Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
FUZZ CHORY :(((
Autor Wiadomość
sikorakarolina 


Dołączyła: 30 Cze 2018
Posty: 1
  Wysłany: Śro Lip 04, 2018 21:33   FUZZ CHORY :(((
   Zwierzątka: Szczur dumbo


Witam. Szczur Fuzz. Nasz pierwszy szczur. Skradł całej rodzinie serca.Na forum jestem pierwszy raz . Niestety od trzech tygodni choruje. Przestał jeść i pić. Pierwsza wizyta w klinice weterynarii trzy zastrzyki.W domu podałam kolejne przez cztery dni. Apetyt średni ,chudnie. Podajemy nutridrinki ,to jedyne wypija na łyżeczce. Jeden dzień poprawy. Zjada trochę marchewki i pokarmu który zawsze jadła. Telefon do kliniki. Każą przyjechać w poniedziałek. Pojechałyśmy. Dostała probiotyk i witaminy do poidełka. Niestety kolejny dzień gorzej. Dziwnie oddycha .Nagrałam ją . Pojechałam do kliniki . Stwierdzili że najprawdopodobniej zapalenie płuc. Dali zastrzyki. Nie kazali jej przywozić bo stwierdzili że może nie przeżyć. Po zastrzyku który podałam oddech lepszy.Trochę. Inne zastrzyki podaje jeden dziennie. Dwa kolejne dni. Jutro kazali dzwonić. Wychodzi z klatki. Bawi się troszeczkę. Nie je pokarmu. Nie pije. Podaje nutridrinki bo to jedyne co pije. Przysmaki dziś zjada. Jej zachowanie to 70 % zwolniła w swoim zachowaniu. Wyjdzie. Posiedzi. Mało biega. Ja jestem zrozpaczona. Nie wiem jak mogę jej pomóc. Jak ulżyć . Co jeszcze dla niej zrobić .
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 04, 2018 22:57   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


sikorakarolina, po pierwsze warto sprawdzić czy lecznica jest polecana jako szczurza lecznica - nie każdy weterynarz musi umieć leczyć szczury. Skąd jesteś?

Po drugie nic nie pomożemy, jeśli nie wiesz jakie leki dostał szczur i co weterynarz podejrzewa. Informacja, że dostaje zastrzyk to za mało - może być to antybiotyk, steryd, lek odwadniający, rozszerzający oskrzela, też "koktajl" wzmacniający czy też 1000 innych preparatów. Następnym razem poproś o spisane zalecenia z wizyty - a co jeśli w trybie pilnym będziesz potrzebować pomocy np. w nocy w innej lecznicy? Powiesz, że szczur dostał zastrzyk? Ale jaki? Weterynarz nie będzie mógł Ci pomóc nie wiedząc co było podawane wcześniej.
Jakie badania zostały wykonane? Czy był osłuchany? Czy miał zbadane uszy? Czy miał zrobione RTG? Jaką miał temperaturę? Czy były kontrolowane zęby?

Po trzecie nie wiemy jakie są objawy u szczura - że nie je i jest słaby. Jak oddycha? Jak chodzi? Jak trzyma w rękach jedzenie? Czy reaguje na światło? Czy reaguje na dotyk? Czy chodzi prosto czy też zygzakiem? Czy chodzi prosty czy ma skręconą główkę? Czy gdzieś go coś boli? Czy kicha? Czy wydaje jakieś inne odgłosy? Czy nietypowo pachnie mu z pyszczka/uszu?
Najlepiej nagraj filmik i wrzuć link na forum.
W jakim jest wieku?

Dokarmiaj płynnym/miekkim tak często jak możesz. Jajkiem na miekko, Sinlakiem(!), gotowanymi warzywami. Możesz podawać pod nos na łyżeczce lub na palcu - czasem tak łatwiej im jeść.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 13