Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeziębienie? A może coś innego?
Autor Wiadomość
Domcziii 


Dołączyła: 26 Cze 2021
Posty: 1
Skąd: Dolny Śląsk
  Wysłany: Sob Cze 26, 2021 07:13   Przeziębienie? A może coś innego?

Hej,

Piszę do was z pytaniem, ponieważ mam szczurzyce prawie 3 letnią od października jest po operacji wycięcia guza nowotworowego. Jakiś czas temu zauważyłam że nie podnosi się już na tylnych łapkach i kicha. Dwa dni temu była na obcięciu pazurków i dostała leki na przeziębienie i wzmocnienie, ale od tamtej pory jest tylko gorzej 😭 leży w swoim kącie, jak się ją woła to tylko główkę podniesie i dalej leży, ożywia się na chwilę jak zdejmę górną część klatki (robiłam to gdy wychodziła się ze mną bawić), wtedy coś zje ewentualnie się napije i wraca na miejsce. Nie wiem już co robić 😭 Czy to przez chorobę? Czy może po prostu jej wiek? Pomóżcie proszę 🙏.
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Cze 26, 2021 15:27   

Domcziii, oczywiście, że jeśli jest osowiała i się prawie nie rusza, to nie ma tylko przeziębienia. Prawdopodobnie ma jakieś choroby wewnętrzne, co jest normalne w tym wieku, i nawalają jej jakieś organy. Wykazałoby to badanie krwi.

Jeśli chodzi o bezwładność tylnych łapek, to częstą przyczyną jest guz przysadki, o którym możesz poczytać w odpowiednim wątku na forum.

Nie ma na co czekać, potrzebna jest szybka diagnoza SZCZURZEGO weterynarza (a nie pierwszego z brzegu). Możemy pomóc Ci znaleźć polecanego weterynarza, jak napiszesz, z którego miasta jesteś.

Twój szczur może być w bólu z jakiegoś powodu, więc nawet jeśli nie da się jej wyleczyć, to warto ustalić, co jej jest i czy powinna dostać np. leki przeciwbólowe albo cokolwiek, co jej zwiększy komfort życia w ostatnich miesiącach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11