Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Transporter - czy jest konieczny?
Autor Wiadomość
Juggalo187 


Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 12
Wysłany: Czw Mar 22, 2018 02:43   Transporter - czy jest konieczny?

Jak w temacie, zastanawiam się czy transporter jest w ogóle potrzebny dla moich szczurków... Szczurki są dwa, podróżować ze mną będą jedynie do weterynarza (25km w jedną stronę, podróż samochodem, będzie im ciepło). Czy w takim przypadku konieczny będzie zakup transportera? A może wystarczy zwykłe pudełko po butach lub inny pojemnik? :huh2: [/b]
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Czw Mar 22, 2018 08:40   

Można dostosować jakieś spore plastikowe pudło (koszyk piknikowy, samlę- ze zrobionymi otworami)
tak by spełniała funkcje transportera - czyli było bezpiecznie zamykane i miało odpowiednią wentylację
Zdecydowanie odradzam karton - będzie szybko zasikany, nie da się go bezpiecznie zamknąć i szczury mogą z niego się wygryźć.

Transportery są po prostu wygodniejsze, bezpieczniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

(ja mam do weta 2 km ;) i szczury jeżdżą w transporterach :) )
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 22, 2018 11:04   

Ja jak miałam 5 minut piechotą, nadal używałam transportera. To najwygodniejsza i najbezpieczniejsza wersja transportu. Warto zadbaćo komfort psychiczny i fizyczny szczurasa, szczególnie że do weterynarza się zabiera często szczury chore albo obolałe. Samo wyjście z domu jest dla nich stresem, nie ma co ich dodatkowo męczyć zamykaniem w ciasnym pudełku.
 
     
Juggalo187 


Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 12
Wysłany: Czw Mar 22, 2018 13:43   

Zamówię taki transporter, powinien się nadać? Tak czy inaczej, najprędzej przyjdzie mi w przyszłym tygodniu, a w poniedziałek chciałbym pojechać do weta (szczurki niepokojąco często się drapią i myją), więc muszę znaleźć jakąś alternatywę dla transportera... Szczurki w drodze ze sklepu do domu pokonały ze mną taką samą trasę jak do weta, siedziały w tym czasie w kartonowym pudełku, które dali w sklepie i nie przebiły tego pudełka ani nie zasiusiały na wylot, więc może jednak pudełko po butach zda egzamin? Jeśli nie to poszukam w markecie jakiegoś pudełka..
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 22, 2018 15:41   

Jeśli pilnie potrzebujesz alternatywy, to i pudełko od biedy się nada, tylko zadbaj, żeby miało dobrą wentylację.

Z tego co kojarzę, to ten transporter jest strasznie mały, więcej niż jednego dorosłego szczura naraz bym tam nie wsadziła. Na Twoim miejscu kupiłabym od razu trochę większy na wyrost. Zaoszczędzisz na grupowych wizytach u weta ; )
 
     
Juggalo187 


Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 12
Wysłany: Czw Mar 22, 2018 15:52   

Wymiary tego transportera to 30x21x23, a polecany tutaj Ferplast Aladino Large 36x26x23, więc według mnie różnica nie jest duża..
Senthe, a co myślisz o tym?
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 22, 2018 17:50   

W sumie wymiary Trixie Pico faktycznie nie są złe, sądząc po zdjęciach dwa szczury tam wejdą. Inaczej go zapamiętałam z wizyt u weta (to popularny transporter, sporo osób go używa).

Ten Trixie Capri, co zalinkowałeś, wygląda spoko, tylko w zimie wypadałoby go owinąć kocem na czas przejścia z samochodu do lecznicy, bo trochę spore ma te otwory po bokach. (Przy okazji przypominam, żeby tak czy siak wyłożyć transporter trochę polarem albo szmatkami, jest tam wtedy szczurom o wiele milej.)
 
     
Juggalo187 


Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 12
Wysłany: Czw Mar 22, 2018 18:02   

W takim razie biorę Pico ;) Są też mniejsze wersje tego transportera (np. 23x16x17), może dlatego inaczej go zapamiętałaś ;)
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1083
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 22, 2018 19:40   

Juggalo187, mam oba zaproponowane przez Ciebie transportery. Mniejszy zabieram, gdy do weta nie jedzie cała piątka - jest dużo mniejszy, ale dzięki temu bardziej poręczny. W Trixie pakuję całe stado, gdy wszystkie mają wybrać się w drogę - albo do weterynarza, albo na krótki wyjazd do rodziny. Na oba transportery uszyłam sobie ocieplane pokrowce z klapkami, do środka wkładam polary i szczury mają ciepło w drodze. Taki transporter powinien wystarczyć Ci na lata, raz zainwestujesz i służy długo ;)
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Sob Kwi 07, 2018 08:14   

Polecam transporter Trixie, zmieści się.tam całe.moje stadko ciurków :mysza:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 11