Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Karena
Pon Cze 08, 2015 18:24
Jak długo żył Twój szczurek?
Autor Wiadomość
Wiewiora 



Dołączyła: 12 Lip 2010
Posty: 323
Skąd: Bydgoszcz/Cieszyn
Wysłany: Czw Sie 05, 2010 00:02   
   Zwierzątka: dwa psy,dwie szynszyle, dziesięć <:3 )~ i świniol


Edek, zyl rok i 9 miesiecy, zmarl czerwiec 2010, sklepowy, samczyk, uszy i siersc standard.
295
_________________
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

George Bernard Shaw

Elmo, Syriusz, Acair Abraxas, Ksawery Abraxas, Hipolit SunRat's
za TM: Tofik, Dyzio Marzyciel, Gratis, Wirek, Diabeł, Coś [']
Ostatnio zmieniony przez Niamey Czw Sie 05, 2010 09:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Czw Sie 05, 2010 00:03   

Off-Topic:
ludzie weźcie podliczajcie...
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 05, 2010 07:53   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Shy_Lady, ale Nisia już chyba nie zajmuje się tą statystyką.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Ęngel 



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 83
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 21:27   

Mój chłopiec żył około roku. Zmarł sierpień 20101. Dokładnej daty narodzin nie znam.

296
_________________
[*] [*] [*]
http://forum.szczury.biz/...ghlight=#498871
 
 
     
julesia 



Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 49
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 21:44   
   Zwierzątka: 3 szczurki


Miałam same samiczki: Bobinka żyła 2 lata i 8 miesięcy, Krocia zmarła po ok. 1,5 roku...jej siostra Mała Mi żyła też koło 2 lat i 8 miesięcy, a ostatnia Mała 2 lata i 9 miesięcy.

300
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 13:27   
   Zwierzątka: szczurze damy


W związku ze zmianami wprowadzanymi na forum, temat został przeniesiony.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 02, 2012 09:32   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Ze względu na wagę tematu, mimo tego, że nie jest on kontynuowany, zostawiam wątek jako źródło cennych informacji. Przeniosłam ponownie do "Szczury ogólnie". Zamykam dla porządku, gdyż autorka już nie prowadzi statystyki. Proszę o wiadomość, gdyby była potrzeba, by wątek otworzyć.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Pią Cze 05, 2015 20:32   Długość życia - kundelki v rasowce

Witam
Zastanawiam się jak to jest z tą szczurzą długością życia? Czy faktycznie jest taka różnica między "kundelkami", a "rasowcami" z hodowli?

Właścicieli większych stad prosiłabym o głosowanie jak wam w duszy gra - zgodnie z waszymi wrażeniami, bo sama nie mam pomysłu jak rozwiązać sprawę "x-naście szczurków, 1 głos" :oops: .

Interesuje mnie to pod względem ew. doszczurzania ["ależ kochanie, to czysty przypadek, że zamówiłam klatkę na 5-7 szczurów... mimo że mamy tylko 2" ;P ]. Swoją drogą szalenie ciężko jest znaleźć klatkę rozmiarowo na tylko 2 szczurki :lol: .
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Cze 05, 2015 23:25   
   Zwierzątka: brak


Powyżej 2 lat to nie jest wcale jakieś nadprzyrodzone osiągnięcie, u mnie dożywały tyle prawie wszystkie szczury - czy to adopcyjne, czy hodowlane ;) Zmieniłabym na powyżej 2,5 lub powyżej 3 lat - z tym już niestety trudniej.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Pią Cze 05, 2015 23:41   

Smeg a jak można zmienić już istniejącą ankietę? Bo nie umiem :oops: .

3 lata to nie będzie za długo? Praktycznie nie znam szczurków, które dożywały by tak pięknego wieku :| . Może 2,5 byłoby w takim razie lepsze?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 00:06   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


cane, taki temat już istnieje, fakt, że nie w postaci ankiety (poszukaj, nie podlinkuję z komórki) - chyba Nisia go jeszcze zakładała. Ale sporo tam informacji już zebranych.
Jest też bardzo dużo zebranego materiału do obróbki statystycznej (o większej wiarygodności, mniej deklaratywnego i znacznie większym zasobie informacji do analiz) - jakby co służę pomocą.

Ankieta średnio się tu sprawdzi - którego z kilkudziesięciu ogonów dane mam podać?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 00:56   

Pyl no właśnie mi takiego tematu nie udało się znaleźć :( ... Gdyby tak było nie zakładałabym tematu, ale po prostu bez choćby minimum danym nie umiem ocenić czy lepiej będzie [na przyszłość] kolejne Ogony brać z hodowli czy może dawać dom potrzebującym bidom [właśnie ta różnica w długości życia mnie tak męczy :oops: ] ?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 01:12   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


cane, jak usiądę do kompa to Ci wyszukam - pewnie dopiero w poniedziałek.

A odnośnie Twoich rozterek jest na to super rozwiązanie - robić i jedno i drugie ;) I tak przy kilku ogonach statystyka nie da Ci żadnej pewności co do zdrowotności czy długowieczności (bo to też warto odróżnić - ogon może żyć długo lub bardzo długo, a być chorowity albo odwrotnie) - za mała próbka, prawo wielkich liczb nie zadziała ;) Zwiększasz prawdopodobieństwo sukcesu, ale nie masz gwarancji.
Osobiście uważam, że można z jednej strony wspierać hodowle (aby mogły się rozwijać i "produkować" w przyszłości zdrowsze ogony) i jednocześnie dawać dom adopcyjnym bidom. To się nie wyklucza. I nawet jeśli któreś ogony żyją krócej to warto obie drogi wspierać (bo co - nie przygarnę, bo chory? bo gorszy? bo brzydszy?). Kocha się je tak samo ;) A żyją zawsze zdecydowanie za krótko.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 07:29   

Pyl dziękuję ci bardzo za pomoc :) .

I to nie jest tak, że szukam sama przed sobą wymówek przed bidami - tylko 1 mój szczur [jakieś... 10 lat temu] nie pochodził z adopcji, dziewczynka pilnie dokupywana dla potrzeb stadnych przygarniętej bidy.
Nie jestem też zdania, żeby były one gorsze od hodowlanych ogonków pod względem charakteru - jedyny dziki i wredny szczur jakiego miała, to ten urodzony na moich rękach :twisted: . Cała reszta maluszków była kochana, ta jedna od początku miała zawsze własne zdanie [zwłaszcza pod względem dotykania :lol: ].

Tylko wszystkie moje dziewczyny dożyły ok. 2,5 roku... A teraz co chwile czytam o Ogonkach, które odchodzą tak bardzo szybko [rok i 6 msc, rok i 8 msc, rok i 3 msc!] i to mnie bardzo martwi ;( .
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 07:37   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Pyl napisał/a:
A odnośnie Twoich rozterek jest na to super rozwiązanie - robić i jedno i drugie ;) I tak przy kilku ogonach statystyka nie da Ci żadnej pewności co do zdrowotności czy długowieczności (bo to też warto odróżnić - ogon może żyć długo lub bardzo długo, a być chorowity albo odwrotnie) - za mała próbka, prawo wielkich liczb nie zadziała ;) Zwiększasz prawdopodobieństwo sukcesu, ale nie masz gwarancji.
Osobiście uważam, że można z jednej strony wspierać hodowle (aby mogły się rozwijać i "produkować" w przyszłości zdrowsze ogony) i jednocześnie dawać dom adopcyjnym bidom. To się nie wyklucza. I nawet jeśli któreś ogony żyją krócej to warto obie drogi wspierać (bo co - nie przygarnę, bo chory? bo gorszy? bo brzydszy?). Kocha się je tak samo ;) A żyją zawsze zdecydowanie za krótko.

Bardzo dobrze napisane :) Popieram pogląd ;)


A w temacie wątku - u mnie wszystkie były kundelki, a bardzo różnie z czasem przeżycia. Za to zawsze śmierć poniżej 2 lat była z powodu jakiejś poważnej choroby (np. nowotwór bardzo złośliwy, odrastający 3 czy 4 razy po każdej kolejnej operacji - tu się już nic nie zrobi), a jak powyżej 2 lat, to zaczynało "ładnie" być widać objawy "starości" czyli słabnięcie, aż w końcu - i tak jakaś poważna choroba zabierała szczura. Na razie najdłużej u mnie żyjący szczur miał około 2 lata i 10 miesięcy, to też nie jakiś super wynik, wiele szczurów, które obserwuję tutaj na forum żyje dłużej. U mnie obecnie najstarsze: 3 sztuki w wieku 2 lat i 3 miesięcy, jedna sztuka 2 lata i 2 miesiące. Dwie najstarsze na razie w bardzo dobrym zdrowiu, a dwie z nich nie bardzo: jedna - skóra w tragicznym stanie, prawdopodobnie nowotwór skóry, druga z powodu zaniedbania przez poprzednią właścicielkę ma ogromne ropnie w płucach i pewnie niedługo umrze, właśnie z tego powodu - poza płucami zdrowy szczur... biedna). Zasługą jednak jest być może po części wczesna kastracja u samic [u samców to nijak na zdrowie nie wpływa] (zapobiega chorobom układu rozrodczego i gruczolakom), a po części może tak mi się ładnie przypadkowo trafiło (dobre geny).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13