Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zachowanie samiczek.
Autor Wiadomość
bartek.hab 


Dołączył: 11 Lis 2018
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie Lis 11, 2018 22:13   Dziwne zachowanie samiczek.
   Zwierzątka: Szczurki


Witam, od miesiąca mam dwie 4-miesięczne samiczki. Są towarzyskie i śmiałe, chętnie wychodzą z klatki nie boją się wchodzą na mnie biegają i bawią się ze mną. Wczoraj po wybiegu i zabawach jak zwykle poszły do klatki w normalnych nastrojach. Dzisiaj są kompletnie wystraszone i zdziczałe. Nie chcą wychodzić z domku nawet po jedzenie lub picie. Nie biorą smakołyków z ręki a jeśli już wezmę je na ręce są tak wystraszone, że się nie ruszają. Dodam, że wczoraj była myta klatka i dobrze wypłukana by nie było obcych zapachów. W jadłospisie nic się nie zmieniło poza kawałkiem jajka (jedna już jadła jedna jadła pierwszy raz). W pokoju nic się nie zmieniło, żadnych obcych osób, nowych perfum czy innych nieznanych zapachów. Nie wiem co się dzieje i czy powinienem się martwić. Może to tylko rujka lub stres, lecz nie mam pojęcia czym mógłby być wywołany. To są moje pierwsze szczurki, proszę o poradę.
_________________
:)
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lis 11, 2018 22:36   

U mnie szczury się tak zachowywały przez dzień czy dwa po przyniesieniu do domu zapachu kota, kilka razy się taka sytuacja powtarzała. Może ktoś z domowników przebywał w jakimś groźnie pachnącym miejscu? Może umyta klatka albo zapach upranego wyposażenia je tak denerwuje? Mógł to też być dosłownie jakiś niespodziewany hałas. Szczury czasami mają dziwne fazy po tym, jak je coś przestraszy, ale powinno im to przejść. Chyba, że to objaw jakiejś choroby albo bólu, ale to chyba mało prawdopodobne, bez dodatkowych objawów i biorąc pod uwagę fakt, że nagle obie naraz się tak zachowują.
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lis 12, 2018 01:29   
   Zwierzątka: szczurowadła


bartek.hab, mnie się podobne sytuacje zdarzały przy nagłych zmianach pogody, albo gdy wiał halny (wtedy szczególnie). Najmocniej było to widać po dwóch najstarszych szczurzycach, ale udzielało się też reszcie. Szczury robiły się nieufne, wyrywały się przy braniu na ręce.
Wetka stwierdziła, że może to być spowodowane gwałtownymi zmianami ciśnienia.
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
bartek.hab 


Dołączył: 11 Lis 2018
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Lis 12, 2018 10:57   
   Zwierzątka: Szczurki


Dzisiaj już jest lepiej, są śmielsze lecz nadal nie tak bardzo jak były, ale chyba wszystko powoli wraca do normalności. Dzięki :)
_________________
:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 13