Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Layla
Czw Lis 13, 2008 19:14
miot H Emerald Moon
Autor Wiadomość
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Lis 14, 2007 13:46   miot H Emerald Moon

W hodowli Emerald Moon jest planowany miot H.


Rodzicami zostaną:

QADRA Bebesin
standard siamese seal point


oraz


YOGURTH pod Bornem
dumbo satin fuzz siamese russian blue point


Spodziewamy się :

uszy : standard
sierść : standard; szansa na velveteen
barwa : siamese
znaczenia : seal point
krycie : listopad '07 (podczas najbliższej rujki)
_________________

Ostatnio zmieniony przez L. Śro Lis 14, 2007 18:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Lis 14, 2007 14:00   

jak wy sobie wyobrazacie rodowod takiego miotu?

pierwszy raz widze zeby ktos decydowal sie na krycie dwoma samcami, co to ma na celu?
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 14, 2007 14:11   

sachma napisał/a:
co to ma na celu?


właśnie, ja też jestem ciekawa, po co kryje się dwoma samcami :) chyba spotkałam się z czymś takim na jakiejś stronie wśród zagranicznych hodowli, ale było to tam podane w mało przystępny sposób...
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Śro Lis 14, 2007 14:13   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Jeśli miot dojdzie do skutku, nadal chciałabym być na liście chętnych o ile urodzi sie samiczka velveteen. Pisze tutaj bo mój mail strajkuje...
Off-Topic:
Przykro mi z powodu miotu "E", popłakałam sie czytając temat, tak czekałam na maluszka... Ale to niczyja wina, a zwłaszcza Twoja L. i nie ma podstaw do obwiniania sie. Może JJ nie było pisane zostać mamą...
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Śro Lis 14, 2007 14:58   

Jeśli chodzi o rodowód, to malce po Jogurcie będą miały inny rodowód i malce po Samuraiu również inny. Po Jogurcie urodzą się tylko i wyłącznie siamy, a cała reszta maców to potomstwo Samuraia. Na krycie dwoma samcami zdecydowałam się ze względu na to, że miał dojść do skutku miot E a jak wiadomo miał to być syjamowy miot. W związku z tym mogłabym mieć problem ze znalezieniem domów dla tych maluszków. Jak wiadomo miał być także miot D, a tam urodzić się miały blue i black. Wiele osób czeka w z związku z tym czeka już bardzo długo. Zamiast robić drugi miot tej samej samicy, zdecydowałam się na krycie dwoma samcami. Jest także kwestia tego, że po Jogurcie genetycznie rodzą się duże malce. Quadra jest naprawde sporą samiczką, ale łatwiej jej będzie przy porodzie gdy część malców będzie standardowych rozmiarów.W praktyce wygląda to w ten sposób że dopuszcza się do krycia jednym samcem, a zaraz potem drugim. Dalej już wszystko jest tak samo jak w przypadku każdego innego miotu.
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Lis 14, 2007 15:06   

zywym_trudniej, czy zasiegnelas opinii Zirr? co bedzie jesli SHSRP nie zaakceptuje takiego miotu, badz bedzie wymagala badan genetycznych by potwierdzic ktore mlode sa po ktorym ojcu? wszak niespodzianki genetyczne sie zdarzają.. a co jak urodza sie fuzzy black, a z rodowodow bedzie wynikalo ze to nie mozliwe?
 
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Śro Lis 14, 2007 15:33   

Nie rozmawiałam jeszcze z Zirr, ale też nie kryłam jeszcze samicy, czekałam z tym miotem do czasu kiedy się okaże co z miotem JJ. To były tylko plany, których jeszcze nie realizowałam. W związku z zaistaniałą sytuacją z miotem E ojcem miotu zostanie tylko Jogurt.

Przepraszam wszystkich za zamieszanie.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 14, 2007 15:35   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


zywym_trudniej, jednak zmiana decyzji? Ledwo pojawiły się głosy na nie... To wprowadza zamęt i daje niezbyt fajne wrażenie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Śro Lis 14, 2007 15:43   

Nie miałam zamiaru łamać zasad shsr, skoro mogą wyniknąć z tego jakieś problemy a nie zależy mi już na kryciu dwoma samcami kiedy okazało sie, że miotu E nie będzie. Rozumiem, że to wprowadza zamęt, ale dlatego też piszę o swoich planach, żeby uniknąć błędów.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 14, 2007 17:27   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


zywym_trudniej, w niemczech takie mioty były i z tego, co wiem SHSR uznawał ich rodowody... Nie namawiam do takiego krycia, ale jestem ciekawa, czy są jakieś konkretne wzmianki w regulaminie przeciw takim posunięciom?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Śro Lis 14, 2007 17:42   

Z tego co wiem nie ma nic w regulaminie o kryciu dwoma samcami, jednak wszystko co wykracza poza regulamin trzeba konsultować z zarządem. Myślę że ta sprawa jest do omówienia. Ja przemyślałam to i faktycznie Samurai mógłby gdzieś tam nieść syjama a ja mogę o tym nie wiedzieć, chociaż prawdopodobieństwo jest niewielkie, ajk wiadomo genetyka czasem płata figle. Tylko jak taka sytuacja przedstawiałaby się w przypadku samców, które pod tym względem są sprawdzone, gdybym Samurai np. został wcześniej ojcem miotu z samiczka siam albo taka która siama niesie. Wtedy z całą pewnościa możnaby stwierdzić który samiec jest ojcem których malców.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 14, 2007 18:09   

Mnie się pomysł krycia dwoma samcami podoba. Po pierwsze jest zalew szczurów hodowlanych i nie widzę sensu w produkowaniu co 5 min następnego miotu. Po drugie w naturze ojcami jednego miotu może być nawet kilkanaście szczurów. Z tego co czytałam nie wpływa to jakkolwiek negatywnie na "jakość" maluchów.
Czy nie da się jednak uzyskać zgody na taki miot?
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 14, 2007 18:15   

hmm, czyli wychodzi na to, że taki miot to mniej więcej to samo, co dwukrotny miot tej samej samicy z dwoma samcami w pewnych odstepach czasu? tylko ze w przypadku dwóch samców na raz robi się to dwa w jednym i rodzą się maluchy po jednym i po drugim! ha, sprytne ;)

no to mi tez się podoba, zwłaszcza patrząc na przesyt miotów.
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Lis 14, 2007 18:39   

Problem polega na tym, ze jezeli Samurai nioslby jakims cudem siama, to nic poza badaniami DNA, ktorych sie na szczurach po prostu nie przeprowadza i ktore sa dla hodowcow niestety niedostepne nie daloby pewnosci kto jest ojcem siamkow w tym konkretnym miocie.
W takim wypadku nie nalezy ryzykowac...
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Lis 14, 2007 18:49   

A ja powiem od siebie nt. rodziców, że sa boscy :D Miałam z nimi do czynienia we własnym domu i w zyciu bym sie wtedy nie spodziewała, ze zostaną parą :P a tu los płata takie figle.

Yogurcik to jeden wielki kochany miziak :)
Qadra ciekawska panna, dobierająca mi sie do spodni :oops: i do aparatu. Chciałam ja ukraść Marcie ;d ale sie nie udało :twisted:

Obydwoje są pełni uroku.
Jak dzieci bedą miały takie charakterki to nic tylko cud miód. :mrgreen:

Off-Topic:
mataforgana, także jesli by miało do czegoś takiego dojść należałby "uzyć" dwóch samców o zupełnie róznym materiale genetycznym, tak aby nie było wątpliwości , który maluch , którego.

ps. taki miot planował i chyba doszedł do skutku u Clowna :wink:
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12