Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sklepy Kakadu - proponuję akcję szkolenia pracowników
Autor Wiadomość
Axisss 


Dołączyła: 31 Gru 2014
Posty: 31
  Wysłany: Pon Lut 15, 2016 21:59   Sklepy Kakadu - proponuję akcję szkolenia pracowników

Sklepy zoologiczne Kakadu - ja już tam na pewno nic nie kupię... Zresztą już od paru lat wpadam na zasadach tajemniczego klienta żeby sprawdzić wiedzę pracowników (taka dziwna rozrywka...), a niestety jej poziom regularnie spada, a przy tym chyba mają zakaz mówienia "ja nie wiem, nie mój dział" i wciskają bzdury...

Ale teraz o szczurach:

Warszawa Promenada jakiś czas temu:
Reklama "Zestaw dla szczurka DAMBO" (nawet napisać nie potrafią?) w zestawie: nawet spora klatka (+), stanowczo za mały transporterek (nawet chomika bym w tym nie wiozła... może mysz japońską...), wiórki i sianko na podkład, Kołowrotek, taki szczebelkowy bardzo mały i paczka najtańszej karmy. Do tego Pan, który na moje pytanie odpowiada: że Dambo to taka rasa szczura i ten zestaw dla niego idealny! (ok chce sprzedać) ale mówię "słyszałam, że szczury to tylko w sporym stadzie", a pan mi wyskakuje, że takie "zwykłe" to tak co najmniej dwa, ale dambo to nie koniecznie - można pojedynczo, bo to inna rasa i jest bardziej terytorialny i woli być sam!!! (po przeliczeniu istotnie dla sklepu lepiej, jeden dumbo droższy niż dwa "zwykłe")
Nie wytrzymałam, poprosiłam kierownika i powiedziałam żeby przeszkolił pracownika przynajmniej w zakresie "jak nie wiesz to nie wciskaj bzdur!" i żeby może zmienili to DAMBO na poprawną nazwę odmiany... Dwa dni później wysłałam męża na zwiady - DAMBO nadal wisiało, ale za to zaczepiony pracownik mówił prawdę (że zestaw, idealny nie jest, a szczury silnie stadne i co najmniej dwa - akurat trafiliśmy na znającą się osobę, chwała jej za podejście "może nie sprzedam, ale uświadomię dla dobra zwierzaków")

akcja druga z dzisiaj, sprawdzone w dwóch sklepach w Poznaniu (Poznań Główny) i w Wawie Złote Tarasy). Kakadu sprzedaje NOWOŚĆ uwaga: Rasowe szczury odmiany fuzz (szczury bezwłose). pytam zatem kierownika sklepu (Poznań) czy wydają rodowody, skoro szczury rasowe... tia, "rasowe, ale rodowodów nie mają hodowca nie wydaje to taka specjalna rasa bezwłosa" Pociąg mi zaraz miał odjeżdżać, wiec po prostu wyszłam... Sklep w Warszawie, zachodzę z ciekawości a tam "Rasowe szczury fuzz" tym razem zwykły pracownik "rodowodu nie wydajemy, ale to taka specjalna rasa bezwłosa idealna dla alergików" - tia i srają tęczą zapewne...

Chyba zacznę teraz regularnie odwiedzać różne sklepu i zadawać niewinne pytania o sprzedawane szczury, napisze książkę "nieznane tajemnice hodowli szczurów" może uda się takimi wizytami wydedukować choć trochę tych "z innego działu" i ustrzec jakiegoś alergika przed zakupem hipoalergicznego szczura... a jakiegoś dumbiaczka przed samotnym życiem w za małym kołowrotku...

Gwoli sprawiedliwości dziejowej będę pisać jeśli trafie na dobrego sprzedawcę, który potrafi doradzić :D (do sklepu pochwałę też - żeby takich zatrudniali więcej!) może to coś da, kto wie...

Żeby nie było ten post nie ma na celu zachęcać do kupowania szczurów w sklepach! w ręcz przeciwnie! ;) Ma za to zachęcać was do chodzenia i zadawania trudnych pytań i w razie czego prostowania usłyszanych bzdur ;)
_________________
Thor ZR zwany Mikrobem, Weles ZR nazwany Wirusem oraz adopciak Skrobek :D

Za TM: Impact ZR zwany Tuptusiem, Impuls ZR
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 22:04   

Pracownik zoologa ma przede wszystkim sprzedać, a nie mieć wiedzę na temat zwierząt. Niestety, ale taka jest prawda. Co komu po takim pracowniku, który wiedzę na temat zwierząt ma ogromną, a nic nie sprzedaje, bo w przeciętnym zoologu połowa towaru nie nadaje się dla żadnego zwierza ;) Lepiej zatrudnić takiego, który nie wie nic, sprzedaje wszystko jak leci i nie przejmuje się po godzinach "oesu, co ja tej babie sprzedałem".

Ja miałam wiele śmiesznych/tragicznych historii ze sklepów.
1. Sprzedawca namawiał klienta do kupna dwóch chomików, bo przecież jednemu będzie smutno.
2. Pracownik polecał jak leci wszystkim produkty firmy Vitapol, bo są super zdrowe, a firma jest ceniona i nie robi syfu.
3. Jeden z nich wciskał mi kolby, wit. C, sól i wapno dla szczurów, bo przecież jak tego nie mają to jestem złą mamą.
4. Wydarzenie z przed kilku dni.
Polazłam do sklepu, bo kotełowi skończyła się morka karma, a paczka z zooplusa ma być dopiero jutro. Znalazłam tylko jeden kartonik tej karmy co je moja mała kotka więc sprzedawca zaczynał mi wciskać całkiem inne żarcie. Ja z uśmiechem na ustach tłumaczę pewnej pani, że przecież nie mogę kotu nagle dać całkiem innego żarcia, bo może się to źle skończyć. Zmiana karmy u kota trwa czasem i 2 miesiące. Dziewczę się speszyło i uciekło.
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
Ostatnio zmieniony przez Morgana551 Pon Lut 15, 2016 22:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 22:06   
   Zwierzątka: ....


Axisss, właśnie zainspirowałaś mnie do pojechania do Kakadu ;) chętnie się przejadę w przyszły weekend i zobaczę co u mnie :) chętnie dam znać co i jak po wizycie w sklepie :)
_________________
...
 
     
Axisss 


Dołączyła: 31 Gru 2014
Posty: 31
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 22:21   

Tylko pamiętajcie - wspieramy "tych dobrych" jak wam pracownik mówi jak jest i daje dobre rady to prosicie o imię i nazwisko i piszecie do sklepu, że super! taka a taki Pani/Pan mi super doradził/a i wiele się dowiedziała i w ogóle więcej takich pracowników bo zachęcają do zakupów swoim profesjonalizmem i wiedzą!

Może przynajmniej nie będą zwalniać
tych co im się chce :D
_________________
Thor ZR zwany Mikrobem, Weles ZR nazwany Wirusem oraz adopciak Skrobek :D

Za TM: Impact ZR zwany Tuptusiem, Impuls ZR
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 17, 2016 16:47   
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


U mnie w Leclerku (Ken Center) jest Pani, która sama ma 8 samic i jednego kastrata, dużą woliere Romulus itd. Wszystkim fobrze doradza i po prostu jest genialna! :)
_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 17, 2016 17:05   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


olgapsiara, w KEN jest Kakadu? Wydawalo mi sie,ze tam jest "aMustela" tylko.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 17, 2016 17:39   
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


Tfu! No tak. Nie wiem czemu, zapomniałam, że to temat o Kakadu :roll:
_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Śro Lut 17, 2016 17:39   
   Zwierzątka: królinka i szczury


olgapsiara, tam nie ma Kakadu ;) Poza tym sklep pozostawia wiele do życzenia, zwierzęta są często o wiele za małe - np. króliki, żółwie, agamy, chomiki, a obsługa różna.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 17, 2016 17:56   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Off-Topic:
olgapsiara napisał/a:
U mnie w Leclerku (Ken Center) jest Pani, która sama ma 8 samic i jednego kastrata, dużą woliere Romulus itd. Wszystkim fobrze doradza i po prostu jest genialna! :)


Wlasnie ta Pani pomogla mi z bezogonkowymi panienkami,ktore są u Hanami
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3694
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 18, 2016 00:22   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


[Offtopic]
agathe1988 napisał/a:
bezogonkowymi panienkami

"Przekochanymi, cudownymi bezogonkowymi panienkami" - tak powinno to być prawidłowo napisane :mrgreen: {/Offtopic]
_________________
449955886677
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 13:06   
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


Dziś jadę do Kakadu sprawdzić pracowników :-)
Będą dziewczynką, która chce kupić SZCZURA i prosi o wyprawke. Do tego proszę o doradzenie płci, ,,rasy" itd. :>

[ Dodano: Nie Lut 21, 2016 16:27 ]
No i ten... tego :roll:

1. Lepiej mieć jednego szczura, bo się lepiej oswaja.
2. Klatka 45:20:30 będzie idealna dla szczura :/
3. Szczury Dumbo to inna rasa, która dorasta do wielkości małego kota - są większe niż standard.
4. Wyjmuje Pani samca bez jajek (3 mies.) - czemu ich nie ma? Bo jest jeszcze młody, po czym okazuje się, że to samica...
_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Lut 22, 2016 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 20:58   
   Zwierzątka: ....


olgapsiara, :shock: to ja też będę jechać do Kakadu i będę udawać dziewczynę chcącą szczura :twisted:
_________________
...
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 21:19   
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


Prosze bardzo! :-)
Wiecie, że tam Frodo kosztuje 350 zł?! :shock:
_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 21:22   
   Zwierzątka: ....


olgapsiara, nigdy nie widziałam Frodo w Kakadu :o 350 zł? :shock: to gruba przesada :evil: już raz się spotkałam że ktoś za tyle Frodo kupił i na olx za 300 zł sprzedawał
_________________
...
 
     
Axisss 


Dołączyła: 31 Gru 2014
Posty: 31
Wysłany: Pon Lut 22, 2016 15:12   

Widzę że znalazłam wam nową zabawę ;)
_________________
Thor ZR zwany Mikrobem, Weles ZR nazwany Wirusem oraz adopciak Skrobek :D

Za TM: Impact ZR zwany Tuptusiem, Impuls ZR
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 14