Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszty utrzymania szczurów (żywienie, leki, wet)
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 20:37   

wuwuna napisał/a:
Chociaż kiedyś chciałabym się dowiedzieć, póki co się boję.
mam to samo :D

wuwuna napisał/a:
Ja nie wiem czy pies by tyle kosztował.
Moje szczury ważą ponad 15 kg, czyli taki średni piesek.
oj kosztowałby ;) może nie aż tyle, ale jednak na średniej wielkości psa nie idzie mało kasy. Mam 2 zaliczane do dużych i jednego średniaka, wiem co mówię. :P
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 14:01   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Policzyłam wszystko, co wydałam na szczury w tym roku, czyli przez 3 miesiące.
Z jednej strony rzeczywiście wolałam tego nie wiedzieć, z drugiej strony jeszcze bardziej nie mam GMR niż go nie miałam ;)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 14:11   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


w kwestii porównania z psem to różnie bywa tak naprawdę. koszty weterynaryjne w przypadku choroby psa albo np wypadku są bardzo wysokie. ale w przypadku takiego zwyczajnego miesiąca to ja wydaję zdecydowanie więcej na swoich 18 szczurów + 2 króliki niż moi rodzice na jednego psa.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 14:19   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


no u mnie mniej więcej od 2010 roku poszło spokojnie 15tys zł (o ile nie więcej). I pozbyłam się na dobre GMR ;)
 
     
Annemon 



Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 15:17   
   Zwierzątka: 2 kotysławy i 1 piesław :D


Oj, wzdychałam już kilkakrotnie nad wydatkami na moje gryzonie ;) Na co dzień jest w porządku, chociaż dobra karma kosztuje (a znika w tempie ekspresowym :P ),ale nie daj Boże jak się chorowanie zacznie. Kilka raz miałam poważnego doła, gdy końca leczenia nie było widać, a moje konto pustoszało :P

Ale taka prawda, zwierzaki kosztują. Poza szczurami mam jeszcze koty i psa. O ile koty, odpukać, raczej większych kosztów nie generują (żwirek + karma), to z psem już inaczej to wygląda. Nasza labradorka, z racji alergii na karmy kupne ma gotowane jedzenie. I to nie byle jakie, żadne resztki. Ma policzone kalorycznie do swoich potrzeb, skomponowane przy pomocy weterynarza posiłki. A weterynarz w przypadku psa jej rozmiarów to już są setki zł (ostatnio miała usuwanego brodawczaka z powieki - zabieg w narkozie słono kosztował).

Tak więc szczurzydełka jeszcze takie najdroższe nie są ;)
_________________
Moje cuda:
labradorka Liana
koteczki Tycjan i Bonicelek
--------------------------------------------
Odeszły: Narcyza [*], Bellatriks [*], Holliday [*], Troja [*], Sparta [*]
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Mar 26, 2012 15:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 16:44   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Aż z ciekawości policzyłam swoje wydatki. Z leczeniem przypadku chorego na guza przysadki i obecnego zapalenia płuc u pozostałych 3 - złapałam się za głowę, że to mogło aż tyle wyjść (kwota powolutku dobijająca 2000 zł) :shock: "głupie" stado liczące 3-4...
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Helcia 



Dołączyła: 11 Lis 2011
Posty: 1250
Skąd: Wąbrzeźno
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 19:53   
   Zwierzątka: pięciu śmierdzieli, pies, chomik


Mi wyszło ok 1200zł za 3 miesiące. W koszty wliczyłam klatkę, transporter, hamaczki, leczenie i karmę. Obecnie mam 3 szczury na utrzymaniu.
W porównaniu za ten sam okres utrzymanie chomika mi wyszło 100zł :lol:
Pies małej wielkości jakieś 300zł (sama karma i dodatki, nie chorował w tym czasie.).
 
 
     
blueturk 



Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 649
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 23:09   

To tak na świeżo po przeliczeniu powiem, że u mnie w ostatnim miesiącu, włącznie z leczeniem Adolfa (które wciąż jest w toku i nie wiem, kiedy się skończy) wyszło coś ok. 700-800 zł. W tym ponad połowa to sam wet.
_________________
Quiet, Von Smallhausen!
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 09:34   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Za same operacje szczurów (bez liczenia dojazdów 40km w jedną strone) zapłaciłam ok 2000zł (a wet traktował nas ulgowo, 70zł za zwykłą operacje wycięcia gruczolaka, czasami taniej, jak operował kilka na raz, ze 3 razy zapłaciłam ok 100zł za jedną - w tym kastracja samicy). Dojazdy to jednorazowo ok 50zł, a tych wyjazdów było wiele.

Żałuje, że nie spisywałam wszystkiego na bieżąco - wtedy nie chciałam sie dołować, teraz jestem ciekawa, ile kasy poszło.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 07, 2012 20:57   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


no i moje wyliczenia szlag trafił. A to chmara tymczasów i naprawdę nie ma tego jak policzyć rozłącznie, a to gubienie paragonów, a to coś tam.
Jak by nie było, dwie operacje w ciągu miesiąca (1 guz + kastracja, 2 guzy) plus ostatnie prześwietlenie, badania siuśków i różne takie - będzie jakieś 6 stówek z okładem za samego weta.
_________________
think big, start small
 
     
DorZaw 



Dołączyła: 19 Maj 2012
Posty: 29
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: Sob Lip 21, 2012 13:43   

Ja mam 3 samce od 10 czerwca 2012 u siebie. Mam je dosyć krótko, więc przedstawie dokładny rachunek:

- klatka - 0zł - miałam 2 stare, połączyłam w jedną
- wyposażenie - wszystko robione samemu, w sensie nie kupowane w zoologu - domek z doniczki plastikowej, półeczki ze starego panela, hamaczki z ręczników, rura pcv, koszyczki, do tego mocowania - ok. 100zł
- 2 poidełka, kuweta narożna - 40zł - miseczki już miałam
- żwirek Pinio 4kg - 15zł, żwirek z allegro 30kg - 45zł
- VL Rat nature 750g, Tima 2,5kg, dropsy JR Farm, kolby VL, Gerberki, poszka applaws, jakieś suszonki od Herbala - 100zł
- warzywa, owoce - 0zł - nie wliczam, bo nie kupujemy specjalnie dla ogonów
RAZEM: 300zł + dojazdy po maluszki (raz 30km, drugi raz 55km)

Jak widać nie jest to mało, szczególnie jeśli ktoś rozpoczyna dopiero przygodę ze szczurkami i musi kupić wszystko.
_________________
Ze mną: Zdzisiek, Bodzio, Marvin
Za TM: Filipek, Lucjan, Homcia, Alcia

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12551
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Sob Lip 21, 2012 15:46   

Potem nie jest lepiej, szczególnie jak naraz skończy się ściółka, karma, gnojki pogryzą wszystkie hamaczki, no i poidełko bo jakoś tak nie pasuje już do wystroju, a dodatkowo któremuś się zachoruje i trzeba jechać do weta ;)
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Sob Lip 21, 2012 22:33   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Błogosławię moje dziewczyny za to, że "szanują" meble w swojej klatce. Od ładnych kilku miesięcy nie musiałam im niczego kupować, jeśli chodzi o wyposażenie. Teraz pójdzie ok. 60 zł na pokrowiec do transportera i to byłoby na tyle. Za to weterynarz wiecznie żywy - czekają nas badania 2 serduszek w Warszawie (na samo paliwo idzie połowa przeznaczonej kasy). To tak, żeby nie było, że mnie szczury oszczędzają w tym miesiącu :lol:
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 17:43   

W sierpniu w moim 5-szczurowym stadku - jedna kastracja (120zł) i jeden obrzęk płuc - 40zł ratowanie, 40zł RTG. 3x20zł za wizyty i leki, 30zł Sinlac i gerberki. Aha, i jeszcze wizyta m.in. z podcięciem zębów, bo żuchwa się stała tajemniczym sposobem krzywa - 36zł... To oczywiście tylko koszty głównie za 3 dorosłych panów, bo młodziaki zdrowe, póki co. Kosztów paliwa do weta oddalonego o 25km nie liczę już nawet.

Studnia bez dna... :roll:
 
     
ramydada 


Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 52
Skąd: Łódź/Olsztyn
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 20:05   
   Zwierzątka: 20 mniejszych i większych łapek


Bel, jak duże stadko masz? Czytam: 15 000 zł przez 1,5 roku. Wychodzi +/- 800 zł na miesiąc. To niewyobrażalnie dużo. Pytam z ciekawości, bo być może koszty dzielą się na duże stadko ogonów :) .
Czytam wasze posty i wydawać by się mogło, że chęć posiadania szczura musi łączyć się z niebywałym bogactwem. Nie wydaje mi się. Albo trafiłam na wyjątkowo i szczęśliwie niekłopotliwe stadko, bo koszty utrzymania moich 2 chłopaków są bardzo niskie w porównaniu z waszymi, przeciętne powiedziałabym.
Nie skąpię na moje ogonki, niczego im nie brak, są dobrze żywione i leczone, gdy chorują. Nie wykluczam wzrostu kosztów utrzymania np. w czasie choroby (tego nigdy nie przewidzimy). Po prostu wydaję na maluchy tyle, ile trzeba.
Gdybym w trakcie zastanawiania się nad adopcją szczurków trafiła do tego tematu, nigdy bym ich nie adoptowała. Przeraziłabym się, że nie jestem w takim stanie finansowym. Miesięcznie dużo mniej wydaję na kota i 2 psy razem wzięte (psy, odpukać, nie chorują- ale są szczepione, mają kupowaną dobrą karmę, witaminy, kot za to jest przewlekle chory i je specjalną karmę weterynaryjną). Oczywiście czytałam wiele rzeczy na temat szczurów i zdawałam sobie sprawę, że nie są „tanimi” zwierzątkami, zwłaszcza kiedy zachorują i stać byłoby mnie na ich utrzymanie także wtedy.
Zmierzam do tego, że koszty przedstawione tutaj są mocno „zdemonizowane”. Podział kosztów na kategorie, które zaproponowała stronę wcześniej Pyl wydaje się być najbardziej racjonalny.
_________________
06.01.2012-25.09.2012 Vito; 06.01.2012-11.11.2012 Jim

Fanes i Jaśmin ze mną :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 8