Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczury a upały
Autor Wiadomość
Bezsenna 



Dołączyła: 30 Lis 2010
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 23:32   
   Zwierzątka: Szczurasy: Stefan; Psiak Ori


W największe upały chłodziłam moje ogony, odpalając wiatraczek - ale na stosunkowo niskie obroty albo z daleka.

Poza tym latem miały do dyspozycji płytkę i płaską butelkę wypełnioną zimną wodą.

na fotkach widać, które rozwiązanie cieszyło się największym wzięciem :mrgreen:

Próbowałam wstawiać im brodzik z wodą, ale robiły tylko za dodatkową kuwetkę...a może bidet :huh2:
_________________
Za Tęczą: Fibi (10.2010-12.07.2012), Okruszek (01.2011-20.08.2012) :( , Lara (09.2010-23.08.2012); Zuzu (01.2012-12.08.2013); Bąbel, (02.2012-12.2013)


-----------------------------------------------

...jeszcze chce mi się wędrować, lecz już czasem bolą nogi...
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Czw Lip 17, 2014 12:20   Przegrzanie
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


Pozwoliłam sobie na dodanie nowego tematu, gdyż nie znalazłam takiego poza paroma zdaniami w temacie pierwszej pomocy. A że mamy lato, temat "na czasie"...

jeden z moich ogonów jest osowiały, ma gorący nosek, ledwo chodzi. Najprawdopodobniej jest przegrzany. Co można zrobić, co najlepiej zrobić? Poza pryskaniem wodą, zanurzeniem w wodzie, zimna woda do picia czy coś zimnego do klatki...

Czy są jakieś leki, które pomogą?
Czy można postawić w odległości mały wiatraczek(ok 20cm średnicy), który wieje na klatkę, ale nie bezpośrednio na szczury?
Co można jeszcze zrobić?
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Lip 17, 2014 12:29   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


sliwkowapanna, jeśli rzeczywiście jest przegrzany leć do weta i to prędko, chłodząc go w między czasie. Może dostać udaru i wstrząsu. Lekarz poda mu odpowiednie leki i może będzie wszystko dobrze.

EDIT: na drogę, jeśli jest upał a zapewne jest możesz owinąć go w wilgotny ręcznik. Nie polewaj go lodowatą wodą, chłodna wystarczy.
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Lip 17, 2014 12:35   

Scaliłam z istniejącym tematem.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 17, 2014 12:38   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


sliwkowapanna, zmierz mu temperaturę i dopiero na tej podstawie podejmuj decyzję. I najlepiej w kontakcie z wetem. Gdybaniem można niestety mocno zaszkodzić.

Jeśli potrzeba ogona ochłodzić to najlepiej dać chłodny kafel / talerz / butelkę z zimną wodą włożone do klatki. Wiatraczkiem go przewiejesz (ryzyko zapalenia płuc) a mało ochłodzisz. Ew. możesz ustawić wiatraczek, aby wiał "nad klatką", czyli wywoływał ruch / wymianę powietrza w klatce a nie bezpośrednio wiał na ogona.
Możesz podać wodę z cukrem do picia (ale nie na siłę).
Przy przegrzaniu obawiałabym się obrzęku płuc, problemów sercowych. Zgadzam się z cornflakegirl, że wet jest potrzebny.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Czw Lip 02, 2015 22:23   Problem z upałem

Upały przyszły... dzikie, chore upały :roll: .

No i w efekcie mam problem z dziewczynami. Mają rok, więc stare nie są... ale męczą się potwornie. Tzn. cały dzień śpią z gorąca w jak najchłodniejszym miejscu klatki, przy próbie namówienia ich do poruszania się zostałam najnormalniej w świecie wyśmiana przez własne szczury. One w ten gorąc tyłka z klatki nie ruszą, mam dać im spać.
Za to zaczynają wariować ok. 1-2 w nocy, kiedy [dla dziewczyn niestety] chcemy jednak spać. Hałas, harmider, huk i dużo innych ciekawych słów na samo "h" się w klatce dzieje :lol: .

Tak więc czy znacie jakieś jakieś cudowne i magiczne sposoby ochładzania szczurków? Zdrowe dziewczyny są, bo w chłodniejszy dzień biegały normalnie... To tylko ten podły upał nas męczy :roll:
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lip 02, 2015 22:39   
   Zwierzątka: brak


Połączyłam z istniejącym tematem, zachęcam do zapoznania się z opisanymi wcześniej sposobami ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Czw Lip 02, 2015 23:05   

smeg, dziękuję ślicznie :) .

Szukałam takiego tematu i jakąś nie znalazłam... ale ja ogólnie jestem kiepska w szukaniu :oops:
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 03:18   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


cane ja kupiłam na przecenie jedną płytkę terakotową 30x30 i wstawiłam do klatki. Moje dziewuszki polegują sobie na niej - trochę pomaga.
Jeszcze lepiej, gdy możesz choć na chwileńkę włożyć ją do chodziarki. Wchodzą na nią gdy już nie jest dla nich zbyt zimna.
_________________
449955886677
 
     
PieknyOn 


Dołączyła: 13 Sie 2015
Posty: 5
Wysłany: Czw Sie 13, 2015 19:39   

ŚWIETNĄ OPCJĄ SĄ DUŻE KAMIENIE(takie aby szczurek się na nich położył calutki. W klatce moich szczurków mam z 8 dużych kamieni, one same kładą się na nie w upały bo kamienie są zimne i widać że jest im dużo lepiej.
Świetna metoda, polecam wypróbować i nie zastanawiać się.
Kamienie znalazłam w okolicy, wyszorowałam je kilka razy solą i ostrą szczotką, wymyłam tak aby nie było żadnych resztek soli na nich bo sól jest baaardzo szkodliwa, wygotowałam w garnku z 2 razy i czyste bezpieczne kamienie gotowe.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 11