Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: EpKee
Pią Mar 02, 2012 15:05
Psiaki vol.VII
Autor Wiadomość
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 12:23   

Tess, dla mnie lęk to lęk - pies się boi rzeczy których bać się nie ma prawa i nie mówie tu o schzach, bo znaczenia tego słowa nie do końca rozumiem jeśli chodzi o psy, ale o lęk, a to raczej ma jedną definicję ;)
 
 
     
Szura 
Wasza Wyskokowość



Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 1069
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 12:29   

Tess, to napisz, co to dla Ciebie DOKŁADNIE znaczy.
_________________
Jeśli powstaniesz choć jeden raz więcej niż upadłeś, uda ci się.
 
 
     
Tess 
zapsiona


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 12:36   
   Zwierzątka: czarny sucz, rudy sucz


sachma, nie do końca tak jest, ponieważ większość ludzi ma to głęboko. Jako, że nic z psami nie robią to dopóki psy chodzą na spacer i się w miarę normalnie zachowują, nikt na to nie zwraca uwagi. Hodowcy tak samo, póki pies się wystawia i jest w domu znośny, jest spoko. Szczególnie, gdy hodowca mieszka w małej miejscowości, ma ogródek, nie ma jak zobaczyć, na ile pies jest strachliwy. A ja za to patrzę z zupełnie innej strony barykady na to - psychika psa jest dla mnie cholernie ważna, lękliwość, schizy mogą w pracy bardzo zaszkodzić.
I psy, do których większość ludzi się nie przyczepia, dla mnie często są strachliwe/poschizowane. Wystawiam je na inne warunki, oczekuję innych reakcji, itd. Uczepiłam się na przykład tych szetlandów, nie mogę patrzeć na to, co zrobili z ich psychiką, jest w Polsce jeden pies, którego znam i jest naprawdę normalny, a przecież setki ludzi szetlandy ma i uważają je za normalne psy.
I nie jest to moje widzi mi się, że taki powinien być pudel, bo takie zawsze były i to powinno zostać. A że teraz zdarzają się schizy, cóż, w każdej rasie się zdarzają, szczególnie u nas, zaczynam się z tym powoli godzić. :roll:

[ Dodano: Sro Kwi 21, 2010 12:40 ]
Poza selekcją psów, która pogłębia problemy, oczywiście mamy tu jeszcze czynniki środowiskowe, jak brak socjalu, traumy z dzieciństwa, etc.
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 12:41   

Tess, ale o jakich lękach zachowaniach mówisz? co dla ciebie znaczy lękliwy pies?
 
 
     
Tess 
zapsiona


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 12:51   
   Zwierzątka: czarny sucz, rudy sucz


To pies, na którego zachowanie negatywnie wpływają czynniki środowiskowe. Nie jestem w stanie powiedzieć Ci, co to dokładnie znaczy, ponieważ pies może się bać stu różnych, często kompletnie abstrakcyjnych rzeczy.
Generalnie tak jak napisałaś - pies nie ma się prawa bać rzeczy, których nie powinien.
A to, co pod tym zdaniem rozumiemy to już kwestia indywidualna. :mrgreen:
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 12:56   

czyli dalej nie wiadomo o co ci chodzi ;)
 
 
     
Szura 
Wasza Wyskokowość



Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 1069
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 12:58   

Tess, mówiąc, że pudle są zeschizowane/lękliwe i nie podając chociaż przykładów... Cóż, niewiele jest to dla mnie warte. :P

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić przykładu, którego nie zauważy przeciętny właściciel/hodowca.
_________________
Jeśli powstaniesz choć jeden raz więcej niż upadłeś, uda ci się.
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 13:00   

Szura na tamtym forum zadawaj pytania, oni na prawdę jeśli mogą to pomogą ;) pianistka to hodowla Czarna Fuga, bardzo dobra hodowla :) Inter Studio też jest dobrą hodowlą :) Mokra z Inter Studio gania w agility i za jakiś czas będzie przygotowywana do dogoterapii.
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 13:03   

Zapraszam: http://forum.szczury.biz/...p=433636#433636
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13