Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Roboran H.
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 22:26   Roboran H.
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Cytat:
Preparat mineralno-witaminowy przeznaczony dla psów, kotów, królików, norek, nutrii, lisów i drobiu. W swoim składzie oprócz wszystkich najważniejszych witamin i minerałów zawiera biotynę (witamina H), niezbędną u zwierząt do prawidłowego rozwoju okrywy włosowej i innych tworów naskórka, a także do prawidłowej przemiany węglowodanów, białek i kwasów tłuszczowych.

Wskazania: Preparat znacznie poprawia ogólną kondycję zwierzęcia, pomaga w osiągnięciu silnej i wyrównanej grupy. Wskazane jest także podawanie Roboranu celem zagwarantowania prawidłowej pigmentacji oraz nadania połysku sierści. Zaleca się stosowanie preparatu we wszystkich przypadkach chorób skóry, przy siwieniu i wypadaniu sierści, a także po przebytych zabiegach w okresie rekonwalescencji. Dawkowanie: Dawkowanie: prewencyjnie-dawka tygodniowa / leczniczo-dawka dzienna. Psy duże 2 x 2-3 łyżeczki / 2 łyżeczki. Psy średnie, lisy 2 x 1-2 łyżeczki / 1 łyżeczka. Psy małe 2 x 0,5-1 łyżeczki / 0,5 łyżeczki. 10 królików 2 x 1-2 łyżeczki / 2-3 łyżeczki. 10 norek łyżeczka (dziennie) / 2-3 łyżeczki.

Roboran H podaje się wymieszany z pokarmem lub mlekiem. Przy długofalowym podawaniu preparatu może dojść do zmniejszonej ochoty czy wręcz niechęci do przyjmowania Roboranu H. Wtedy należy preparat odstawić, a po tygodniowej przerwie zwierzęta znów chętnie go konsumują.


Roboran H podawaliśmy Cidowi - bardzo pomógł. Resztka, która została wzmocniła sierść Todda i znacząco [pozytywnie] wpłynęła na stan jego zębów, bo jak przyjechał, to miał przezroczyste.

Dawkowanie szczurze: 2 szczypty co dwa dni na jednego szczurka :) [średniego]
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Cze 04, 2007 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 22:32   

AngelsDream, to jest taki żółtawy proszek? Dość smaczny?
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 22:33   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Viss, ano. Taki w kolorze Kukriego na grzbiecie. Szczurki go lubią.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 22:38   
   Zwierzątka: ......


AngelsDream napisał/a:
Szczurki go lubią

to dobrze, bo kiedys dawałam Kropce krople VitaWet, te to są paskudne.
Zamówiłam, będziemy podawać.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 08:41   
   Zwierzątka: ogony


Viss napisał/a:
żółtawy proszek

Żółtawy? Ja bym nazwała jasno szary.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 05, 2007 09:00   

ja swoim ogonom nie podawałam akurat Roboranu, ale bywało, że lądowały w ich miseczkach inne prio-kocie preparaty witaminowe.

i zawsze pomagały :) więc ogólnie można przyjąć, że suplementy dla większych kudłaczy w odpowiednich dawkach wsponagają również te mniejsze.
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 23:23   
   Zwierzątka: dobermanka


Dziś odebrałam od wetki, bo zamówiła dla nas w hurtowni.
Chciałam wspomóc, zwłaszcza Rysia, co ma powikłania po kastracji.
I dziewczyny młode, łatwo kichają. Zobaczymy.

[ Dodano: Pią Sie 03, 2007 23:14 ]
Chciałam dopytać: podawaliście z wodą? Bo szybko się wytrąca. Zastanawiam się, czy nie podawać z gęstszymi jogurtami. Doradźcie, pani adminalicjo :roll:
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 11:03   

A mozna to kupic w zoologu np?
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 10, 2009 11:03   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


tamiska, mi się wydaje, że tylko u weta. Ale starcza na wieki i jest tanie ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 10, 2009 11:08   

tamiska, można zamówić w sklepie internetowym. Są tam też inne leki/preparaty dostępne u wetów bez recepty, np. scanomune.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 11:10   

przeczytalam, ze to na choroby skory itd. Chlopaki siersc maja ladna, ale Rudzielec sie czochra.. Ogladali go u weta milion razy w tym ja drugi milion i zero pasozytow, ladna skora, brak objawow grzybicy, swierzbu itd...

babyduck powiem Ci, ze bardziej chyba sie oplaca przejechac do weta i u niego kupic, bo doliczajac koszt wysylki to duze kwoty wychodza, a u weta z a scano zaplace 6 zl :P nie wiem czy roboran maja, ale nastepnym razem sie spytam...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 11:13   

tamiska, to spróbuj, nie zaszkodzi mu to, a może cos da. Tylko nie wiem jak przy profilaktyce to podawać...
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 11:17   

Viss napisał/a:
tamiska, to spróbuj, nie zaszkodzi mu to, a może cos da. Tylko nie wiem jak przy profilaktyce to podawać...


Co drugi dzien?

Jego dwoch wetow ogladalo i oboje stwierdzili, ze nic tam nie ma... Moze to jakies natrectwo? Glupol ma dlugie pazury bardzo (nie jestem w stanie mu ich obciac) i ostre jak nie wiem (Cale rece mam podrapane), wiec boje sie zeby sobie ran nie porobil... Najgorzej na plecach i pycholku.. Ale ogladalam i nic tam nie ma... A jak go sie tam drapie to noga robi jak pies :lol:
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 10, 2009 11:23   

tamiska, pewnie tak. Ale pytałaś, więc wkleiłam.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Wto Lut 10, 2009 11:54   
   Zwierzątka: dobermanka


tamiska, podaj adres to Ci wyślę. Został mi gdzieś zupełnie niepotrzebny a jeszcze sprawny.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11