Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pigment na skórze(narządy rozrodcze)
Autor Wiadomość
Kac 


Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 11
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 09:34   Pigment na skórze(narządy rozrodcze)

Mój szczur ma na lewym jądrze dziwne ciemne zabarwienie, w okolicy przedziałku nawet granatowe, nie wiem czy tak ma być w okresie dojrzewania szczura, czy to objawy jakiejś choroby. Może znaczenie mieć fakt, że niedawno był chory i dostawał antybiotyk w okolice odbytu (obok, trochę niżej), a że czytałem temat "Martwica" to wydaje mi się, że może to być z tym związane. Nie wiem czy mam się obawiać tego, iść do weta
Ostatnio zmieniony przez wuwuna Sob Cze 06, 2009 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 01, 2007 10:01   

Kac napisał/a:
ciemne zabarwienie
na mosznie może być zwyczajnie pigmentem. Jakiego koloru jest szczur?
Kac napisał/a:
nawet granatowe,
granatowe jak siniak? Niepokojący jest ten opis. Czy są jakieś zmiany na skórze w tym miejscu, jakaś narośl może, czy tylko skóra ma inny kolor? Zrób zdjęcie i wklej tu!
Kac napisał/a:
był chory i dostawał antybiotyk w okolice odbytu (obok, trochę niżej)
Na co był chory, jaki lek dostawał i dlaczego na boga w takie miejsce????! Zastrzyki podskórne robi się w okolicach karku, ewentualnie w dolnej części pleców, na dupce. Ale nigdy tak nisko. :shock:
Kac napisał/a:
czytałem temat "Martwica" to wydaje mi się, że może to być z tym związane
zanim pojawi się łyse miejsce po martwicy, musi się zrobić strupek. Ale nie jest on granantowy...

Zrób dokładne zdjęcie i pokaż.
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 01, 2007 10:08   

A ja pamiętam, że Dory miała podobry problem z panem z miotu "O". Może warto zapytać co ona z tym zrobiła?
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 10:39   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Hmm ja wiem , że mój Luno coś takiego ma i chyba trochę Nero , z tymże on to miał odkąd mu jajka zeszły :drap: Ale nie wygląda to jakoś strasznie , po prostu takie cuś ma . Luno ma z jakieś 4 miesiące może 5 .
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 10:45   
   Zwierzątka: ogony


Ja się spotkałam z takimi opisami przy krwiakach i martwicy jąder. Oba przypadki sa bardzo poważne, bolesne dla szczura i mogą zagrażać jego życiu.
Przejdź sie do weta znającego się na szczurach, może być niezbędna kastracja. Skąd jesteś?
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Kac 


Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 11
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 13:06   

Viss napisał/a:
Na co był chory, jaki lek dostawał i dlaczego na boga w takie miejsce?

Może i dostawał w pupe, dokładnie tego nie jestem w stanie opisać, to było jakieś 2 tyg. temu, wydawało mi się, że dostawał jakby troszkę obok ale głowy nie dam. Miał jakieś perfidne przeziębienie, kaszlał i prychał.
Viss napisał/a:
zanim pojawi się łyse miejsce po martwicy, musi się zrobić strupek.

strupka raczej nie miał, nie wiem jak to u szczurów wygląda, ale przyglądam mu się i nie zauważyłem
Nisia napisał/a:
Ja się spotkałam z takimi opisami przy krwiakach i martwicy jąder. Oba przypadki sa bardzo poważne, bolesne dla szczura i mogą zagrażać jego życiu.
Przejdź sie do weta znającego się na szczurach, może być niezbędna kastracja. Skąd jesteś?

Leon zachowuje się normalnie, je, pije, bawi się, nie sprawia wrażenia jakby coś go bolało. Prawdopodobnie udam się do lecznicy dla mały zwierząt w Rzeszowie, w moim mieście jest dwóch albo trzech weterynarzy, którzy zajmują się szczurkami (ale zajmują się głównie większymi zwierzętami), a więc jeśli w gre wchodziłaby kastracja to wolałbym, żeby robił to ktoś kto się naprawdę na tym zna i na codzień zajmuje się gryzoniami.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 13:28   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Hm mój też ma coś takiego , ale miał to odkąd mu jajka zeszły :shock:
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
Kac 


Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 11
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 13:40   

No to ja nie wiem czy mam się tego obawiać, udać do weterynarza, kastrować, czy jest to naturalna część rozwoju szczurka, który jest teraz w fazie dorastania.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 14:14   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Dla mnie to wygląda jak pigment.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Kac 


Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 11
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 14:23   

Layla napisał/a:
Dla mnie to wygląda jak pigment.

Oby, to jest mój pierwszy szczur (od czegoś trzeba zacząć) i wszelkie zmiany w jego wyglądzie czy zachowaniu mnie niepokoją, proszę zrozumieć.
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 14:28   
   Zwierzątka: kotka Puma


Kac, mi też wydaje się że to pigment, moja czarna szczurcia miała takie plamy na całej skórze po wzięciu jej ze sklepu, bo miała pasożyty i tam gdzie skóra się goiła były takie granatowe skupiska pigmentu - ja od razu do weta no i dowiedziałam się, że to pigment :) Później ładnie zarosła futerkiem i nawet nie wiem czy jeszcze ma takie ciemniejsze plamki.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 15:06   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Mój Ludwik ma czarno-różowe jajka ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 16:46   

Tez mi sie wydaje ze to pigment, zwlaszcza ze pigment na futrze schodzi mu do nasady ogona az (tak przynajmniej na zdjeciu wyglada). Moj Rysio ma fioletowo-czarne jajka i jest ok.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Kac 


Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 11
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 17:59   

Całe szczęście, nie wiedziałem co jest grane gdy zobaczyłem na jego jajach czarną plamę, no mam nadzieje, że jest jak mówicie, tym bardziej, że nie zachowuje się inaczej- jak w czasie choroby czy jakby go coś bolało. Thanks.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 01, 2007 19:47   

Olimpia napisał/a:
Tez mi sie wydaje ze to pigment, zwlaszcza ze pigment na futrze schodzi mu do nasady ogona az (tak przynajmniej na zdjeciu wyglada). Moj Rysio ma fioletowo-czarne jajka i jest ok.
Zgadzam się w pełni. A mogło się pojawić dopiero teraz, gdy jajeczka zeszły i moszna po prostu zaczęła być widoczna. :)
Ale obserwuj jeszcze. Jeśli nie będzie się z tym miejscem działo nic innego (np. zmiana skórna, chropowata, twardsza skóra, pomarszczona tylko w tym miejscu, łysienia, cokolwiek), to upewnimy się tylko, że to pigment. :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 14