Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Piwo i szyszki chmielowe
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 10:42   Piwo i szyszki chmielowe
   Zwierzątka: ogony


Dobre na problemy z nerkami i pęcherzem moczowym.
Szczurom trzeba dawać piwo bezalkoholowe, oczywiście :) I raczej w ograniczonej ilości (same by piły, aż padną). Ze względu na pewną szkodliwość lepiej robić napary z szyszek chmielowych (podobno są efektywniejsze).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
Ostatnio zmieniony przez Nisia Czw Sie 23, 2007 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 10:48   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Nisia, a gdzie można szyszki kupić? W zielarskim? Bo ja bym chętnie dała Ludwikowi, jako zagrożonemu problemami nerkowymi :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 11:24   
   Zwierzątka: ogony


Layla, w zielarskim.
Można dawać raz dziennie, np. rano przed pracą zaparzyć, a wieczorem podać.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Cygu 



Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 32
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 11:26   

Nisia tu musze chyba lekko sprostowac.

Jesli chodzi o piwo (z zawartoscia alkoholu czy nie, bez roznicy) to niestety prawda jest taka ze bardzo mala ilosc piw w Polsce (nie wiem jak jest w innych krajach i jakie tam piwa preferuja) jest z chmielem. Jak mam nadzieje kazdy wie piwo sie robi z jeczmienia (czy jeczmieniu ? nie wiem jak sie pisze moze ktos poprawi) a chmiel jest tylko dodatkiem smakowym.

Tak wiec nie wiem jakie zalety ma napar z szyszek chmielowych bo defacto to ze piwo pomaga w problemach z pecherzem / nerkami / kamieniami jest zasluga samego piwa nie chmielu (bo jak mowilem malo jest piw chmielonych) a dzieje sie to dzieki jego wlasciwosciom moczopednym. Piasek / male kamienie wydalamy z organizmu z moczem dlatego piwo pomaga. Tak samo z nerkami. Jesli za malo oddajemy moczu coraz wiecej substancji szkodliwych odklada sie w nerkach i nie sa stamtad wydalane. Dzieki piwku mamy zwiekszone potrzeby oddawania moczu i razem z nim usuwamy z organizmu substancje z nerek.

Mam nadzieje ze to troche pomoze :)

P.S. Wiem ze jest tez dobre na zakwasy ale niestety nie wiem dokladnie czemu. Chyba neutralizuje kwas mlekowy w miesniach... ale nie jestem pewien.
_________________
Rysiek i Lenka to mistrzowie swiata !!! :P

Narsil takze, w kategorii Junior :P
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 11:33   
   Zwierzątka: ogony


Cygu, ale, jak wiadomo, z punktu widzenia ziołolecznictwa chmiel ma własności moczopędne. Więc być może nawet ta mała ilość chmielu w piwie pogania do kibla, aczkolwiek, skoro jest tak, jak mówisz, gdyby chmielu było więcej, to gonic powinno po mniejszej ilości.
Z wikipedii:
Cytat:
Roślina lecznicza: zawiera aromatyczną żywicę (lupulinę), olejek lotny, gorycze i inne substancje o właściwościach uspokajających, bakteriostatycznych i moczopędnych. Napar z chmielu działa skutecznie przy zasypianiu, łagodzi nadpobudliwość, ma zastosowanie w leczeniu gruczołu krokowego, usprawnia trawienie.


Być może własnie dlatego lepiej dawać szczurowi napar z szyszek, aniżeli samo piwo.
Pomijam fakt, że piwo ma czasem różne konserwanty i jest nasycane SO2. Co nie zmienia faktu, że czasem z ogonkiem można się podzielić :) Wszak karmy zoologiczne też nie są super zdrowe.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Cygu 



Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 32
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 11:48   

Tak tylko zeby potwierdzic, cytat z Wikipedii:

"Wbrew rozpowszechnionym sądom piwo nie jest produktem fermentacji chmielu, gdyż chmiel nie ulega fermentacji (a nawet ją zatrzymuje). Chmiel (w przypadku jasnych, klarownych piw w postaci granulek) jest tylko dodawany jako rodzaj przyprawy do piwa nadając mu charakterystyczny, gorzki smak."

Wiem ze chmiel ma wlasciwosci moczopedne ale to nie zmienia faktu ze piwo samo w sobie (bez chmielu tez takowe posiada), a jest to zwiazane z dodatkiem innych tez ziol. I tylko o to mi chodzilo. Jedyne pytanie nasuwa sie tylko: co ma bardziej moczopedne wlasciwosci, piwo czy chmiel i na tej podstawie mozna stwierdzic co sie oplaca podawac bardziej. Chcialem po prostu sprostowac ze jesli pijemy polskie piwo mamy defacto nikly procent szans ze pijemy piwo chmielone i wlasciwosci moczopedne w tym wypadku powinnismy przypisaywac na pewno nie chmielowi :)

I to tyle, mysle ze juz wszystko wiadomo :P
_________________
Rysiek i Lenka to mistrzowie swiata !!! :P

Narsil takze, w kategorii Junior :P
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 12:23   
   Zwierzątka: ogony


Cygu napisał/a:
a jest to zwiazane z dodatkiem innych tez ziol.

Np. w wydaniu dla szczurów moczopędna jest też natka pietruszki i mniszek lekarski.
Cygu napisał/a:
Jedyne pytanie nasuwa sie tylko: co ma bardziej moczopedne wlasciwosci, piwo czy chmiel i na tej podstawie mozna stwierdzic co sie oplaca podawac bardziej.

Żrę pietruszkę i nie widzę jakoś szczególnie wielkiego wpływu. Piję czasem piwo (różnych marek) - po puszce już poziom moczu sięga mi oczu. Kupię dziś chmiel i przetestuję :)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 21:31   

Nisia napisał/a:
Żrę pietruszkę i nie widzę jakoś szczególnie wielkiego wpływu.

Jesli jesz korzen, a nie natke to nie dziwne. :wink: Poza tym trzeba sporo zjesc natki pietruszki jesli jest sie czlowiekiem. Tak ogolnie to natka ma wlasciwosci moczopedne dla wszystkich ssakow.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 10:19   
   Zwierzątka: ogony


Olimpia, korzenia nienawidzę! A natkę to i owszem uwielbiam.
Olimpia napisał/a:
Poza tym trzeba sporo zjesc natki pietruszki jesli jest sie czlowiekiem.

Czyli licząc relatywnie, szczur też powinien zjeść dużo? A jak one i tak w ogóle jedzą malutko, to chyba efektu powalającego na kolana to nie da?
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Tygrys 



Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 1133
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 10:46   
   Zwierzątka: Maniek - kocie diablę ;-)


Nisia, wydaje mi się że to chodzi o "gabaryty" tego kto ma tą natkę zjeść. człowiek musiałby zjeść parę natek coby zadziałało, szczurkowi wystarczy pewnie wymieszać z karmą w ilości nie wiem, 1:3 w proporcjach. 1 to natka 3 to karma.

a właśnie, jeśli chodzi o jedzenie i gabaryty, przypomniał mi się kawał:

Spotykają się dwie sąsiadki:
- Wie Pani ostatnio przeszłam na wróblą dietę- założę się że poskutkuje, tak mało się je.
- A mało to znaczy ile?
- No tyle co wróbelek.
- Tzn?
- Je się tyle ile się waży...
_________________
Za TM: ogoniaste - Andrzej ['], Norris['], Speedy ['], Chuck['], Reynevan ['], Effendi Rat's Troop ['], Samson['], Hodari ['], Remi ['], Smirnoff Rat's Troop[']
Tofik - pierwszy mój osobisty pies [']
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 10:52   
   Zwierzątka: ogony


Tygrys, 1 NATKI moje nie zjadają. Jeśli już to jedzą 1 liść. Nie sądzę, aby jakiś szczur dał się skusic do zjedzenia całej natki.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Tygrys 



Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 1133
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 10:59   
   Zwierzątka: Maniek - kocie diablę ;-)


Nisia, o i dlatego normalnie się im tego nie podaje :wink: bo tego nie jedzą.
Za to piwa chętnie się napiją. :roll:
_________________
Za TM: ogoniaste - Andrzej ['], Norris['], Speedy ['], Chuck['], Reynevan ['], Effendi Rat's Troop ['], Samson['], Hodari ['], Remi ['], Smirnoff Rat's Troop[']
Tofik - pierwszy mój osobisty pies [']
 
 
     
Sztwiara
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 24, 2007 11:06   

Jak moim natkę wrzucałem, to znikała. Nie wiem gdzie i jak, bo nie obserwowałem. Co prawda tej natki to ze 3-4 listki tylko...
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 11:07   
   Zwierzątka: ogony


Tygrys, dokładnie. I dlatego efektywność podawania szczurkom natki w celach moczopędnych jest niska.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 11:30   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Może jakoś poszatkować i przemycić w jogurcie :roll: , dobra głupi pomysł , ale zawsze mozna poszatkować i gdzies powtykać . Tylko czy się dadzą nabrać :drap:
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11