Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedaż szczurów bez zarejestrowanej hodowli
Autor Wiadomość
Łobuz_Beskidy 


Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 15
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią Kwi 17, 2020 21:32   Sprzedaż szczurów bez zarejestrowanej hodowli
   Zwierzątka: szczury,węże


Witam. Czy zgodnie z obecnymi przepisami mogę sprzedać na internecie szczurki Dumbo za syboliczne pieniadzę.Nie są to żadne z rodowodem,po prostu zwykłe dumbo


Chodzi mi tylko o to czy mogę je po prostu sprzedać bez konieczności posiadania hodowli?
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Kwi 19, 2020 07:46   

Łobuz_Beskidy, nie jest to karalne (żadna ustawa tego nie reguluje), ale w szczurzym środowisku szczury oddaje się za darmo w ramach adopcji. Sprzedają pseudohodowcy bez zarejestrowania się w związkach, którzy rozmnażają sobie ogony dla własnego widzimisię albo dla chęci zysku.
Prawdziwi hodowcy (obecnie większość jest w Rodent Club PL) uważnie dobierają rodziców, mając na względzie dobro linii, konkretny typ szczura do którego dążą, widzą czego się spodziewać w miocie i jak dalej planują prowadzić hodowlę. Np. Zirrael Rattery, od której mam moje całe obecne stado, "specjalizuje się" w odmianach russian blue, mink i silvermane. Husarskie Skrzydła skupiają się na odmianach siamese, himalayan, na pointach.
To, że rozmnożyłeś sobie szczurki dla zabawy "bo są ładne i mają dumbo uszka" i chcesz je teraz sprzedać robi z Ciebie pseudohodowcę. Nie popieramy na forum mnożenia szczurów. Dość jest ogonów do adopcji, które miesiącami czekają na swojego człowieka, a czasem nawet przejdą za Tęczowy Most, wciąż będąc bez domu. Interwencja goni interwencję, wolontariusze odbierają w ostatnich latach po 200-300 szczurów (albo 200 koszatniczek, albo 1000 myszy), bo ktoś kupił sobie parkę, zabawił się w maluszki i potem wymknęło mu się to spod kontroli. Ucierpiały tylko zwierzęta.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 20, 2020 11:55   

Łobuz_Beskidy, :evil: to jest forum dla miłośników szczurów. Pseudohodowcy szczurów i jednocześnie węży - tacy jak Ty - niech może się ogłaszają gdzie indziej. :evil: Pamiętam twoje wcześniejsze wpisy jak na przykład ten: "W okresie zimowym mam szczury w garażu w temperaturze plus 12 i żaden nie choruje". (?) Garażowa pseudohodowla (karmowa), nóż się w kieszeni otwiera.

I tutaj właśnie mamy konkretny przykład, dlaczego u pseudohodowców szczurków NIE KUPUJEMY. U tego pana zwierzęta są zimą przetrzymywane w garażu w temperaturze 12 stopni, od 15 kwietnia do 15 października na dworze. Pan jest kierowcą i jak jest w trasie to szczury jadą z nim, bo nie ma z kim zostawić. W domu węże. Można sobie poczytać wpisy tego pana. Ktoś chętny na szczurka dumbo za "symboliczne pieniądze"? Oczywiście "zdrowego" - fizycznie i psychicznie. Dajmy panu zarobić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.31 sekundy. Zapytań do SQL: 12