Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Posiłki dla szczurów - kiedy i czy warto zamrażać?
Autor Wiadomość
civette 
Moja pierwsza [']Cola



Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 244
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 17:24   Posiłki dla szczurów - kiedy i czy warto zamrażać?
   Zwierzątka: 3 szczury


Gdy ktoś ma więcej ciurów do wykarmienia to opłaca mu się gotować. Dla mniejszej ilości ciurów też możemy gotować (bo diete trzeba czymś urozmaicić), ale często dużo zostaje. Wczoraj ugotowałam torebkę ryżu na dwa ciury. Dostały z owocami, dziś z tuńczykiem, można zrobić z warzywami i mięskiem lub samym mięskiem, zmieszać z gerberkiem itp. Czy zdarza Wam się ugotować sporą porcję, którą np. zamrażacie? Niektóre dania można przyrządzać wg przepisów dla niemowląt (w sumie to pewno sporo by się takich znalazło, muszę przejrzeć przepisy, w końcu mam małe dziecko w domu :-P ), ale nie wszystkie nadają się do mrożenia, anie powiem, wygodnie byłoby ugotować kupę, podzielić na porcje i zamrozić.
_________________
...
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lis 19, 2012 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 17:43   

civette, hmm.. ja w sumie sobie tak jakos wyliczyłam, ze jak gotuje to jest akurat i nie musze zamrażać.

Ewentualnie tak jak pisałas wyzej. Torebka ryzu to za duzo na dwa, a nawet 3 szczury, wiec trzymam go po prostu w lodówce, a na nastepny dzień wyjmuje zeby sie "ocieplił" i dodaje inne składniki.

Ale jakoś nie zdarzyło mi sie zamrażać.
Poczekajmy na wypowiedzi osób które mają haremy a nie stadka :P
chyba, ze ktoś sostuje takowe triki przy 2-3 :wink:
_________________

 
     
myaku 
samo zuo



Dołączyła: 17 Lut 2007
Posty: 298
Skąd: Ełk/Bielefeld
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 17:53   
   Zwierzątka: pies


A można mrożone warzywa im dawać? [oczywiście ugotowane :P ]
_________________
już ni ma...
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 17:56   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


myaku, no jasne. Ja kupuję właśnie często mieszanki warzyw mrożonych i sypię odpowiednią ilość do garnka.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
civette 
Moja pierwsza [']Cola



Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 244
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 18:06   
   Zwierzątka: 3 szczury


L., czasem fajnie byłoby coś zamrozić z czystego lenistwa. Wyciągasz porcyjkę, rozmrażasz / podgrzewasz i gotowe :wink:

Myaku, obiad z mrożonymi warzywami - pychota - i dla mnie i dla ciura :wink: Tyle tylko, że dla siebie dodaję przyprawy, śmietanę i mięso, ciury bez przypraw, śmietanki tylko trochę i nie zawsze :wink:
_________________
...
 
 
     
S 


Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 19:27   
   Zwierzątka: brak


Przyznaja się do lenistwa. Gotując coś dla szczurków, gotuję na kilka razy, dzielę na porcje (każda w osobnym pojemniku) i hibernuję w zamrażalniku. Potem wystarczy chwila w mikrofalówce i szczurki maja ucztę.
 
     
civette 
Moja pierwsza [']Cola



Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 244
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 20:26   
   Zwierzątka: 3 szczury


S, czy możesz napisać, co zamrażasz?? Jakie konkretnie dania? To właśnie ma na celu moj post - ustalmy, jakie dania się do tego nadają.
_________________
...
 
 
     
Gość

Wysłany: Nie Paź 14, 2007 23:56   

S, napisz, napisz tez jestem ciekawa jakie dania zamrazasz.

Chociaz prawde powiedziawszy ja wole im ugotowac niz rozmrazac. A jak mam ryz w torebce to poprosty otwieram torebke wysypuje garstke do garnka, a reszte ryzu w torebce chowam do szafki ;)
 
     
S 


Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 09:02   
   Zwierzątka: brak


Zamrażam mięsko. Ugotowane w samej wodzie, pokrojone w drobną kostkę i poporcjowane "na jeden raz". Np. kilogram mięska tylko dla szczurków. Dla mnie zostaje rosól na zupę.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 09:06   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Zamrażam mięsko, a także warzywa.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Pacyfka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 967
Skąd: Wrocław/Chrzanów
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 11:35   
   Zwierzątka: Brownie


ja robie gerberki sama: gotuje różne warzywa z mięskiem, potem to miksuje, żeby paskudniki nie wybierały samego mięska :twisted: dziele na porcje i do zamrażalnika. Potem daje samo, albo mieszam z ryżem czy makaronem.
_________________
Moje potworki :zakochany:
W serduchu moje aniołki: Tanisek, Denzelek, Ibiś, Aspiś, Daimonek, Portosik, Bluesik, Rokoko, Postrzałek, Lukierek [']
 
 
     
Gość

Wysłany: Pon Paź 15, 2007 14:09   

S napisał/a:
Zamrażam mięsko. Ugotowane w samej wodzie, pokrojone w drobną kostkę i poporcjowane "na jeden raz". Np. kilogram mięska tylko dla szczurków.

aaa takie cus :) Miesko tez mroze, myslalam ze takie gotowe cos, np. ryz z warzywkami itp.
 
     
civette 
Moja pierwsza [']Cola



Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 244
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 15:44   
   Zwierzątka: 3 szczury


Pacyfka napisał/a:
ja robie gerberki sama: gotuje różne warzywa z mięskiem, potem to miksuje, żeby paskudniki nie wybierały samego mięska :twisted: dziele na porcje i do zamrażalnika. Potem daje samo, albo mieszam z ryżem czy makaronem.



Ja tak robiłam dla synka, ale ciurom to nie smakuje :? Przynajmniej nie smakowało Aristo, gdy do mnie przyszedł, z Kasjuszem nie próbowałam, ale muszę sprawdzić... Wymieszam im z ryżem i zobaczę. Mam pomrożone takie małe porcyjki "gerberkowej zupy", powkładane do pojemników od lodu. Taka kostka zupy jest akurat na głowę :wink:
_________________
...
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 15, 2007 16:16   

a ja nigdy nie mroziłam... wolę kupić co pare dni świeże mięsko, warzywa w domu zawsze jakieś są, ugotować garstkę ryżu do tego i podać od razu ;) to w sumie nie jest jakoś dużo pracy i jak się znajdzie wolną chwilę, to zawsze można machnąć.

mrożenie to wersja dla leniwych ;)
 
     
Gość

Wysłany: Pon Paź 15, 2007 21:30   

Ja tez bym wolala co jakis czas kupic mieso szczurom i nie musiec mrozic. Ale do miasta mam 4 km, a u mnie w domu rzadko ktos kupuje mieso, bo ja nie jem.

błąd poprawiony, falka
Ostatnio zmieniony przez falka Pon Paź 15, 2007 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13