Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Czw Paź 10, 2013 17:43
Miot dzikiej samiczki i samca z interwencji.
Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 19:50   

Mazoku, wiesz co? Jak tylko ośmieliłam się napisać na dziabie kilka słów o tym, że szczury po dzikusie mogą stwarzać problemy, to od razu dostałam obraźliwe PW od merch, z przekazem, który w skrócie brział: odpiepsz sie od mojego tematu. Więc tak, jest się nad czym rozwodzić.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 19:52   

Mazoku, rzecz w tym, ze oglosznie zostalo na naszym forum zamieszczone i to moderacja poprosila o wiecej szczegulow (dokladniej Juni), wedlug mnie calkiem slusznie. Skoro ktos dodaje ogloszenie, to powinien sie zapoznac z regulaminem dawania ogloszen i do niego dostosowac, a moderacja nad tym czuwa aby wszystko bylo ok. Tu nie bylo i nadal nie jest - przede wszystkim w kwestii rzetelnych informacji na temat rodzicow.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
Ostatnio zmieniony przez Oli Sob Wrz 15, 2007 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 19:52   

sachma napisał/a:
tylko mnie zastanawia czy to aby napewno byla wpadka


Wydawanie osądów zaocznie, bez żadnych dowodów, jest poniżej wszelkiej krytyki. Ja też nie wiem, skąd się wzięły te małe. Ale skoro nie wiem, to do diabła trzymam dziób na kłódkę, bo moje domniemania mogą być mylne, a nie chciałabym się dopuścić popełnienia oszczerstwa. Czego i innym życzę.

Mazoku napisał/a:
jakby to jakimś cudem miało zmienić przeszłość


...i o tym piszę od początku. Nic już nie zmieni przeszłości. Są te szczury i będą, chyba że ktoś się zrzuci na drużynę komandosów, bo Merch raczej nie wyrazi zgody na ich uśpienie. A skoro są, to zasługują na domy niezależnie, jak i przez kogo zostały powołane na świat. Nikt tu nigdy nie miał karmówki? Interwencyjnego? Wpadkowego? Z kinderniespodzianki? I ok, niech ktoś przeniesie ogłoszenie do działu "sprzedam". Nie wiem, co stanowi jeszcze jakieś wątpliwości.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 19:54   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja powiem tak - faktycznie teraz już za późno na uśpienie np. - bo maluszki już są spore (i śliczne także, jak każde maluszki). Pewnie, że powinny znaleźć się u odpowiedzialnych ludzi. Mocno zniesmacza to robienie tajemnicy, brak rzeczowej informacji. No i fakt, że mając mieszane stado trzeba mieć oczy wokół głowy - jesteśmy ludźmi, a szczury kierują się instynktem. Naszym psim obowiązkiem jest zachować środki ostrożności. Ogłoszenie niech sobie jest, może je dać do działu oddam... Przykra sprawa i szkoda malców.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 19:57   

Fea napisał/a:
nie chciałabym się dopuścić popełnienia oszczerstwa
nikt nie rzuca szczerstw, wszyscy się zastanawiają, bądź chodzi im po głowie. Tego też nie wolno? A podstawy ku takim gdybaniom akurat są. merch od dawna chciała mieć dzikusy, zatajanie niektórych informaci, nieinformowanie zainteresowanych o możliwych problemach, akaś dziwna i tak, podejrzana, tajemniczość.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 19:57   

Dziewczyny, czy Wy naprawde nie widzice o co tak naprawde tu chodzi? Nie o to czy ktos kupi/wezmie/uspi te maluchy, ale o to ze nie ma zadnych informacji o rodzicach, niczego konkretnego. Do tego chec sprzedazy miotu wpadkowego i co najgorsze mega-giga-super zachwyt nad czyms co jest karygodne i do czego nie powinno w ogole dojsc.

Co do osadow na temat wiarygodnosci tej wpadki, to uwazam ze wyrazenie powatpiewania czy przyznanie sie do zastanawiania sie nad ta kwestia nie jest zadnym oszczerstwem. Jesli ktos uwaza inaczej, to widocznie cos w tym jest...
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 20:03   

Olimpia napisał/a:
Jesli ktos uwaza inaczej, to widocznie cos w tym jest...


Ja uważam inaczej niż ty. Co z tego wynika? Chyba, że wyciągamy wnioski w myśl słynnego tekstu Ziobry "brak dowodów oznacza, że zostały zniszczone", ale to byłaby dopiero niezła paranoja.

Więcej nie mam nic do dodania, to, co miałam do powiedzenia, napisałam kilkakrotnie.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 20:04   

Layla, pięknie powiedziane. co do tej tajemnicy no to cóż - sama zainteresowana się ze względów oczywistych wypowiedzieć nie może, krwiopij chyba za często na forum nie ma, dlaczego by nie podbić na gg?

jeszcze jedna kwestia - jakie zachwyty? no to kurde, szczury są, nie śpiewają kolęd, nie sikają na stojąco. co sie jakieś maluchy pojawią to od razu och ach piski na forum bo taaaaaaakie słiiiiitaaaaaaaśneeee i chyba tutaj nie ma nic nowego.

Viss napisał/a:
Mazoku, wiesz co? Jak tylko ośmieliłam się napisać na dziabie kilka słów o tym, że szczury po dzikusie mogą stwarzać problemy,
każdy szczur może stwarzać problemy, nawet te z najlepiej dobranymi rodzicami i najcudowniej wychowane. nie usprawiedliwiam merch, bo sama nie wiem dokładnie dlaczego maluchy są na świecie, ale po prostu mówię, że teraz już się nic na to nie poradzi i dyskusja w gruncie rzeczy nie ma sensu.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 20:10   

Off-Topic:
Mazoku napisał/a:
każdy szczur może stwarzać problemy, nawet te z najlepiej dobranymi rodzicami i najcudowniej wychowane.
to akurat prawdą nie jest. Wystarczy popytać, czy poczytać o hodowlanych. Mam 9 szczurów, z czego 5 jest hodowlanych i widzę znaczne różnice.Widzę je także u Angels, Oli itd, itp


Gadu gadu a temat kiedy zostanie przeniesiony?
Ostatnio zmieniony przez Viss Sob Wrz 15, 2007 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 20:10   

Fea, chodzilo mi o to ze jesli ktos uwaza ze takie myslenie na glos jest oszczerstwem, to widocznie sa ku temu jakies przeslanki zeby bylo oszczerstwem.

EDIT/
I jeszcze jedno - na dziabie merch ani razu nie wspomina ze to wpadka... :roll:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 20:13   

Viss napisał/a:
Wystarczy popytać, czy poczytać o hodowlanych. Mam 9 szczurów, z czego 6 jest hodowlanych i widzę znaczne różnice.
mam 3 szczury, z czego 1 jest hodowlany i jest moim jedynym szczurem który kiedykolwiek chorował.

Cytat:
Fea, chodzilo mi o to ze jesli ktos uwaza ze takie myslenie na glos jest oszczerstwem, to widocznie sa ku temu jakies przeslanki zeby bylo oszczerstwem.

co?! przecież to totalna bzdura, ktoś Cię wyzwie od najgorszych to nie postawisz się, bo jak się postawisz to znaczy że to prawda?

co wam da jeśli merch opowie w końcu o rodzicach? jakąś niewybaczalną wewnętrzną satysfakcję? a co gdyby napisała nawet że dzikusa zdobyła z czarnobyla i rozmnożyła tylko po to by zobaczyć po ile główek będzie mieć jeden maluch? czy będą z królewskiego rodu czy wydłubane spod cmentarza to i tak nic nie zmieni.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 20:16   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Mazoku napisał/a:
co wam da jeśli merch opowie w końcu o rodzicach? jakąś niewybaczalną wewnętrzną satysfakcję? a co gdyby napisała nawet że dzikusa zdobyła z czarnobyla i rozmnożyła tylko po to by zobaczyć po ile główek będzie mieć jeden maluch? czy będą z królewskiego rodu czy wydłubane spod cmentarza to i tak nic nie zmieni.



Gdyby tak było - złmanyby został regulamin, a ogłoszenie byłoby usunięte.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 20:20   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Olimpia napisał/a:

I jeszcze jedno - na dziabie merch ani razu nie wspomina ze to wpadka... :roll:

Wspomniała.

Resztę pozostawię bez komentarza, bo słów mi brakuje.... :?
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 20:22   

Mazoku napisał/a:
Viss napisał/a:
Wystarczy popytać, czy poczytać o hodowlanych. Mam 9 szczurów, z czego 6 jest hodowlanych i widzę znaczne różnice.
mam 3 szczury, z czego 1 jest hodowlany i jest moim jedynym szczurem który kiedykolwiek chorował.

Z tego co zrozumialam chodzilo o charakter i brak problemow wychowawczych, a nie zdrowotnych.

Mazoku napisał/a:
Cytat:
Fea, chodzilo mi o to ze jesli ktos uwaza ze takie myslenie na glos jest oszczerstwem, to widocznie sa ku temu jakies przeslanki zeby bylo oszczerstwem.

co?! przecież to totalna bzdura, ktoś Cię wyzwie od najgorszych to nie postawisz się, bo jak się postawisz to znaczy że to prawda?

Nie chodzi o to - jesli ktos zataja prawde, miga sie od niej, a potem krzyczy ze jakies niezbyt mile domniemania sa oszczerstwami, to uwazam ze sie sam do podejrzen przyznaje.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 20:23   

Oczywiście... na wszystko już za późno, więc głaszczmy się po główkach i wchodźmy w pupę... boże słabo mi się robi od takiego myślenia. ><
Dokładnie takie zachowanie odbiera jakikolwiek sens trudom hodowców. Brawo.
Dla mnie EOT.

Cenzura by AD.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Sob Wrz 15, 2007 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13