)
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 13:05   

Tylko, żeby smycz nie została zassana do klatki, coby za chwilę zginąć w uścisku szczurzych ząbków :]
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 13:08   

sprawdzę dziś wieczorem i dam znać czy karabinek zrobił swoje :]
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 23:14   
   Zwierzątka: dobermanka


polecam również klipsy biurowe metalowe
 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Śro Wrz 24, 2008 12:28   

sytyacja opanowana, ale szczury okazują mi wielkie niezadowolenie z tego powodu, bynajmniej Odys się obraził i teraz nawet nie chce zbytnio z klatki do mnie wychodzić :P przejdzie mu w końcu :P
 
     
Blue_Sylvia 



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 14
Wysłany: Śro Paź 29, 2008 17:26   
   Zwierzątka: szczurek


Witam
Ja również polecam karabińczyki... były świetnym rozwiązaniem dla mnie tzn dla moich chomików, świnek i szynszyla.... szczurka mam pierwszy raz w życiu ale przy zakupie nowej klatki także zakupiłam takie karabińczyki już na zapas jak mój łobuz urośnie i zacznie wpadać na ciekawe pomysły... :)
pozdrowionka
_________________

 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Nie Gru 21, 2008 14:11   

mnie udało się poskromić Fryderyka zamykając 2 z 3 drzwi na druciki tak by ich nie otworzył (ja tez nie) a w trzecich zagięłam "języczek" tak że sama potrzebuję obu rąk by je otworzyć i zamknąć
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Nie Gru 21, 2008 16:16   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Moim zdaniem taki nieduży karbińczyk jest najlepszy, szczur raczej nie wykombinuje, jak go otworzyć, a nawet jeśli zdoła lekko uchylić bramkę (jak to u mnie Hexe robi), to i tak nie na tyle, by mógł się wydostać na zewnątrz. Ja wykorzystałam karbińczyki ze smyczy do kluczy.

Klips biurowy z kolei strzeże u nas górnej bramki, odkąd pod ową bramką zawisł koszyczek :wink:
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14