Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak szczury biegają po pokoju?
Autor Wiadomość
ukiluki 



Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 44
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: Śro Mar 13, 2013 13:24   
   Zwierzątka: ma dwie ogoniaste dziewczynki Czikę i Blu


oj łudzę się łudzę
W pokoju Zuzy to łaziły po podłodze i właziły same na łóżko,
a w głównym na razie nie ruszają się z kanapy.
Inna sprawa że razem z komodą oraz parapetem to na prawdę mają solidny wybieg
i na kanapie zawsze jest ktoś do zaczepiania ...(:
_________________

 
     
Edyta820917 
zakosiana w ściurach :)



Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 146
Skąd: Sosnowiec,śląskie
Wysłany: Sob Cze 22, 2013 15:36   
   Zwierzątka: 7 bab różnych ;)


u mnie jeden pokoj goscinny lataja po nim i maja full wypas bo dwa fotele a pomiedzy nimi stół, gdzie jemy i tu sobie przechodza pomiedzy fotelami.
Mają też za biblioteczką z książkami miejsce do spania,kotłowania i biegania :) plus ściągnęłam im z dwóch dolnych półek pełno książek bo mi zjadły Geografię,zaczęły Historię i dobierały się do Literatury :lol: i tam im dałam matę taką trawiastą,rolki od papieru kuchennego,dwa materiałowe tunele z trixie,pudełka po butach zamknięte i po husteczkach wyciąganych i ....laćka synka bo w nim nie chodzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mam tylko jeden problem :cry: mam otwarty balkon i siatki przeciw komarom,robactwu i je łapkami ciągną i gryzą bo chcą wyjść na balkon ;( i strasznie się boje o nie więc jak wybieg mają to staram się być w pokoju cały czas np.teraz mają wybieg dwie małe bo starsza tylko na wieczór puszczana i to na 30 minut bo szuka mojego ciała do dziabania :(
_________________
ze mną: Shila,Kiara,Layla,Gina,Negra,Ronja i Ranija
 
     
Kutek
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 03, 2013 15:44   

Najlepsze jest jak Ci ucieknie pod nieuwagą, a potem
Weź tu takiego szczura z powrotem do klatki, jak jest taki szczęśliwy... : ]
 
     
ukiluki 



Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 44
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: Czw Lip 04, 2013 07:00   
   Zwierzątka: ma dwie ogoniaste dziewczynki Czikę i Blu


Nadal nie schodzą na podłogę (:
_________________

 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Pią Lip 12, 2013 21:28   
   Zwierzątka: Grabocwie


Myślę że tu moge dać moje pytanie

Chodzi mi o to że: Moje szczury widzą jedynie wybieg i nura pod łóżko... próbuję z mamą ( chociaż z nią dosyć trudno...) oduczyć ich wybiegów żeby częściej były z nami i do nas przychodziły , a nie dawały susa pod łóżko

Takie oswajanie prawie oswojonych szczurów...

Nie bardzo umiemy to zrobić...

Ktoś da jakieś rady?
_________________
Survival
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Lip 13, 2013 01:20   
   Zwierzątka: królinka i szczury


LawinaPL,jedynym wyjściem jest nie dopuszczanie ich do kanapy albo zatkanie czymś wejścia pod nią.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 13, 2013 01:34   

LawinaPL, nie ma sensu zadawanie tego samego pytania w 2 różnych wątkach ;)

Możesz spróbować mieć coś dobrego w dłoni, np. ziarnko słonecznika, gdy szczur przyjdzie na zawołanie, dajesz mu jedno (nie więcej, bo je utuczysz ;) ). Tym sposobem szczury nauczą się reakcji na cmokanie i łatwiej będzie Ci je odciągnąć od łóżka. Niestety szczury to szczury i zawsze będzie je ciągnęło w stronę zwiedzania, rzadko usiedzą na miejscu. Powinny choć trochę uspokoić się z wiekiem
 
     
Chichiro 


Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 13
Wysłany: Pią Lut 13, 2015 21:52   Szczury na wybiegu.

Dlaczego moje szczury podczas wybiegu wchodzą na mnie i jakoś niechętnie idą pohasać po łóżku? Nieraz je z siebie ściągam to pobiegają chwilę i wracają. :D Dwa(Mirek i Julian) są malutkie, przygarnęłam je niedawno, a jeden(Stefan) niedługo będzie miał ok. dwóch lat. Stefan z racji swojego wieku woli posiedzieć na kolankach czy rączkach i być mizianym, ale maluchy nawet jak na mnie siedzą to nie są jakieś mega chętne na smyranko. :P

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Nie Lut 15, 2015 14:30 ]
Scaliłam z już istniejącym tematem.
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Pią Lut 13, 2015 22:22   
   Zwierzątka: szczury, pies


To się ciesz, bo ja swoich to nie mogę się doprosić, żeby posiedziały chociaż chwile u mnie na kolanach i dały się pogłaskać, czasem są momenty, że im się zapomni i przyjdą a tak mają zawsze lepsze zajęcie niż moje kolana i glaskanie :P
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 13:02   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


Moje szczurasy boją się biegać po podłodze . Z klatki wyjdą ,ale i tak wracają .Więc nie wiem co mam robić żeby je zachęcić ?
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 13:45   
   Zwierzątka: brak


kasia2406, nic nie rób, daj im więcej czasu - muszą oswoić się z nowym terenem. Wypuszczaj je na początku na łóżku, zrób im tam dużo kryjówek, np. pod zmiętym kocem albo pod poduszkami, rozstaw jakieś pudełka w ramach atrakcji. Szczury z natury boją się otwartej przestrzeni, więc duża ilość zakamarków pomoże im w eksploracji terenu.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 13:50   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


smeg napisał/a:
kasia2406, nic nie rób, daj im więcej czasu - muszą oswoić się z nowym terenem. Wypuszczaj je na początku na łóżku, zrób im tam dużo kryjówek, np. pod zmiętym kocem albo pod poduszkami, rozstaw jakieś pudełka w ramach atrakcji. Szczury z natury boją się otwartej przestrzeni, więc duża ilość zakamarków pomoże im w eksploracji terenu.


A więc dobrze : ) Dałam im materiałową torebeczkę do zabawy . Chowają się w niej i bardzo się im ona podoba : ) :glaszcze:

[ Dodano: Wto Lut 17, 2015 20:47 ]
Dziewczyny sa już do mnie dość przekonane . Oswajałam je za pomocą siebie :wink: Bez jedzonka . Teraz jak chętnie włażą mi na ramię daje im jakiś smakołyk :wink: Może nie są jezcze tak oswojone żeby je brać wszędzie , ale widać od 3 dni ogromne postępy :mrgreen:
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
Sabrina 



Dołączyła: 11 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: świętochłowice
Wysłany: Pią Lut 20, 2015 15:54   
   Zwierzątka: szczury


W SUMIE ZOSTAŁ MI JEDEN SZCZEGÓŁ DO OGARNIĘCIA
UWIELBIAJĄ MI POBIEGAĆ GDZIE SIĘ DA.
Tuptuś to pieszczcz siedzi na ramieniu mizia się ,ale Timon to "powsinoga" jak tylko ma możliwość to zmyka na ziemie i tu moje pytanie:
Co wtedy robić?
Ja póki co wołam,przekupuje czekam ,w końcu trzeba łóżko przestawiać by go dorwać.
Ale nie wiem czy to dobre podejście czy raczej poczekać ,aż zechce wyjść,o ile zechce,proszę doradźcie bo póki co biegają po łóżku i po mnie,a bardzo by chciały pobiegać po domu :) :roll:

ort.: póki zapisujemy przez "ó"
_________________
Jesteśmy 5osobową rodziną wliczam ogonki oczywiście . Póki co jestem ja -mama Sabrina,mój mąż Sebastian ,córeczka Emilka -ma 7 lat i od wczoraj Tuptuś ,i Timon.Na zdjęciu TUPTUŚ.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Pią Lut 20, 2015 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Lut 20, 2015 16:04   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Sabrina, możesz nauczyć ogony przychodzenia na zawołanie. Bez problemu można wyszkolić szczury by reagowały na imiona.
Ja zawsze stawiałam też na regularność. Wszystkie zwierzęta - tak jak dzieci - lubią jak dzień jest zaplanowany i o wiele łatwiej się z nimi wtedy współpracuje. Co mam na myśli? Z kotem mam stałe godziny na zabawę ranną i wieczorną, szkolenie i spacer z psem również są dopasowane do mojego grafiku. Ogony karmię 2 razy dziennie - przed moim wyjściem do pracy dostają karmę podstawową, około 18 wypuszczam je na wybieg. Po wybiegu zawsze mam dla nich jakiś smakołyk - awokado, kaszę, jakiś owoc, warzywo, jajko (dietę mają urozmaiconą, więc jest z czego wybierać). Chłopcy sami wracają do klatki i czekają na jedzonko ;)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
fatamorgana 


Dołączyła: 26 Lut 2012
Posty: 206
Wysłany: Sob Lut 21, 2015 04:12   

Ze szczurami,to jak z dziećmi :wink: Jeśli domagają się wybiegów podłogowych,to należy spełnić ich zachcianki-ale na naszych warunkach :) Pozatykaj wejścia za łóżko kartonami(ja chodziłam do Biedronki i brałam te najbardziej twarde kartony).Upychałam między łóżka,szafy itp.Regularne karmienie też ma sens-wejdziesz do klatki,dostaniesz papu.Reagowanie na imię,to dla ogonków "pestka".Migiem się tego uczą.Ale gdy się zaszyją w jakiś kąt,usną(na wybiegu)-to możesz sobie wołać i wołać.
I warto pamiętać,że każdy szczur-stado jest inne.Np. moje obecne muszę namawiać do wyjścia z klatki.I bardzo mi brakuje tych wszędobylskich,wścibskich nosków niuchających tam gdzie nie trzeba.Zazdroszczę Ci i tyle.Daj dzieciakom poznać włości.Nic tego nie zastąpi :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 12