Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Niespodziewany szczurek
Autor Wiadomość
Dequ 


Dołączył: 19 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: Czw Maj 19, 2016 12:15   Niespodziewany szczurek

Witam przygarnąłem szczurka Dumbo 3 miesiecznego poprzedni wlaściciel chciał się go pozbyć bo gryzł no faktycznie nie jest oswojony ale wiem ze to wymaga czasu w każdym razie musze szybko mu dokupić towarzysza bo szczury nie moga byc same szczur był kupiony w zoologu i mam do was pytanie czy najlepiej kupić jego brata w tym samym sklepie ? i czy polecacie kastracje obu czy próbować je oswoić ? ten którego mam nie pozwoli sie dotknac ale podchodzi do mnie i spokojnie bierze jedzenie z ręki dzięki za pomoc pozdrawiam ! :)
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 19, 2016 12:27   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Dequ, nie popieramy kupna w zoologach. Szczurka możesz zaadoptować na fejsbukowej grupie Szczurze Adopcje lub przejrzeć nasz dział "Oddam". Można również kupić szczurka w jednej z polecanych hodowli(wymienione w odpowiednim dziale forum), jednak jeśli zalezy Ci na czasie, adopcja będzie najlepszym rozwiązaniem.
Co do kastracji- niekoniecznie będzie ona konieczna. 3 miesiące, to jeszcze młody szczur i po adoptowaniu oswojonego kolegi, powinien szybko załapać, że człowiek nie jest jadalny ;)
Zapoznaj się także z plikiem o oswajaniu, odpowiednich wymiarach/ wyposażeniu klatki oraz o łączeniu. Nie można wrzucić szczurków od razu do jednej klatki, bo to może się źle skończyć.
W razie pytań- służę pomocą.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Dequ 


Dołączył: 19 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: Czw Maj 19, 2016 12:50   

Czytałem o oswajaniu i łączeniu znaczy zależy mi na czasie zeby nie był samotny a zoolog to chyba najszybsze wyjście ale jeśli mu nie zaszkodzi bycie samemu az znajde jakiegoś oswojonego to poszukam ;) myślisz że nie zestresuje sie za bardzo ? co do łączenia to planowałem zrobic to tak ze wypuszczę oba szczury na łóżko i zostawię otwartą klatkę i będę pilnował żeby nie przesadziły poczekam aż same wejdą razem do klatki to dobry pomysł ?
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 19, 2016 12:55   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Dequ, zoolog to może i najszybszy sposób, ale jednocześnie najgorszy. Te kilka dni przed znalezieniem towarzysza, poświęć na oswojenie go z Tobą.
Łączenie powinno przebiegać etapami. Tutaj http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13141 masz wszystko pięknie rozpisane.
Aby łączenie przebiegło pomyślnie, nie należy pomijać któregokolwiek z etapów.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 19, 2016 12:57   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Dequ, to młode szczury, ale jeśli przeczytasz temat o łaczeniu, to będziesz wiedział, że klatka, która jest terenem jednego z nich nie będzie najlepszym miejscem na łączenie.
Po prostu przeczytaj:
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13141

Masz już jednego nieoswojonego szczura, nabywanie (już nie patrząc na to, że nie popieramy kupowania zwierząt w zoologach ze względu na warunki w hurtowniach, w których te zwierzęta są rozmnażane) to nie jest dobry pomysł.

Off-Topic:
Zarejestrowałeś się dzisiaj o 12:05, 10 minut później napisałeś pierwszego posta. Naprawdę w ciągu 10 minut zapomniałeś, co było napisane w regulaminie forum, który zaakceptowałeś rejestrując się?
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
klauspyta 


Dołączyła: 19 Gru 2016
Posty: 1
Wysłany: Czw Gru 22, 2016 14:19   
   Zwierzątka: szczury


Dequ, a skąd jesteś?
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 22, 2016 14:44   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


klauspyta, w jakim celu podbijasz post z maja?
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11