Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszty eutanazji + utylizacja
Autor Wiadomość
aniucha0711 



Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Ujście/Piła/Złotów
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 00:51   Koszty eutanazji + utylizacja

Nie znalazłam na forum takiego tematu, jedynie o uczuciach po oddaniu szczurka do eutanazji. Ciężki temat, ale muszę zapytać ile płaciliście za eutanazje chorego szczurka + oddanie do spalenia? Dziś po raz pierwszy w życiu musiałam uśpić moje zwierzątko. Mojego 2-letniego samca Lizaka. Guz nowotworowy, w okolicy tętnicy szyjnej, niestety nieoperacyjny :/ Schudł, przez dwa dni nie chciał jeść ( nawet płynnych pokarmów ) z guza zrobiły się ropne rany i wycieki. Za samo uśpienie zapłaciłam 30 zł + 90 zł pozostawienie szczurka do kremacji. Na innym forum czytałam znacznie mniejsze sumy. Nie mam porównania, jak jest u innych weterynarzy. Ale wydaje mi się, że 120 zł to bardzo dużo jak za szczurka.
Kolejne moje 2 szczurcie także mają nowotwory, były już operowane, ale guz wyrósł w innym miejscu, więc postanowiłam ich już nie męczyć i pozwolić im odejść, gdy już nie będą dawały rady. Myśl,że będę musiała zapłacić za 2 szczurki 240 zł trochę boli. Ale rozpytam wśród innych przychodni o cenę.
Czy u Was, także jest tak drogo za kremację? :| Zabieg był przeprowadzany w Pile, woj. wielkopolskie.
_________________
Ze mną szczurki: Ugryź, Blix, Ciastuś.
Mąż: Michał
Za TM: Berserker, Urwij, Lizak, Zgredek.
 
     
fatamorgana 


Dołączyła: 26 Lut 2012
Posty: 206
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 01:15   

Nie wiem skąd taka cena.U mnie,w Krakowie płaciłam jak za zwykłą wizytę,czyli 30zł.Wiem,że utylizacja sporo kosztuje,ale to chyba zależy od kliniki i weterynarza.
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 01:17   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


aniucha0711, gdybym miała skremować Arisę musiałabym zapłacić 150 zł. Za sam przyjazd po ciało się dużo płaci. W niektórych leczniczych płaci się w zależności od wagi.
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
fatamorgana 


Dołączyła: 26 Lut 2012
Posty: 206
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 01:34   

Waga szczura jest mała,więc raczej nie o to chodzi w tym przypadku.Ani też o przyjazd po ciało.
Faktyczny koszt utylizacji jest spory,ale lecznice "podciągają"utylizację gryzoni pod zgony innych zwierzaków.I dobrze.Tyle wiem od mojej wetki.
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 09:33   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


fatamorgana, w jednej znanej mi lecznicy płaci się od wagi (nie pamiętam ile). Tylko i wyłącznie dlatego, że mają umowę podpisaną. W innej znowu weterynarz powiedziała mi szczerze, że zapłacę majątek. Czemu? Bo facet, który zabiera ciała liczy sobie za transport. I stąd była ta cena. Może w innych lecznicach "podciągają" szczury pod inne zwierzęta. Ja się z tym jeszcze nie spotkałam. ;)
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 10:38   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Cena zależy od tego czy lecznica chce oskubać klienta z kasy pod byle pretekstem czy nie. Koszt utylizacji to jakieś 10 zł za kilogram masy ciała, albo mniej (czyli na szczura jakieś 4 zł), lecznica może spokojnie ciałka przechowywać w zamrażalniku aż się uzbiera trochę więcej i dopiero dzwonią po firmę utylizacyjną. Nie ma potrzeby zabierania każdego ciałka z lecznicy w ciągu kilku godzin od eutanazji...

Samo uśpienie - mniej więcej 30 zł, przynajmniej tyle powinno wyjść... oczywiście jak wyżej, niektóre lecznice biorą więcej, choć nie musiałyby żeby nie być stratnymi.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Gamabunta 



Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 572
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 10:39   
   Zwierzątka: 2,5kg wyrobu psopodobnego


:shock: U mnie to było 30zł za eutanazje i to koniec. Nie płaciłam za to, że zostawiłam u nich szczura.
_________________
Takiż to świat. Niedobry świat. Czemuż innego nie ma świata?
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 11:19   
   Zwierzątka: brak


Też mi się zdarzyło zapłacić 80 zł za uśpienie i zostawienie ciała, ale to u zupełnie nieszczurzego weta, u którego byłam awaryjnie. Zazwyczaj płacę 20-30 zł albo nic.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 12:14   

120zł?! :shock: Ja płacę 20zł za uśpienie +5zł jeśli ciałko szczurka chce zostawić u weta.
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
freyasouris 
rozhuśtana...



Dołączyła: 22 Mar 2012
Posty: 317
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 12:56   
   Zwierzątka: Bobek Kot &Kizia,Mizia i Filc


Ja, z tego co pamiętam, to 40 zł max, 30 bodaj za uśpienie, 10 za ciałko
_________________
Moje Futerka Ogoniaste: <`>Apostazja i Ekskomunika, Nefretete i Rubi, Nezumi,Remi, Grubciu, Ofca, Sasanka<`>. Kizia & Mizia + Filc
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 15:00   
   Zwierzątka: szczurze damy


Od 0 do 40zł w zależności od lecznicy.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 16, 2015 22:37   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


U mnie to wyszło w gryzoniowej lecznicy coś koło 120zł, ale płatność to była wizyta kontrolna, uśpienie do zabiegu, uśpienie na amen i utylizacja.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Lis 17, 2015 10:16   
   Zwierzątka: kot


ja do tej pory nie płaciłam nic u mojej wetki...ale cena 120zł naprawdę powalająca to dla mnie za dużo jak na gabaryty tych ciałek.
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Wto Lis 17, 2015 11:23   

Ktoś naciągnął na kasę i to mocno. To już lepiej oddać ciałko do utylizacji schronisku. Zapłacisz 5-10zł, a pieniądze pójdą na bidy, które się tam znajdują.
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
fatamorgana 


Dołączyła: 26 Lut 2012
Posty: 206
Wysłany: Śro Lis 18, 2015 01:22   

Powinnam sprostować moją wypowiedz,zbyt szybko przelałam swoje myśli na "papier".Konkretnie chodzi o słowa: lecznice "podciągają"utylizację gryzoni pod zgony innych zwierzaków.
Już tłumaczę-powiedzmy,że zostaje poddany eutanazji i kremacji pies bądz kot,czyli zwierzak który waży ileś tam kg.Do niego "dokładany"jest gryzoń,gryzonie.Waga i tak jest spora.W związku z tym,My nie płacimy za kremację naszego szczura,lecz za samą eutanazję.Wniosek-tak,czy siak zależy to od indywidualnego podejścia danej kliniki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12