Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[ZABAWA] Nuda i jej przejawy
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 16:57   [ZABAWA] Nuda i jej przejawy
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Otóż martwi mnie zachowanie haremu... Od kilku dni śpią cały czas, w nocy szaleją po klatce, jak śpię. Natomiast w ciągu dnia nie mogę ich zmusić do aktywności, jak już wyjdą to dziewczyny kładą się pod kaloryferem, a Cyrus na kanapie.. Czy ma to związek z nadchodzeniem zimy (niedźwiadki czy co?) Ciury są zdrowe, dostają vibovit i warzywa oraz owoce, tłuką się ale poza klatką są jak nie te same... Zaznaczam, że są młode, najstarsza ma niecały roczek...Jak mogę je "zaktywizować"?

PS Budzą się jak ja idę do pracy, czyli o 6, ale ja wtedy muszę wyjść i nie mogę ich wypuścić. Jeśli jest w domu Dominik i wtedy je wypuszcza, to odrobinkę pobiegają. Jeśli nie- śpią do wieczora... :?

Zaznaczam, że jeszcze tydzień temu ogony biegały jak oszalałe, zaczęły być ospałe z dnia na dzień :/
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Wto Mar 12, 2013 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 17:01   
   Zwierzątka: ......


Layla, zima idzie? moje też tak mają...
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 17:04   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Tyle, że ja się wkurzam, bo pazurków sobie nie ścierają i robią się kulkowate :/ Ma ktoś sposoby żeby je jakoś ożywić? Ech, kluchy moje...Jesienny spleen?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 17:37   
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


Layla mam ten sam "problem"...jedynie Shiro jest ożywiona i cały czas biega i coś robi a te dwie tam gdzieś zawsze się chowają i śpią. Czasami otwieram im klatke a one nawet nosa nie wytkną tylko spią i śpią....też chetnie zrobiłabym cos im na rozruch ale nie mam pomysłów.
_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 18:17   
   Zwierzątka: szczury, brat


Heh ale przecież to normalne dla szczurów...w ońcu to zwierzęta nocne...moim zdaniem nie ma co się dziwić takim zachowaniem..moje też większość czasu śpią... :wink:
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
KasiaGdańsk 


Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 29
Skąd: Rumia
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 18:24   
   Zwierzątka: szczur(y)


A wcale tak nie jest, bo moja Azja też jest teraz ospała, a Aja jak to szczur już starszy śpi w dzień i w nocy. Najwidoczniej one jak ludzie reagują na spadek ciśnienia atmosferycznego, tylko kawy nie powinny pić... :D
_________________
Azja,Europa, Ema i ja...
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 21:38   

no ja siadam na podlodze i je ganiam... po za tym w pokoju specjalnie ustawilam kwiaty i taki smiechowy stojacy wieszak coby mogly sie wspinac..

moje tez ostatnio jakies niemarwa.. ale jak dorwe, wysciskam, wycaluje, wytargam za lapki, wymiziam brzuchy, podominuje troche wroche potarmosze... to od razu sie budza ;)

ostatnio bawimy sie w berka.. raz moja reka je goni a jak dorwe to szamoce, raz one mnie gonia a jak dorwa to lapia zebiskami kopia nogami.. ogolnie masa zabawy :)


a i moje aktywne sa miedzy 0-3 a pozniej 16-20 :) chyba ze klatka otwarta... jak otwieram klatke to jest 1h biegania - nie wazne jaka godzina, a pozniej rozkladanie sie na kaloryferze :)
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 23:58   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Nasze chłopy też przesypiają cały dzień. Budzą się tylko jak coś do miski wpadnie. Jak je wypuszczamy to albo zakopią się pod kołdrą albo wracają do klatki i też ida spać. Myślę, że szczury już tak mają jak niedźwiedzie i wiewiórki :] albo się do właścicieli upodabniają ? ;]
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 13:25   
   Zwierzątka: ogony


Moje przez ostatnie kilka dni też jakies ospałe. Może rzeczywiście ciśnienie albo zima? One takie meteoropatki... Inna sprawa, że ostatnio Henia zyje w stresie ciągłym - może się na inne przenosi?

Natomiast fakt, one nigdy nie były zbyt ruchawe - odkąd skończyły pół roku najchętniej pilnują swoich norek. W sumie nie dziwota - wszystko poznano wokół...
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 18:46   

Chyba zima... Moje kluchy zwykły budzić się w okolicach 17, a teraz śpią, śpią i śpią, a jak je wypuszczam to chowają się do swoich "norek" na zewnątrz i śpią dalej.
Aktywne robią się dopiero w okolicach północy.
Zima...
 
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 19:41   
   Zwierzątka: szczury, brat


Heh a moje nie chca ganiać za moją ręką...:( nie wiem ja je ganiem a one nic tylko uciekają i co jakiś czas wyglądają na mnie :(
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 20:54   
   Zwierzątka: kot.


u nas wczoraj Green przespał cały dzień, za to dzisiaj mi dały grubasy popalic. możliwe że to zima... ale ogólnie chłopcy trochę więcej śpią
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 21:22   
   Zwierzątka: kotka Puma


Ja tylko potwierdzę, że też zauważyłam wyjątkową ospałość :) ZIMA
 
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lis 22, 2006 01:55   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


za to moja zachowuje się normalnie... tylko w samo południe nie chce wychodzić... ale wieczorkiem już czeka pod drzwiczkami
:)
 
     
hefi 
ruda paskuda :P



Zaproszone osoby: 3
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 343
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 10:41   
   Zwierzątka: Pies: Feba, Świnki: Bolek, Tola, Ogony: Awantura, Katastrofa, Niunia [*],Mała [*], Cyntia [*]


pocieszyliscie mnie :) ze to ZIMA... bo ja wlasnie wczoraj zauwazylam ze maja w nosie otwarta klatke i wola spac sobie wtulone w siebie na hamaczku (zazwyczaj to do klatki wracaly tylko jesc i do wc :) )... ehhh.... za too w nocy.... szaleja....
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12