Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Drgawki
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 13:03   
   Zwierzątka: ogony


L. napisał/a:
naczy chyba szczury oddychają szybciej niz ludzie O.o ?

Tak, bo są mniejsze.
Podczas oddychania lekko chodzą boczki (tuz za żebrami), ale powinny chodzić naprawde lekko. Prawie niezauważalnie.

PS. Trudne zadanie, sprawdx, czy podołasz.
Przyłóż ucho do klatki piersiowej za łapkami, tak trochę z boku, a trochę ne grzbiecie. Potem między przednimi łapkami. I opisz, co słyszysz.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
zamtuz
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 19, 2007 16:44   

Nie wiedziałem gdzie to wcisnąć - wiec zamieszczam tu.

Skaven zaczyna chorowac- objawy ciezko oddycha- wystepuja u niego podobne objawy - wyzej wspomniane "chrumkanie" jak u swinki. Drgawek nie stwierdzilem. Ogólnie zachowuje sie normalnie, biega wesoło po pokoju, nie jest ani apatyczny czy osowiały (jak na niego). Nie liczac oczywiscie pasozytów które po raz kolejny powróciły i ktore znow lecze. :(
Polfiryna w normie - czyli z rana lekko umazany nosek, ewentualnie oczka. Ale bardzo mało - bywały gorsze okresy.

Niestety bede w łodzi u weta najszybciej za tydzien. Jest cos co moge teraz sam zrobic zeby mu pomoc ??
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 16:47   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


zamtuz, mozna popróbować z beta glukanem, vibovitem i ostrożnie z inhalacjami, Inhalacje należy ostrożnie, ponieważ jeśli jest osłabione serce, to można zwierzaka na drugi świat posłać.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
zamtuz
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 19, 2007 16:51   

Wypróbuje vibovit. Inhalacje? W jaki sposob? Nie Skaven raczej z sercem nie ma problemow. Ogolnie mimo 1,5 roku to pierwsze jego problemy ze zdrowiem
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 16:54   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


http://forum.szczury.biz/...p?p=29672#29672 polecam dokładne przegladanie spisu treści :)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
  Wysłany: Pon Mar 05, 2007 10:10   Drgawki

Moja Luna ma czasem dziwne drgawki. Patrzy w dal i nagle zaczynają jej się te drgawki. Od pewnego czasu popiskuje też, kiedy ją głaszczę po grzbiecie. Stała się mniej aktywna. Również mnie gryzie, choć wcześniej tego prawie nie robiła. Jest trochę gruba... Może sobie coś złamała? Co robić ??
Ostatnio zmieniony przez wuwuna Sob Cze 06, 2009 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 12:10   
   Zwierzątka: Zoo


Ma rujkę :roll:
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 05, 2007 12:20   

No nie wiem, czy to rujka... A jak ją głaszczesz to sie wygina? Trzęsie uszkami? I jak często to się zdarza? Porfiryna?
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 12:54   
   Zwierzątka: Zoo


Gryzie Cię, czy podgryza? Wygina grzbiet w łuk, gdy ją głaszczesz?
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 15:29   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja chciałam powiedzieć, że już opisywałam raz Natalii na gg objawy rujki, bo chciała wiedzieć ( to jej pierwsze szczurki). Więc nie wydaje mi się, zeby to było to...Mała nie stroszy futerka, z tego co wiem. Natalia, napisz szczegółów więcej. Czy Lunka ma apetyt? Czy bawi się?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 08:30   

Porfiryny nie ma(za to jej siostra - tak) apetyt ma, bawi się mniej - mniej ruchliwa jest, w nocy piszczała seriami, jak tylko Bebe ją 'dotknęła'(albo i nie tylko.....).Ona mnie raczej podgryza, ale dosyć mocno. W chodzie nie ma zmian, ale jest dziwnie wyprostowana. Nie wygina się, ale wyraźnie ucieka przede mną. Chyba pójdę z nią do weta - boję się o nią
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 06, 2007 09:03   

Natalia, idz do weta koniecznie i to szybko. Jeśli ona tak piszczy, to coś ją musi boleć, więc cierpi. Nie ma na co czekać :/ Zobacz w dziale weterynarze, jacy weci są polecani w Krakowie, tu
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 09:20   

Idę jutro na Złotą Jesień.

EDIT:Teraz to się rzuca na moją rękę, aż do krwi....
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 06, 2007 12:04   

Ok, na razie nie dywagujmy, idź szybko i czekamy na diagnozę. Pamiętaj żeby dokładnie opisać wszystkie zachowania i zmiany jakie zaszły.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 19:06   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Natalia, i jak wiadomo coś?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12