Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrażliwość szczurów na zapachy i chemię domową
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Sob Gru 23, 2006 21:16   Porządki a szczury

Mam takie pytanie, zamierzam wypastowac podloge, ale zastanawiam sie czy np. zapach pasty do podlog im nie zaszkodzi?
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Mar 26, 2012 17:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 23, 2006 21:28   

Ja pastowałam Sidoluxem i jakoś nie padły. Tylko ślizgają się na zakrętach bardziej :lol:
 
     
Gość

Wysłany: Sob Gru 23, 2006 21:36   

No wlasnie ja tez mam sidolux :mrgreen:

To zabieram sie do pastowania :wink:
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Sob Gru 23, 2006 23:17   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Pasta do podłóg wydziela jakieś szkodliwe opary (daaawno temu coś o tym czytałam w książce o żółwiach stepowych :roll: ), ale jak raz wypastujesz, to chyba nic im się nie stanie. W razie czego, przez jakiś czas po wypastowaniu możesz wypuszczać je na łóżku.
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
Gość

Wysłany: Sob Gru 23, 2006 23:31   

Ja dzisiaj wypastowalam, a szczury wypuszcze dopiero jutro, wiec nie powinno im zaszkodzic. A pastuje raz do roku :oops:
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Gru 24, 2006 00:09   

Matylda, przez sidolux to ja bym sie juz nie raz zabila... mama wypastowala nim schody... przez 2tygodnie byly slizkie!

ja jak smierdzacym sprzatam to szczury wynosze a pokoj dobrze wietrze... a po 1-2h po zamknieciu okna wnosze szczury z powrotem ;)
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pon Gru 25, 2006 14:40   

sidolux to w moim domu jest pieskiller:P moje biedne już nie raz nie wyrobiło na zakręcie jak usłyszało domofon.. a co do szczurów to tez mi się wydaje, że jak przewietrzysz to nic im nie będzie. chociaż co innego bycie 2 godziny na wypastowanej podłodze a co innego bieganie po pokoju z dywanem, meblami, gdzie wypastowana podłoga jest jednym z elementów. a nie wiem jak jest u ciebie
 
     
Gość

Wysłany: Pon Gru 25, 2006 14:49   

U mnie dywanow nie ma, a szczury przebywaja glownie na podlodze. Ale juz wypastowalam, szczury sie nei slizgaly :wink:
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 04, 2007 23:53   

Ja nie pastuję. I nie dlatego, że one (chociaż bym się zastanowiła), po prostu jakoś tak jest.

Nie mam dywanu w pokoju. Jeżdżę odkurzaczem (to chyba najmniej bojaźliwe zwierzęta jakie widziałam do tej pory :roll: ) i przemywam podłogę Ajaxem. Znaczy z wodą :mrgreen:

I nic się nie dzieje.

Samą kuwetę myję wodą + płyn do mycia rąk. Np. Palmolive. Niewielka ilość i spłukanie.
Półki od czasu do czasu szoruję z użyciem tegoż płynu, opaki są wtedy i oczywiście się pchają. Szybko staram się wodą a potem ręcznikiem.

Jeśli chodzi o drewniane domki ten sam zestaw: woda + płyn do mycia rąk. Następnie włączam farelkę i szybko schnie.

Robię tak już od długiego czasu i nic - odpukać bardzo mocno i tfu przez lewe - nic im nie jest.
 
     
moniaaa 



Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 47
Skąd: Kalisz/Poznań
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 22:10   

ja podobnie. tylko zamiast plynu do mycia rak - uzywam takiego do mycia naczyn.

Off-Topic:
co do pchania sie podczas sprzatania klatki: nie raz i nie dwa dostalam od Teski zebami, za to ze jej baraszkuje w klatce O_o
 
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 15, 2007 22:18   

Do mycia naczyń też może być, bo przecież ludzie w tym moczą ręce.

A nawet myją.

Jeśli coś ma napisane, że unikać tego albo owego, że rękawiczki i takie tam - wiadomo, nie ma mowy.
Ale jeśli coś jest dla skóry ludzkiej to wydaje mi się, że dla szczurów będzie OK. Jasne, że tak jak my mają alergie a to na białko, a to na jakiś inny produkt - ale nie można, przede wszystkim, popadać w paranoję.
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Sty 31, 2007 16:45   

a nie czyscicie klatek domestosem?

ja raz na miesiac czy dwa miesiace myje cale klatki domestosem.. splukuje, przecieram husteczkami mr musel i recznikami papierowymi :P baby tak leja ze gdyby nie to klatka by zarosla..
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 31, 2007 16:51   
   Zwierzątka: ogony


sachma napisał/a:
a nie czyscicie klatek domestosem?

Ja nie. Mydłem w płynie i gabką. W razie potrzeby wrzątkiem.
Klatka.... widać, że uzywana, ale, jak dla mnie, nie jest tragicznie.
Za to szukam psikadła w płynie do dezynfekcji, ale takiego, co do którego będę miała pewność, że nie zaszkodzi, jak nie domyje popsikanej powierzchni (tu głównie dechy w łózku).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 31, 2007 17:23   

Nisia napisał/a:
Za to szukam psikadła w płynie do dezynfekcji, ale takiego, co do którego będę miała pewność, że nie zaszkodzi, jak nie domyje popsikanej powierzchni (tu głównie dechy w łózku).
to polecam to moje. Juko tyle już tego zlizała i nie padła trupem :? :x :| :roll: uznaję to za nieszkodliwe. Ni ma też wpływu na spodnią część łapek.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 31, 2007 17:25   
   Zwierzątka: ogony


Viss napisał/a:
to polecam to moje. Juko tyle już tego zlizała i nie padła trupem :? :x :| :roll: uznaję to za nieszkodliwe. Ni ma też wpływu na spodnią część łapek.

Musze u Ciebie obejrzeć opakowanie. Wiesz, chemikiem jestem.... I skład do mnie przemawia najbardziej.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13