Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: limomanka
Sob Lut 21, 2015 17:33
[Trójmiasto] 5 cudownych ogonów + klatka i inne.
Autor Wiadomość
Ruuda89 


Dołączyła: 26 Lip 2014
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: Wto Sty 27, 2015 15:34   [Trójmiasto] 5 cudownych ogonów + klatka i inne.

1. Liczba szczurów do oddania: 5

2. Płeć szczurów: Samce

3. Wiek szczurów: Rocky (siamek) i Rambo (dumbo, albinos(?) z czerwonymi oczkami) około 7mscy,
Rafiki (agouti) – około 6 mscy, Chaski (husky) około 5 miesięcy, Batman (czarny) – około 4 miesiące.

4. Miasto: Gdańsk.

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: Gdańsk. Gdynia. Sopot.
Najchętniej jak najbliżej. Ewentualnie szczury w transporterze blablacarem/lub ze mną pociągiem/lub na początku lutego mogą mieć transport do Warszawy

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: : Rafiki był lekko przeziębiony raz, dostał 3 zastrzyki i wszystko jest ok.

7. Charakter, usposobienie szczurów: Szczurasy są bardzo żywiołowe, ciągle by biegały i rozrabiały.
Rocky (wg mnie alfa czasem obserwuje z góry klatki jak reszta szaleje.
Biegają, zaczepiają siebie nawzajem w pozytywny sposób. Żadnych krwawych bójek nigdy nie było.

8. Stosunek szczurów do człowieka: Nie gryzą, można podnosić tarmosić, tulić i miziać.
Rafiki nie jest zbytnio chętny, wchodzi do mnie tylko jak ON ma chęć, daje się głaskać wtedy gdy ON chce, ale generalnie jest bezproblemowy.
Chaski i Rambo są najbardziej skłonni do miziania.

9. Stosunek do innych szczurów: Nigdy nie miały do czynienia z innymi. Między sobą się dogadują bardzo dobrze, przepychanki na wybiegach i w klatce, lekkie zadrapania,
wszystko dla zabawy, nigdy nie było interwencji u weterynarza ani nie musiałam ich rozdzielać.

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: Sytuacja ‘życiowa’ mnie do tego zmusza. Nie chcę tu opowiadać co się dzieje, ale zbierałam się do adopcji ogonów wiele lat..
Jednak nie przewidziałam obecnej sytuacji. Chętni do adoptowania powinni wiedzieć tyle, że bardzo ich kocham. Wypisywanie tej ankiety w ryku nie jest najprostsze.

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: Nie dotyczy.

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: Nie dotyczy.

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: Jeśli ktoś byłby gotowy na całą taką gromadę to oddaję dużą klatkę Perfect. Wszystko co dla nich mam do tej klatki, wszystkie zapasy jedzenia.

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: Chciałabym na początek poszukać kogoś szalonego, kto wziął by całą piątkę. Dlatego też chcę oddać klatkę i wszystko inne za darmo.
Druga opcja to oddanie Ich dwójką (Rocky i Rambo) i trójką (Chaski, Batman i Rafiki) ale wtedy nie wiem co z podziałem rzeczy. Wszystko jest do dogadania.


15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Obowiązkowo wizyta przedadopcyjna i umowa adopcyjna.
Nowy właściciel musi mieć czas i musi mieć w zapasie dużo miłości do rozdania. Najchętniej ktoś z Trójmiasta lub okolic.

16. Zdjęcia szczurów: http://s376.photobucket.com/user/ratka/slideshow/
Ciężko im zrobić zdjęcia jakieś ładne, zdecydowanie na żywo wyglądają słodziej.


17. Kontakt: prywatna wiadomość na forum lub tutaj: https://www.facebook.com/your.usernamexx

18. Kilka słów o szczurze: Rocky - stonowany szczur, przychodzi jak już wszyscy inni ode mnie odejdą, jest alfą, Rambo – najbardziej go kocham, bo można się nim bawić do woli, liże całą twarz, mniam,
Rafiki - wielki indywidualista, nie rozumie, że nie wolno wchodzić na biurko, wszystko robi jak chce, nie daje się miziać (tylko wtedy gdy ON zechce),
Batman- czarna piękność ze znakiem batmana na piersi, uroczy, młody, wiecznie gdzieś leci, Chaski - leci na każde zawołanie, mały zdrajca, na każdego obcego wchodzi i go liże po szyi, bardzo uroczy szczurak.
 
     
cinelk 


Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 0
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 28, 2015 21:19   

Jeśli nikt się nie zgłosi przez jakiś czas to prawdopodobnie wezmę, jednego lub dwa, jeśli będzie taka możliwość. Na chwilę obecną, mój Dante musi dojść do siebie po stracie i wtedy będę szukać jemu współlokatora lub współlokatorów.
 
     
Ruuda89 


Dołączyła: 26 Lip 2014
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 28, 2015 22:20   

Jest opcja wzięcia dwóch, trzech lub pięciu. Pojedynczo nie oddam. W ciągu dwóch-trzech dni sytuacja powinna się bardziej wyklarować :)
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Sty 29, 2015 00:42   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


cinelk, jeśli mogę coś sugerować, to szczury nie potrzebują czasu na dojście do siebie. Po stracie towarzysza, im wcześniej znajdzie się kolejny, tym lepiej. Zwłaszcza, że samo łączenie też chwilę trwa.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Ruuda89 


Dołączyła: 26 Lip 2014
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lut 21, 2015 12:32   

Nieaktualne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12