Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: EpKee
Pią Mar 02, 2012 15:05
Psiaki VIII
Autor Wiadomość
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 13:02   Psiaki VIII

Z przyjemnością otwieram ósmą część psiego tematu.

Ostatni post poprzedniej części: http://forum.szczury.biz/...p=433634#433634
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Tess 
zapsiona


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 13:06   
   Zwierzątka: czarny sucz, rudy sucz


Szura, sachma pytała o "definicję" lękliwego psa, a nie o przykłady poschizowanych pudli.
Chcesz przykład, proszę bardzo - trojankowa ma pudla, który boi się praktycznie wszystkiego. Jest to pies, z którym miesiącami pracowała, żeby dało się z nim normalnie wyjść na spacer. I to nie jest pies z rozmnażalni, z traumami, bez socjalizacji.
Inna znajoma ma pudla z agresją lękową do ludzi i psów, pies od początku był socjalizowany, a potrafi jej zwiać z toru i na coś rzucić, bo się boi.
Szczerze mówiąc, czy to dla Ciebie dużo warte, czy nie, to mi z deka wisi, wyraziłam swoją opinię, na podstawie moich prywatnych doświadczeń. ;)
I gratuluję wiary we właścicieli/hodowców, mówię zupełnie serio, bez żadnej ironii. :*
 
     
Szura 
Wasza Wyskokowość



Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 1069
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 13:10   

Tess, to co teraz napisałaś jest nie do przeoczenia dla właściciela/hodowcy, więc nie wiem skąd teksty o innych kryteriach.

Wyrażając opinię warto ją wytłumaczyć, wiesz. :P
_________________
Jeśli powstaniesz choć jeden raz więcej niż upadłeś, uda ci się.
 
 
     
Tess 
zapsiona


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 13:15   
   Zwierzątka: czarny sucz, rudy sucz


Szura, te napisałam o skrajnych przypadkach zeschizowanych psów, które znam. ;)
A chodzi mi o to, że moja skala jest trochę inna niż wielu osób, i trochę inaczej oceniam psychikę psa i to co dla nich może być do przyjęcia, dla mnie nie jest i odwrotnie. I to są rzeczy, na które właściciel/hodowca może nie zwrócić uwagi.

I nie chodzi mi o jakąś antyreklamę, czy bóg wie co, pudle wielbię i wielbić będę. Chcę tylko, aby była świadomość, żę zdarzają się lęk/schizy, niestety coraz częściej i żeby uważać, co i skąd się bierze, tylko tyle. ;)
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 13:22   

Tess, a na PM możesz podać przydomki? mam nadzieję że nie mają tych samych psów w rodowodach co mój Lenny ;)
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 21:26   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Co do kwarantanny to choroby chyba mogą przenosić nie tylko psy? Ja bym się trochę bała, że pies znajdzie jakąś kocią kupę :P Co myślicie o tym zeby psiaka nosić wszedzie na rękach albo w torbie? To się może sprawdzić? Psiak powinien się poznawać z ludźmi , żeby każdy mu dał smaczka itd, no i z innymi psami to samo, a jednakz perspektywy rąk właściciela to chyba nie jest zbyt dobry socjal. A psie/ kocie/ lisie itp. kupy moga się czaić wszędzie :P
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 21:31   

LunacyFringe napisał/a:
Psiak powinien się poznawać z ludźmi , żeby każdy mu dał smaczka
To może zaskutkować zaczepianiem obcych i żebractwem. Smaczki daje właściciel.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 21:34   

babyduck napisał/a:
LunacyFringe napisał/a:
Psiak powinien się poznawać z ludźmi , żeby każdy mu dał smaczka
To może zaskutkować zaczepianiem obcych i żebractwem. Smaczki daje właściciel.


dodatkowo chyba lepiej żeby pies nie brał jedzenia od każdego.. jeszcze ktoś życzliwy ci tak psa otruje.. są różni ludzie..
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 21:56   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


babyduck, chyba że masz psa nieufnego, wtedy to ma sens, bo lepsze małe zło...
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 22:26   

W nieufności nie widzę nic złego, chyba, że miałaś na myśli lęk. Ale w przypadku lęku nagradzałabym psa sama w bliskim towarzystwie obcej osoby.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Tess 
zapsiona


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 22:46   
   Zwierzątka: czarny sucz, rudy sucz


babyduck, moim zdaniem, tak jak powiedziała Angels, lepsze małe zło. Wolę, żeby mój pies cieszył się do ludzi i zaczepiał a żarcie niż żeby rzucał się na nich. To znaczy generalnie ma mijać i olewać, ale jak sobie upatrzy to u mojej suki nie ma półśrodków. ;)
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 22:54   

Tess napisał/a:
Wolę, żeby mój pies cieszył się do ludzi i zaczepiał a żarcie niż żeby rzucał się na nich
Z tym się zgadzam, ale Angels napisała "nieufny", co nie jest równoznaczne z "lękliwy" czy "agresywny". Ja np. cenię sobie nieufność. Negra miała być nieufna i nie wyszło :roll:
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 22:56   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


sachma napisał/a:
dodatkowo chyba lepiej żeby pies nie brał jedzenia od każdego.. jeszcze ktoś życzliwy ci tak psa otruje.. są różni ludzie..

Moje własne smaczki :P Nie od obcych ludzi. Ja proszę osobę , zeby podała psu smaczka, żeby się przyzwyczaiła do obcych ludzi.
Jean Donaldson poleca taką metodę socjalizacji. Pisze , że np pies powinien mieć jak najwięcej pozytywnych skojarzeń z róznymi sytuacjami i ludźmi czyli dostać smaka od dziecka 4 letnie , od 7 letniego , od faceta z brodą, od faceta z parasolem itd. żeby w dorosłym zyciu nie reagował paniką na nowe nieznane sytuacje. Tak samo jak z oswajaniem z np. szczotką, żeby sie przekonał, że to same przyjemności. Moj obecny pies jest bardzo przyjazny do ludzi, obcy facet może ją ciągnąc z ogon a dzieci wsadzać palce do nosa ( nie celowo, przypdkwo oczywiście :P ) a ona na to nie reaguje, bo jest oswojona z różnymi dziwnymi sytuacjami, z dziwnymi dźwiękami, nagłymi ruchami i chciałabym, zeby każdy mój pies taki byl. Nieufny pies to nic dobrego moim zdaniem.


Pozatym tu chodzi o szczeniaka. Zeby wiedział , że ludzie to sama radocha, ale z drugiej storny to właściciel decyduje i właściciel jest główną atrakcją świata. Łatwiej oduczyć psa żebractwa, lub nauczyć komendy nie rusz, niż oduczyć agresji imho.
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
Tess 
zapsiona


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 23:20   
   Zwierzątka: czarny sucz, rudy sucz


babyduck, tak, nieufny spoko, dopóki olewa, niestety często niepilnowane przeradza się to w agresję/agresję lękową. Także warto chociaż trochę popracować, aby wpoić psu pozytywne skojarzenia. Dodatkowo, mając szczyla, który ma dwa miesiące, nie wiesz, czy będzie do ludzi lgnął, będzie nieufny, czy lękliwy. Lęk, który jest od początku zazwyczaj widać, reszty często nie, więc, moim zdaniem, lepiej skojarzenie wyrobić i popracować, niż potem obudzić się z ręką w nocniku.
Poza tym napisałaś, że przy lękliwym też byś sama karmiła i do tego odnosił się mój komentarz - to się raczej nie sprawdza. Często przy lęku nie sprawdza się nawet karmienie przez obcych, więc wiesz.

Btw, moja suka jak była dzieciakiem kochała wszystkich, po prostu cały świat. Potem zaczęło się pogarszać, ale delikatnie. Miała rok, jak pierwszy raz się rzuciła na człowieka. I nie miała żadnych negatywnych przeżyć z ludźmi.
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 23:25   

Tess napisał/a:
Często przy lęku nie sprawdza się nawet karmienie przez obcych, więc wiesz.
No właśnie nie wiem, bo nie miałam lękliwego psa. Pewnie masz rację, przy założeniu, że to, co u normalnego wywołałby nadmierną ekscytację, u lękliwego tylko wyrówna poziom do normalności.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 13