Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Energiczna i młoda samiczka w stadzie staruszek
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 08:40   Energiczna i młoda samiczka w stadzie staruszek
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Tematy o łączeniu nie wyjaśniają mojego problemu, więc opiszę go w nowym. Była już dyskusja o tym, czy oddzielać stare szczurki od stada. Co jednak, jeśli staruszki są w stadzie w większości?

Nana ma ok. pół roku. Kiedy znalazła się u nas, zdawałam sobie rzecz jasna sprawę, że będzie w stadzie dużo młodsza od reszty. Nie przewidziałam jednak, jaki okaże się charakter małej, bo nigdy takiego szczura nie miałam. Nana jest fantastyczna, oswojona jak szczurek z hodowli. Jest też jednak wyjątkowo nadpobudliwa, ma niespożyte pokłady energii. Potrafi biegać godzinami, w klatce wisi na suficie i zasuwa jak komandos. Skacze jak pchełka. Zachowuje się jak fuzzy, które opisujecie. Nanusia swoją chęć zabawy wyładowuje na koleżankach, z których dwie to staruszki a Europa też niedługo będzie emerytką, zresztą jest wyjątkowo spokojna. Nana nie ma się z kim bawić i ciągnie baby za futra, wywraca, przeszkadza spać. Baby się denerwują, Azja ma chore serce i jest wrażliwa na takie zeskakiwanie z piętra prosto na plecy. Aria ma dwa guzy i też woli mieć spokój. Euro unika Nany, bo dostosowała swój tryb życia do emerytek i najlepiej czuje się z nimi. Nana się nudzi :(

Opcje rozwiązania problemu, które odpadają:
1. Przygarnięcie Nanie małej samicy (póki są baby, nie będę ich denerwować, a trzecia klatka w pokoju i trzecie stado nie wchodzi w grę)
2. Sterylka - nie chcę ryzykować, poza tym u chłopców szefem został Ludwik a on już nikogo nie przyjmie. Poza tym mają za małą klatkę na przyjęcie 5 szczura.

Próbuję takich rozwiązań jak przeganianie Nany po pokoju aż pada, ale za sekundę odżywa i od nowa :?

Jak na razie najlepszym wyjściem (choć serce mi krwawi, Nana jest moją pupilką) jest szukanie dla Nany domu z młodymi dziewczynkami. Wiadomo, że jak nie znajdę to zostanie u nas, ale sądzę, że byłaby szczęśliwsza w innym towarzystwie... Gdyby była taka jak Aria w jej wieku to nie byłoby problemu. Ale Nana to szczur kompletnie szalony, ubóstwia ludzi i szczury, ale ponad wszystko kocha zabawę. Sądziłam, że może zacznie dorastać, ale nie zanosi się na to. Proszę Was o sugestie rozwiązania sprawy :( Mam nadzieję, że nikt mnie nie uzna za potwora, że rozważam oddanie jej. Myślę o niej, nie o sobie.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Czw Lis 15, 2012 15:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 28, 2008 09:56   

Jako iz będę być może miała podobny problem, powiem co JA bym zrobiła. :)
Layla napisał/a:
1. Przygarnięcie Nanie małej samicy (póki są baby, nie będę ich denerwować, a trzecia klatka w pokoju i trzecie stado nie wchodzi w grę)
Moim zdaniem przygarnięcie drugiej młodej samicy dla Nan ma sie nijak do starszych samic z tego prostego powodu, że dwie szarlatanki zwyczajnie zajmą się sobą. Uważam tak na podstawie obserwacji własnego stada. Maluchy doskonale dostosowują sie do sytuacji, a mając kolegę do zabaw inaczej podchodzą do starszyzny.
Dlatego, jeśli u mnie pojawi się problem znudzonego śmiertelnie Pisklaka, to biore pod uwagę drugiego młodziana. Taki lajf.

Cytat:
2. Sterylka - nie chcę ryzykować, poza tym u chłopców szefem został Ludwik a on już nikogo nie przyjmie. Poza tym mają za małą klatkę na przyjęcie 5 szczura.
Ja też bym się trochę bała, ale. Jeśli opcja nr 1 odpada absolutnie, całkowicie i w ogóle NIE, to chyba niewiele ci pozostaje? Wiem, że nikt nie zna lepiej od ciebie Ludwika, jednak doświadczenie uczy, że nie ma czegoś takiego jak nigdy. Palatina też sie bała panicznie wręcz reakcji Rysiula na fistaszki i co?

Layla napisał/a:
Próbuję takich rozwiązań jak przeganianie Nany po pokoju aż pada, ale za sekundę odżywa i od nowa :?
u mnie podobnie było z Juko. Ona ma prawie 2 lata, wygląda i zachowuje sie jak 2 lata temu. I nie łudzę się juz, że człowiek jakkolwiek zastąpi szczura w zabawie itp.

Dla mnie, wbrew pozorom najgorsze jest oddanie. I nie dlatego, że wyjdzie sie na najgorszą sucz, tylko dlatego, że mnie by serce pękło zwyczajnie, więc najpewniej tobie też. :]
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 10:05   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Viss napisał/a:
Moim zdaniem przygarnięcie drugiej młodej samicy dla Nan ma sie nijak do starszych samic z tego prostego powodu, że dwie szarlatanki zwyczajnie zajmą się sobą. Uważam tak na podstawie obserwacji własnego stada. Maluchy doskonale dostosowują sie do sytuacji, a mając kolegę do zabaw inaczej podchodzą do starszyzny.
Dlatego, jeśli u mnie pojawi się problem znudzonego śmiertelnie Pisklaka, to biore pod uwagę drugiego młodziana. Taki lajf.


To brzmi bardzo logicznie, tyle, że nie mogę mieć 9 szczura. W ogóle to, że mam 8 przytłacza mnie i choć je kocham, to powiększenie stada nie jest chyba dobrym pomysłem. To nie jest, że ja sobie wymyślam problemy, ale już Omar był nadprogramowy. Pewnie Nana by się ucieszyła z gówniary, a z drugiej strony - nie za bardzo chcę "iść" dalej w dwa stada, a tak to mi się baby nigdy nie skończą.

Viss napisał/a:
Dla mnie, wbrew pozorom najgorsze jest oddanie


O oddaniu powiedział mi chłop, tzn. oboje się zastanawiamy co robić. Nanę bardzo mocno kochamy i jak znam nas, żaden domek by nam nie pasował :?

Zauważyłam, że Nana sama na wybiegu doskonale się bawi i nawet nie niszczy (bo biega O_o ). Może jakby była poza klatą większość czasu? Kiedy tylko jestem w domu?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 28, 2008 10:12   

Layla napisał/a:
tyle, że nie mogę mieć 9 szczura
rozumiem. Pisząc to zastanawiałam sie włąśnie, czy dwupłciowe stado przeszkadza ci czy nie. Ja samic juz nigdy nie wezmę, więc doskonale rozumiem, że dążysz do 1 płci.

Layla napisał/a:
Może jakby była poza klatą większość czasu? Kiedy tylko jestem w domu?
dobry pomysł, tylko co z resztą stada? Nie będzie płaczu i fochów? Ja u chłopców zauważyłam fochy po "faworyzowaniu" jednego, a Juko tłukła Kawke, gdy wracała po samotnym wybiegu.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 10:17   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Viss, kiedy Nana biega sama, baby w klatce wstają i zaczynają jeść, iskać się, spokojniutko bawić etc. Kiedy Nana wraca nie tłuką jej, bo one w ogóle nigdy jej nie tłuką poza aktami samoobrony.
Viss napisał/a:
Pisząc to zastanawiałam sie włąśnie, czy dwupłciowe stado przeszkadza ci czy nie. Ja samic juz nigdy nie wezmę, więc doskonale rozumiem, że dążysz do 1 płci.


Dwupłciowe stado to ciekawe doświadczenie, ale też minusy. Bardzo dużo jestem w stanie zrobić dla moich zwierząt, ale nie mogę zawalić się klatkami, zwłaszcza w obliczu czerwcowej przeprowadzki.

No dobra, wstrzymam się z szukaniem domu i spróbuję jeszcze bardziej ją wybiegiwać. Proszę o kciuki, bo osiwieję przez to małe białe głupie :roll:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 28, 2008 10:25   

Layla napisał/a:
spróbuję jeszcze bardziej ją wybiegiwać
może pomyśł nad zabawkami? Piórka i tasiemki, piłeczki itp. są genialne, szczur za nimi goni do upadłego.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 10:28   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Viss napisał/a:
Piórka i tasiemki, piłeczki


Wszystko już w użyciu. Nanuch ma na wybiegu konstrukcję z kartonów wypełnioną ręcznikami papierowymi, które może do woli drzeć. Ma też piórka i piłeczki ;) 25 m kwadratowych do jej dyspozycji. Spróbuję jeszcze wycisnąć z niej soki ;) Dzięki za zainteresowanie problemem.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 28, 2008 10:30   

Layla, łaaa, luksusu ma. To może... myszka nakręcana, żeby miała za czym biegać? ;)
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 12:15   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


A wg mnie oddanie jest całkiem dobrym pomysłem - jeśli ktos potrafi to zrobić (tzn. rozstać się ze swoim zwierzakiem, którego kocha i dlatego, że go kocha)!
Nie namawiam do tego, bo to pewnie musi być strasznie trudne (jak moje oddanie Shake'a po tym, jak dręczył Sputka :( ). Mówię tylko, że wg mnie ma to sens.

Ja właśnie dlatego biorąc Olinka zdecydowałam się też na Nicolasa, który nie był w planach. Nie chciałam, żeby Oli był maluszkiem wśród starców. Znałam swoje stado i widziałam, że nie ma w nim nikogo, kto by się chciał bawić z dzieciakiem.
Potem dołączyły kompletnie nieplanowane Fistaszky, więc jest wesoło. :wink:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 12:19   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Dzięki za opinię Palatinko. Spróbuję innych metod, a jeśli nie poskutkują, jestem w stanie oddać Nanę dla jej dobra. Oczywiście jest to dla mnie ostateczność, ale do przeżycia. Będę informowała w tym temacie, co się dzieje, bo może komuś się to przyda.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 12:30   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Trzymam kciuki za najlepsze dla wszystkich rozwiązanie! :kciuki:
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 13:04   

PALATINA napisał/a:
Ja właśnie dlatego biorąc Olinka zdecydowałam się też na Nicolasa, który nie był w planach. Nie chciałam, żeby Oli był maluszkiem wśród starców. Znałam swoje stado i widziałam, że nie ma w nim nikogo, kto by się chciał bawić z dzieciakiem.
Potem dołączyły kompletnie nieplanowane Fistaszky, więc jest wesoło. :wink:
Z tego samego powodu ja biorę teraz dwa maluchy. Ojej ma ok 6 mies i niby jest chętny do zabawy, ale nie jakoś bardzo. Teraz ostatecznie się doszczurzam, bo wiem, że później nie dołączę do stada dorosłych samcoli gnojków, bo męczyć będą się wszyscy.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 18:53   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Kiedy szatan zaczął skakać po babach, został wywalony z klaty na wybieg i radośnie zasuwa z głośnym tupotem różowych łapek. Mam nadzieję, ze się zmęczy ;) Jeśli chcecie, to unaocznię wam charakter Nany nagrywając filmik, to od razu zrozumiecie :D Mam nadzieję, że szaleństwa wybiegowe pomogą ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 28, 2008 19:52   

Layla napisał/a:
Jeśli chcecie, to unaocznię wam charakter Nany nagrywając filmik,
taaaak! :jupi:
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 20:14   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Może teraz ja wyjdę na pozbawioną ciepłych emocji sucz, ale ja bym Nanę oddała lub wysterylizowała.

Dlaczego? Sama piszesz, że nie chcesz brnąć w dwa stada, a jeżeli wszystko potoczy się dobrze, to "skazana" będziesz na dwa stada jeszcze przez 2,5 roku. A wybieganie małej nie ma tu nic do rzeczy. Niewysterylizowana Nana zostanie sama w końcu, i wybacz, nie wierzę, że nie dokupisz jej wtedy towarzyszki ;) A wtedy na sterylkę może być już za późno.

Poza tym... Zastanówcie się nad tym teraz, bo im dłuższe wahanie, tym większy ból przy rozłące. A może małą przygarnąłby ktoś z Gdańska? Wtedy i można by odwiedzać...
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13