Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiej płci jest mój szczur?
Autor Wiadomość
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 00:37   
   Zwierzątka: królinka i szczury


ladyes, dziewczyny.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
ladyes 



Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 5
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 01:43   
   Zwierzątka: szczury


to dobrze,juz sie balam,bo u ciemnego odleglosc od cewki,do odbytu jest nieco większa, a wykonują mase ruchów przypominających to i owo;)
 
     
ela 


Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 10
Wysłany: Pią Gru 05, 2014 18:55   
   Zwierzątka: dwie szczurzyce + 5 młodych


Witam, proszę o pomoc w ustaleniu płci szczurka, miał być chłopcem, jednak potem pani powiedziała, że to dziewczynka, jestem przewrażliwiona bo druga samiczka urodziła kilka dni temu 5 młodych i na samą myśl, że ta może być samcem dostaję gorączki..;) nie widziałam nigdy samca, więc nie mam porównania, ale wygląda mi na dziewczynę, proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
Dodam jeszcze, że ma większą odległość od cewki do odbytu od drugiej samicy no i skacze na tą drugą i wącha ją od tyłu itp :roll:
W załączeniu trzy zdjęcia tego samego szczurka.
Ma ok 8 -9 tyg

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pią Gru 05, 2014 19:16   

Samiczka
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
ela 


Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 10
Wysłany: Pią Gru 05, 2014 20:55   
   Zwierzątka: dwie szczurzyce + 5 młodych


jokada dziękuję za odpowiedź, ulżyło mi :) Jeśli jeszcze ktoś ma opinie to proszę napisać, każda się dla mnie liczy :)
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Gru 05, 2014 21:26   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


ela, samiec w wieku 5 tygodni ma już widoczne jądra, chyba że jest wnętrem. Na moje oko samiczka :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 05, 2014 22:36   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


limomanka napisał/a:
ela, samiec w wieku 5 tygodni ma już widoczne jądra, chyba że jest wnętrem. Na moje oko samiczka :)

Poza tym na zdjęciach powyżej widać wyraźnie wejście do pochwy, nijak mi to samca nie przypomina ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Gru 06, 2014 01:00   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Jeśli Cię to uspokoi, też mogę napisać, że samiczka - 4 zaszczurzonych równocześnie się raczej nie myli ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
ela 


Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 10
Wysłany: Nie Gru 07, 2014 17:13   
   Zwierzątka: dwie szczurzyce + 5 młodych


Tak, tak o to chodziło, żeby osoby doświadczone mi to potwierdziły po prostu, teraz mi lepiej :) muszę założyć temat o adopcji moich 5 kluseczek od tej drugiej samiczki ;)
Dzięki za pomoc :) :lol1:
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 10, 2014 21:17   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


W którym tygodniu/dniu życia facecikom powinny zacząć odrobinę wystawać jajeczka? (tzn. żeby było widać jakąkolwiek wypukłość)? Próbuję ocenić na oko wiek świeżych tymczasów i.... jeden z cięższych maluchów (starszy miot) waży 32 gramy, z młodszego jeden maluch waży 21 gramów, a z lżejszych, ale ze starszego miotu jeden 25 gramów :( dwa mioty dzieli różnica "kilku dni". Oczywiście to wszystko niepotwierdzone informacje od osoby, od której je dziś wzięłam.

Równo 3 tygodnie temu twierdziła, że dwie samice które wtedy miała "urodziły z tydzień temu". Także umówiłam się z nią na odbiór ich dziś, żeby nie robić przeprowadzki takim maluchom i nie stresować matek... Tylko teraz mi ten wiek nie pasuje jak patrzę na te kruszyny :?

Młodszego miotu nie ważyłam, bo poszły spać w domku i nie chcę na razie wyciągać.

Matki są młodziutkie, ważą na oko 200g, może nawet mniej. Mają pewnie 3-5 miesięcy, nie wiem niestety.

Małe mogły być od urodzenia nadal niedożywione (a 3 tygodnie temu zostawiłam tej kobiecie dobrą karmę dla nich...) - co prawda w klatce jak przyszłam widziałam jakieś owoce (ale raczej szczątkowe ilości jedzenia), ale jak maluchy z matkami do mnie przyniosłam, to jadły non-stop 2 godziny.

Płeć tylko rozpoznałam u jednego chłopaczka, reszta to dla mnie niewiadoma :?
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Gru 11, 2014 09:54   
   Zwierzątka: brak


nimka, u niedożywionych młodych po niedożywionej matce jajka potrafią schodzić nawet w 5-6 tygodniu życia, więc musisz ocenić płeć po pozostałych częściach narządów płciowych.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 12, 2014 01:13   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


smeg napisał/a:
nimka, u niedożywionych młodych po niedożywionej matce jajka potrafią schodzić nawet w 5-6 tygodniu życia, więc musisz ocenić płeć po pozostałych częściach narządów płciowych.

ale płodność przychodzi w tym samym czasie niezależnie od stopnia niedożywienia?
Czyli praktycznie w niedzielę powinnam pooddzielać chłopaków ze starszego miotu a z młodszego w środku przyszłego tygodnia (najlżejszy z tego młodszego dziś waży 15 gramów :/ drugi prawie identyczny jest niewiele większy, nie ważyłam, ale pewnie 16-17 gramów, jakiś większy z młodszego miotu wczoraj ważył 21 gramów...). One serio będą dojrzałe (tzn. gotowe do rozdzielenia z matką) za niecały tydzień?

Przyssane wszystkie do matek prawie bez przerwy...
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 12, 2014 09:42   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


nimka, że niby jak? Jajka nie zejdą a szczury mają być płodne? Tylko wnętrom się to udaje, a też nie do końca.
Jeśli malce są znacząco niedożywione i nierozwinięte to i płodne nie będą "na czas". Ale tylko na podstawie samej wagi nikt Ci nie powie jak bardzo są opóźnione - to musisz ocenić na podstawie rozwoju zewnętrznych narządów rodnych (właśnie zejście jajek, choć ono nie jest jeszcze sygnałem płodności, ale pokazuje ew. opóźnienie w rozwoju; otwarcie ujścia pochwy). Raczej niewielu z nas (jeśli w ogóle ktokolwiek) wie jak takie opóźnienie ocenić - hodowcy rzadko mają do_czynienia z niedożywionymi ogonami, częściej DT, ale one raczej rzadko sprawdzają płodność dzieciaków empirycznie...
Z drugiej strony w ciągu tygodnia dokarmiania większość malców może nadrobić zaległości - dziś ocena jak będą płodne za tydzień to wróżenie z fusów.
Rób notatki kiedy co się u nich dzieje i porównuj ze standardowym rozwojem malców - to Ci mogą pomóc hodowcy, bo to jest wiedza dostępna.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
Ostatnio zmieniony przez limomanka Pią Gru 12, 2014 12:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 12, 2014 11:17   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


No toż właśnie pytam bo nie wiem, a nie chcę czegoś zrobić źle :P

U dwóch chłopaków widać lekką wypukłość teraz, ale nie są to na pewno jeszcze duże jajca ;)
Jeśli dobrze pójdzie to jednak w niedzielę rozdzielę chłopaków ze starszego miotu, starszy miot jest w odrobinę lepszej kondycji niż młodszy. Z młodszym trochę pewnie poczekam :roll:

A jajka które zeszły powinny być jakiej średnicy, że takie durne pytani zadam? :P
Bo teraz to im wystają kulki 3-4 milimetrowe, taka lekka wypukłość pod tyłkiem tylko.
U młodszego miotu w zasadzie nie widzę płci wyraźnie (za dużo futra, nie widzę wejść do pochwy, nie widzę różnicy w odległości od otworów, bo sam młodszy miot jest niejednorodny w wielkości).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Gru 12, 2014 11:45   
   Zwierzątka: brak


Na moje oko to jajka 5-tygodniowego zdrowego szczura mają ok. 1,5 cm średnicy ;) http://www.ratz.co.uk/sexingrats.html - tu masz zdjęcia "At 5 weeks old" (te białe szczurki), raczej nie da się tych jajek pomylić z niczym innym :P
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.76 sekundy. Zapytań do SQL: 14