Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrażliwość szczurów na zapachy i chemię domową
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 31, 2007 17:28   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
Dziewuszki ja tylko przypominam, ze temat jest o sprzątaniu w ogóle, a nie tylko klatek.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Guślarka 
Bezszczurowy czytacz



Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 494
Skąd: Krosno/Kraków
Wysłany: Śro Sty 31, 2007 17:39   
   Zwierzątka: Za Tęczą: Fuf, Horus, Szaś i Ilford


Off-Topic:
Angels, wyprzedziłaś mnie ;( ;) A tak w ogóle to o płynach do dezynfekclji klatek jest temacik tu => http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1366 O domestosie też tam jest :)
_________________
Once upon a time I was somebody else
In another life, I saw myself
Way back then, back when I was you
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Pią Lip 11, 2008 22:54   Wrażliwość szczurów na zapachy i chemię domową

szukałam takiego tematu i nie znalazłam jak niedopatrzyłam to przepraszam :oops:

a więc chodzi tu o zapachy typu perfumy, odswiezacze powietrza ,płyny do płukania tkanin ,itp, czy szczurom ona przeszkadzają?

bo po 1 to tak, mama kupiła taki "odswiezacz" takie cus co się podłącza do prądu i to daje zapach, i nie wiem czy mogę włączyc :roll:

a po 2 to poprosiłam moją mamę aby wyprała szmatki szczurów i z przyzwyczajenia dolała sporo płynu do płukania tkanin i w efekcie wszsytkie szmatki mocno pachnę i równiez nie wiem czy takowe mogę szczurom do klatki włozyc.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Śro Maj 02, 2012 09:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 11, 2008 23:08   

Szczury mają niezwykle ostry węch, prócz wibrysów jest to ich najsilniejszy i najważniejszy zmysł.
Jeśli nie prychają, kichają, to pewnie jakoś te zapachy znoszą. Co nie zmienia faktu, że ja osobiście nie dodaję niczego prócz proszku do prania ich szmatek, nie ma takiej potrzeby.
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Pią Lip 11, 2008 23:11   

Viss, ja tez nigdy nie dodaję płynu tylko, ze tym razem to nie ja prałam, najgorsze ze prane były wszystkie szmatki, cała pralka była pełna... rzeczy wiszą juz 2 dzien na balkonie a zapach jak był tak jest...trzeba będzie brac się za szycie dopóki nie wywietrzeje
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 11, 2008 23:14   

nutaka, po 2 dniach, to chyba nieźle wywietrzało. Poza tym możesz po prostu spróbować. Jeśli będą unikać tych szmatek, to wyciągniesz i wypłuczesz w wodzie. ;)
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Pią Lip 11, 2008 23:18   

Viss, nie wywietrzało pachnie tak wręcz samo. włozyłam im jeden materacyk i go zwalaja z półi dobra robimy płukanko,

:serducho: dzięki Viss :serducho:


a co z tym odświezaczem?:)
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 11, 2008 23:21   

Polecam się. :D ;)

Mnie odświeżacze (zapachowe) powietrza wszelkiego rodzaju męczą na dłuższą metę, dlatego unikam ich. Zresztą, jeśli mnie męczą, to ogony chyba tym bardziej. Postawiłam na odświeżacze bezzapachowe, np. takie z tematu o ozonatorach, jonizatorach, itp.
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Pią Lip 11, 2008 23:23   

ale własnie tu chodzi o zapach bo my jestesmy zapacholubni:) ale jak ma to szczury moje kochane męczyc to rezygnyję:)
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 11, 2008 23:26   

Jeśli jesteście zapacholubni, to można w pokoju, w którym są szczury używać takich rzeczy krótko, bądź minimalnie, lub przy otwartym oknie. Co innego kisić je w tym przez 5h dziennie w zamkniętym pomieszczeniu, a co innego przez godzinę dziennie przy świeżym powietrzu. :)
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Lip 13, 2008 10:05   

a ja jestem zla i dodaje plyn do plukania do prania szmatek ;) i powiem szczerze, ze nie zauwazylam zeby ogonom to przeszkadzalo :) ciagle ten sam plyn wiec moze juz przywykly..
Ostatnio zmieniony przez Layla Nie Lip 13, 2008 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Nie Lip 13, 2008 12:13   

a ja nie wiem co jest teraz przyczyną zwalania szmatek z półek czy dlatego, ze jest tak gorąco, czy przez ten zapach..
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 13, 2008 12:49   

nutaka, może chcą mieć szmatki gdzie indziej. U mnie dziewczyny robią z nimi różne rzeczy, wedle uznania. Pozwól im robić co chcą, klatka to ich królestwo. :)
 
     
idaa 



Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 745
Wysłany: Nie Lip 13, 2008 13:22   
   Zwierzątka: 7 myszek, 1 świń, 2 chomiki, 2 psy i kocica


Ja też dodaję płyn do płukania. Taki sensitive, a co, w końcu delikatne są :) . I nie zauważyłam, żeby im to przeszkadzało. Śpią w swoich czapeczkach - hamaczkach jak zawsze.
_________________
Za TM
Hektor[*]&Rodney[*]
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Nie Lip 13, 2008 18:26   

Viss, nie one zawsze tam śpią, mają taką półkę- sypialnię..one zżucają szmatki i śią na pustej półce.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13