Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łączenie suczki z maluchami
Autor Wiadomość
Hawajka13 


Dołączyła: 07 Sie 2018
Posty: 2
Skąd: Otwock
Wysłany: Czw Sie 09, 2018 12:58   Łączenie suczki z maluchami
   Zwierzątka: 3 szczurki (samiczki), pies


Hej wszystkim,
Mam kilka pytań odnośnie łączenia szczurków.
Mam 3 samiczki: 1 półtora roku -Skierka i jeszcze dwa Maluszki, które niedawno do nas dołączyły( dokładniej3 dni temu), nie mają jeszcze nadanych imion, ale oddzielę je tymczasowymi ksywkami( Krówka i Nela)
Jeszcse dopowiem że Skierka wychowywała się w obecności swojej siostry, którą niedawno odeszła, więc jest przyzwyczajona do obecności innego Szczurka.
Na razie siostry są w oddzielnej klatce tuż obok Skierki ( odkąd tylko klatki są obok siebie )próbują sięgać do siebie łapkami przez kratki. Nie atakują i nie straszą się wzajemnie. Próbowałam włączyć je na neutralnym gruncie. Wtedy zabawa się zaczyna...
Krówka cały czas biega za Skierką, wchodzi pod jej brzuszek i zaczepia łapkami od tyłu. Nela z kolei od razu chowa się w jej obecności lub stara się jej unikać.
Z czasem jednak Skierka zaczyna się dziewczynkami.
interesować: rzuca się na interesantkę( najczęściej Krówkę) i przewraca ją na plecki oraz wylizuje jej pyszczek i miejsca intymne . Krówce niezbyt się to podoba i bardzo przy tym piszczy. Nie brzmi to zbyt przyjemnie i bardzo się o nie boję zwłaszcza w tych momentach. Skierka jest od nich jeszcze dużo większa. Martwię się czy nie zrobi im krzywdy.
W jakich chwilach interweniować?
Co zrobić żeby dziewczyny nie zrobiły sobie nic złego?
Czy takie zachowanie jest normalne?

Będę wdzięczna za odpowiedź :-)
_________________
Ola
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Czw Sie 09, 2018 14:00   
   Zwierzątka: szczury i żółw


Hawajka13, witaj na forum :) !
nigdy nie wolno stawiać klatek koło siebie przed łączeniem. To wzmaga agresję, bo szczury się czują, ale nie mogą ustalić hierarchii . Przestaw klatkę do innego pokoju, tak, żeby się nie czuły.
zachowania na neutralu , które opisujesz są zupełnie normalne. Póki nie ma krwi lub dziabów celujących szyję nie rozdzielamy. one muszą ustalić hierarchię .
skąd pochodzą maluszki? dobrze byłoby zabrać je kontrolnie do weta, jeśli pochodzą z niepewnego miejsca (sklep, olx, adopcja nie z dt).
powodzenia w łączeniu :) !
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
Hawajka13 


Dołączyła: 07 Sie 2018
Posty: 2
Skąd: Otwock
Wysłany: Czw Sie 09, 2018 20:10   
   Zwierzątka: 3 szczurki (samiczki), pies


Dziękuję za ciepłe słowa, naprawde dodały mi sporo otuchy :)
Szczurki pochodzą z pewnego źródła, są zdrowe i przebadane, dzięki za troskę ;) :*
_________________
Ola
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 12, 2018 10:57   

1. Interweniuj, jak pogryzą się do krwi.
2. Obserwuj je i łącz na neutralnym terenie (proponuję wannę lub prysznic, oczywiście suchy)
3. Tak, oczywiście.

szczurkai, uważam inaczej. Zwierzaki powinny się poznać, obwąchać porządnie. Gdy łączyliśmy Andromedę i Vegę z Kasjopeją właśnie tak zrobiłem a ogonki nie czuły żadnej agresji. Łączenie poszło naprawdę gładko: Po.kilku minutach w suchej wannie i kolejnych kilku w chorobówce umieściłem wszystkie 3 w dobrze wypucowanej klatce docelowej. Obyło się bez komplikacji.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11