Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Strata brata
Autor Wiadomość
bestwishes 


Dołączyła: 03 Lut 2019
Posty: 17
Wysłany: Czw Sie 22, 2019 17:21   Strata brata

Hej

Moj szczurek odszedl na tamta strone bardzo to przezywamy z narzeczonym ;( Jednek mam pytanie poniewaz byli w klatce we dwoch i ten drugi jest teraz widocznie osowialy nie je nie pije a jest ogolnie zarlokiem. Myslimy zeby mu dobrac szczurki. Moje pytanie po jakim czasie? I czy to dobry pomysl? Jak mu pomoc w zalobie. Czy zostawic go samego czy brac go do siebie. On nie za bardzo lubi na rece itp. Jest taka boidupka z niego troszke.
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 22, 2019 19:24   

bestwishes, jeśli przeżywa żałobę po śmierci brata, to najlepiej jak najszybciej dobierz mu kompanów. W jakim jest wieku? Dwóch młodziaków mogłoby go rozruszać. Z jakiego powodu odszedł szczurek? Brak apetytu może też świadczyć o chorobie, którą mógł się zarazić. Jeśli Cię to niepokoi, możesz odwiedzić gryzoniowego weta. Radzę też umyć dokładnie klatkę i (elementy wybiegu, które się da) żeby nie czuł już zapachu brata. Wszędzie go czuje, ale nie może go znaleźć. Skąd jesteś? Viva gryzonie i Lad Rescue mają swoje domy tymczasowe w całej Polsce i załatwiają transporty, więc trzymam kciuki, żebyś szybko znalazła mu towarzystwo.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
bestwishes 


Dołączyła: 03 Lut 2019
Posty: 17
Wysłany: Czw Sie 22, 2019 19:42   

Szczurek odszedl po zapaleniu pluc byl leczony. Szczur jest w wieku 2lat. Nie wydaje mi sie, ze sie zarazil, bo nie ma objawow tej choroby. Mieszkam w Irlandi. On widzial brata martwego.
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 23, 2019 19:06   

bestwishes, pytałam, bo są różne choroby. Czasem też zakaźne i wtedy byłaby opcja, że szczurek też jest chory. W wieku dwóch lat powinien zaakceptować dwa maluchy po odpowiednim łączeniu, które mogą mu pomóc po stracie i rozruszać. U mnie starsze ogony też się ożywiały przy młodych, pełnych energii istotach. Co do Irlandii niestety nie pomogę, ale może znajdziesz kogoś na grupie 'szczury' na FB, kto też jest z Irlandii i umie doradzić, skąd wziąć nowe ogonki.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12