Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Czw Lis 12, 2015 09:51
[Kraków] szukam kolegi dla samotnego szczurka
Autor Wiadomość
susella 


Dołączyła: 21 Cze 2015
Posty: 0
Wysłany: Nie Cze 21, 2015 20:53   [Kraków] szukam kolegi dla samotnego szczurka

Nie wiedząc tego, co wiemy już teraz (czyli po przeczytaniu wielu wątków na tym forum) kupiliśmy z mężem szczurka w zoologicznym. Wiem - źle, że w zoologicznym i wiem - źle, że tylko jednego. Nie chcemy go oddawać, nawet jeśli się kiedyś okaże, że coś mu dolega. Teraz przynajmniej chcielibyśmy zaadoptować mu towarzysza.

Nasz szczurek-Sznurek jest samcem, ok. 5-miesięcznym. Mamy go od 10 dni. Weterynarz stwierdził, że zdrowy. W dzień śpi, w nocy harcuje. Nie wychodzi z klatki, boi się nas jeszcze, gryzie w palce. Nie chcemy, żeby zdziczał, dlatego szukamy dla niego wesołego, oswojonego z ludźmi towarzysza, również samczyka, w podobnym wieku. Takiego, żeby go trochę zresocjalizował.

Oferujemy czystą klatkę, porządną opiekę i dużo czasu na zabawę. Możemy kupić większą klatkę, jeśli okaże się, że obecna jest za mała.
Bardzo chętnie spotkamy się z bardziej doświadczonym opiekunem i wysłuchamy wszystkich sugestii.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 22, 2015 11:31   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


susella, więcej takich jak wy i świat będzie lepszy :) Poczytajcie sobie w oczekiwaniu na szczurka o wymiarach klatek na forum. Dodatkowo przeglądajcie dział "Oddam" :) Natomiast na Facebooku znajduje się fanpage Szczurze Adopcje.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 22, 2015 12:53   
   Zwierzątka: brak


susella, ja jeszcze dodam, że warto poczytać o burzy hormonalnej u samców i kastracji. Wasz szczurek jest "w trudnym wieku", jego agresja może być spowodowana hormonami, a kastracja pomoże mu się uspokoić. Na pewno ułatwi też łączenie z drugim szczurkiem.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
susella 


Dołączyła: 21 Cze 2015
Posty: 0
Wysłany: Pon Cze 22, 2015 21:52   

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Myślę, że gryzienie jest spowodowane przez: 1) stres adaptacyjny - jest u nas niecałe dwa tygodnie oraz 2) mój błąd - podawałam mu jedzenie przez kraty, bo nie chciał nic jeść na początku (już tak nie robię...). Więc z kastracją się wstrzymamy, wolałabym wiedzieć o niej więcej zanim zdecyduję się na tak poważny krok.

O nowej klatce już myślimy :)
 
     
Aelirenn 


Dołączyła: 23 Maj 2015
Posty: 1
Skąd: 100lica
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 00:23   

Polecam Szczurze Adopcje na FB, jak tak znalazłam kumpele dla Dżumy, która pojawiła się u nas w domu w identyczny sposób jak wasz szczurek :)
 
     
susella 


Dołączyła: 21 Cze 2015
Posty: 0
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 11:29   

dzoo92 oraz Emi2410 - dziękuję za wiadomości, niestety nie mogę Wam odpisać, bo wiadomości zapisują mi się w zakładce "Do wysłania" (nie wiem, co robię źle). Jeśli możecie, to napiszcie do mnie proszę maila: dinwen@o2.pl. Dziękuję i przepraszam za zamieszanie.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 12:16   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


susella, wiadomości zapisują się w tej zakładce, ponieważ nie są jeszcze odczytane przez adresatów. Jak tylko to nastąpi, przeniosą się automatycznie do zakładki "Wysłane". :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Sie 03, 2015 11:52   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Aktualne?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
susella 


Dołączyła: 21 Cze 2015
Posty: 0
Wysłany: Pon Sie 03, 2015 13:00   

Tak.
Od 1 września będziemy po urlopie i możemy przyjąć szczurka ok. 6-7 miesięcznego.
Z jednym zastrzeżeniem - adopcja z Krakowa lub okolic, bo nie chcemy narażać zwierzątka na stres związany z przejazdem.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 10, 2015 12:51   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Szczur znaleziony?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
susella 


Dołączyła: 21 Cze 2015
Posty: 0
Wysłany: Czw Wrz 10, 2015 14:23   

Niestety nie, cały czas szukamy szczurka z okolic Krakowa.
 
     
muezza 


Dołączyła: 27 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Wrz 11, 2015 11:44   
   Zwierzątka: 2 koty, 7 szczurów, tymczasy i wspólokatora


Jakbyś była zainteresowana młodszym kolegą, mam 3 chłopców, maluszki do adopcji :) Jestem z Krakowa oczywiście.
_________________
ogonki: Tuluza, Batumi, Dunkierka, Haga, Azja, Tirana, Bombo, Malaga i Sofia (Xiaomi of Zirrael)

kotki Genewa i Ronda

Jestem DT w Krakowie, mam ogonki do adopcji ;)
 
     
Mała91 


Dołączyła: 24 Lip 2014
Posty: 0
Skąd: Bochnia
Wysłany: Śro Wrz 23, 2015 22:17   
   Zwierzątka: Pies (Parys), Szczury (Crispy,Hakuna, Matata,Azazael,Doktor, Frycek,Hades) Szynszyle(Misiek, Knedel)


Mam 5 chłopców do adopcji.
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=17762
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Paź 25, 2015 13:39   
   Zwierzątka: szczurze damy


susella, Aktualne?
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 12, 2015 09:51   
   Zwierzątka: brak


Brak odzewu, zamykam.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 14