Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skąd się biorą zwierzęta w sklepach zoologicznych?[Dyskusja]
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 20:12   

marhewa, tak naprawdę nie ma znaczenia czy poszłoby się do pudła na jeden rok czy na 10 lat - ważne żeby w ogóle ktoś rzeczywiście tam lądował, a nie co najwyżej wyrok w zawiasach dostawał. Niegłupim pomysłem byłyby też kary pieniężne np. na schroniska czy jakieś fundacje. Problem polega na braku egzekwowania, bo na ogół policja się boi. :]
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 20:25   

Olimpia napisał/a:
a nie co najwyżej wyrok w zawiasach dostawał

W polskim systemie penitencjarnym większość wyroków jest wydawanych z zawieszeniem ich wykonania - wystarczy spełniać przesłanki pozytywne, a mało kto ich nie spełnia, niestety.

Olimpia napisał/a:
tak naprawdę nie ma znaczenia czy poszłoby się do pudła na jeden rok czy na 10 lat

Może i nie ma, ale dla mnie śmieszny jest fakt, że większe wyroki grożą za paserstwo czy znieważenie flagi państwowej.

Olimpia napisał/a:
Niegłupim pomysłem byłyby też kary pieniężne np. na schroniska czy jakieś fundacje

Artykuł 35, punkt 5 Ustawy o Ochronie Zwierząt: 5. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 2, sąd może orzec nawiązkę w wysokości od 25 zł do 2500 zł na cel związany z ochroną zwierząt, wskazany przez sąd.
Teoretycznie więc istnieje taka możliwość.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 20:56   

Cytat:
Teoretycznie więc istnieje taka możliwość.
Teoretycznie niestety. :(
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
czarrnaa 


Dołączyła: 22 Maj 2008
Posty: 8
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 23:55   
   Zwierzątka: szczur


jeju biedne zwierzeta. :(
 
     
mateuszk 


Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 20
Skąd: Ustka
Wysłany: Pią Maj 23, 2008 11:47   
   Zwierzątka: 4 szczuraski ( Daisy, Dixi, Scully i Mała)


:( bidulki
 
 
     
idaa 



Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 745
Wysłany: Pią Maj 23, 2008 22:44   
   Zwierzątka: 7 myszek, 1 świń, 2 chomiki, 2 psy i kocica


U mnie w zoologu nie ma szczurków. Przywożone są na zamówienie i trzeba je od razu odbierać. Rodney i Hektor też są przywiezione. Dotarły do mnie grubiutkie, błyszczące i właściwie oswojone. Hektor tylko kichał trochę, ale jak się okazało to nie przeziębienie tylko on tak reaguje na wszystko, co nowe. Pewnie też są z hurtowni :( , ale były od początku oswojone, więc może nie wychowywaly się w takich okropnych warunkach. :(
_________________
Za TM
Hektor[*]&Rodney[*]
 
     
Booze 


Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 9
Skąd: Bdg
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 19:05   
   Zwierzątka: Łatka , Łezka ['] ;(


U mnie niestety są i to w nie najlepszych warunkach..co od razu rzuca sie w oczy? samce i samice trzymane razem w terrarium ( ostatnio widziałem jak trzymane były chyba z cztery samiczki i jeden już praktycznie dorosły samiec ) bardzo mała przestrzeń, brak domku czy innej ochrony przed pukającymi w szybę dziećmi, kompletny brak wiedzy na temat tych zwierząt u pracownicy tego sklepu ,gdy zacząłem wytykać błędy i rzeczy które powinny być zmienione pracownica nie odzywając się odeszła :roll: Wstyd, żal i rozpacz niestety...
_________________
Z biegiem lat wzrasta liczba osób które mogą pocałować mnie w dupę :]
 
 
     
Bema 



Dołączyła: 26 Lip 2008
Posty: 2783
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 12:53   

Szczerze mówiąc moje dwa szczury ( z czterech) były z zoologa, jeden z nich miał warunki w porządku, ale ze względu na zaawansowany wiek, wykupiłam go przed śmiercią w paszczy gada, a drugiego dostałam - warunki mieszkaniowe miał si.
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 27, 2008 15:41   

moje dwa sa z zoologa... Jednego kupilam bo mi szkoda bylo jego bo mieszkal w kupie z rodzenstwem a jeden ze szczurkow lezal ledwo co sie ruszal byl caly mokry jak osliniony i wygladal na granicy smierci :/ w sumie zaryzykowalam ze moj szczuras bedzie tez chory ale lepiej zeby zyl w domu... po jakims miesiacu jeszcze raz przyszlam do sklepu to juz w ogole nie bylo szczurow. Wydaje mi sie ze poprostu cos z nimi zrobili bo ten maly byl chory... Stary juz ma 9 mies i trzyma sie dobrze na szczescie :) a drugi znowu tez zyl na kupie z rodzenstwem ale jak go zobaczylam to sie zakochalam :D
 
     
Unnamed195 


Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 6
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 13:52   

A gdzie mogę kupić szczurki, nie w zoologicznym. Na forum do każdego mam daleko. Mieszkam w Inowrocławiu (n.d. Bydgoszczy). Nie orientuje się ani trochę. W jednym zoologu znalazłem 2 bardzo żywe szczurki, gdy mnie zobaczyły, to aż podeszły w moją strone i tymi pyszczkami na mnie patrzyły :serducho: . Nie oddzielane płciami. Pani powiedziała, że mogę przyjść za tydzień, bo ona zastępuje syna i sie w ogóle nie zna. Co robić ?
 
     
Łosoś 



Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 570
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 15:25   

To nic że mieszkasz daleko, ja mieszkam prawie nad morzem a szczura mam np z Krakowa :) Ludzie po polsce jeżdzą i szczurki można często przewieźć, ot chociażby ja dość często Inowrocław odwiedzam :) Rozejrzyj się po hodowlach i watku transportowym, dla chcacego nic trudnego :)
_________________
ZPINOM, skarbiemój
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 15:52   

Unnamed195 napisał/a:
A gdzie mogę kupić szczurki, nie w zoologicznym. Na forum do każdego mam daleko. Mieszkam w Inowrocławiu (n.d. Bydgoszczy). Nie orientuje się ani trochę. W jednym zoologu znalazłem 2 bardzo żywe szczurki, gdy mnie zobaczyły, to aż podeszły w moją strone i tymi pyszczkami na mnie patrzyły :serducho: . Nie oddzielane płciami. Pani powiedziała, że mogę przyjść za tydzień, bo ona zastępuje syna i sie w ogóle nie zna. Co robić ?


Off-Topic:
Szukam dobrego domu dla małych szczurków przypadkowo rozmnożonych, we wrześniu będę miała dla nich transport do Poznania. Oczywiście jeśli interesują Cię samczyki kapturki :) . Tutaj więcej informacjo o maluchach: http://forum.szczury.biz/...?t=4234&start=0.
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 08:59   

W Toruniu pod nosem masz hodowlę ;) Więc do Inowrocławia raczej nei jest daleko. Kupując w sklepie wkrótce zamiast jednego czy dwóch możesz mieć 15.
 
 
     
Zołza 



Dołączyła: 09 Sie 2008
Posty: 31
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 11:03   
   Zwierzątka: Pies: Gucci


Jakiś czas temu, będąc we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej, jak zwykle musiałam wejść do sklepu zoologicznego, bodajże Kakadu to jest. Pierwsze co - krok na szczury - i tutaj przeżyłam niemały szok, kiedy zobaczyłam spory napis "szczury rasowe". Małe brzdące, różnokolorowe, różne maści, różna sierść (jeśli dobrze mi sie wydaje, przede wszystkim rex) i uszka dumbo( bo tak sie chyba te duże radary nazywają), były również łysolce, a na szybie wycena. Wypisane zostały 'rasy' szczurków oraz ceny, przekraczające około 50-60 złotych.
Pseudohodowla?
_________________
Ze mną: psowaty Gucci.
Za TM: szczurowata Zuzia, szczurkowaty Kubuś, szczurkowaty Igor i szczurkowaty Borysek oraz psowata Aga i chomikowate 'Misiek', nie zapominając o patyczakowatych 'ej Ty!'.
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 12:14   

tak, pseudohodowle zza południowej granicy niestety.

w tesco w warszawie jest łysol, ale nie fuzz tylko jakaś dziwna odmiana, biedny samiec...
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11