Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: limomanka
Sob Kwi 04, 2015 14:16
przygarnę szczurka samiczkę z akcesoriami
Autor Wiadomość
elsa28 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 4
Skąd: Nysa
Wysłany: Śro Mar 18, 2015 22:15   przygarnę szczurka samiczkę z akcesoriami
   Zwierzątka: dwa psióry + kocica


hej, chętnie dam dom stały szczurzynce. Mieszkam w Nysie. Nasze gospodarstwo domowe stanowię ja, mąż i syn + pies (malutka suczka). Jestesmy gotowi zapewnic zwierzątku opiekę i miłość. Pozdrawiam :)
_________________
"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta". George Bernard Shaw
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 18, 2015 22:21   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


elsa28, a jakieś towarzystwo dla tej szczurzynki macie? Szczury są mocno stadne - nikt Wam nie wyadoptuje ogonka do samotnego życia, bo to wbrew dobru zwierzaka.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
elsa28 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 4
Skąd: Nysa
Wysłany: Śro Mar 18, 2015 22:37   
   Zwierzątka: dwa psióry + kocica


Pyl napisał/a:
elsa28, a jakieś towarzystwo dla tej szczurzynki macie? Szczury są mocno stadne - nikt Wam nie wyadoptuje ogonka do samotnego życia, bo to wbrew dobru zwierzaka.


w przyszłości możemy się nad tym zastanowić. Ale na chwilę obecną damy dom jednemu. Miałam szczura który żył 3lata sam i był całkiem szczęśliwy podczas swego żywota. Niczego mu nie brakowało.
BTW wydaje mi się ze są ludzie którzy z różnych przyczyn chcą się pozbyć zwierzaka, dlatego napisałam tu ogłoszenie. Wolimy przygarnąć jakiegoś biedaka niż kupować z Zoologicznego.
nie każdy może sobie pozwolić na trzymanie dwóch zwierzaków, każdy ma prawo do własnych opinii i decyzji, więc jeśli ktoś ma jednego i chce go oddac w dobre ręce, jesteśmy my :)
_________________
"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta". George Bernard Shaw
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 18, 2015 22:50   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


elsa28, powodzenia w poszukiwaniu, ale obawiam się, że na tym forum takiej osoby nie znajdziecie - i to nie ze złośliwości, tylko dlatego, że wiemy jak ważne jest szczurze towarzystwo. To najbardziej podstawowa szczurza potrzeba - tuż po jedzeniu i piciu. Każdy ma prawo do własnych decyzji, zgoda, ale nie można taką decyzją krzywdzić zwierzaka - nawet mając dobre intencje - a skoro chcesz adoptować a nie kupić w zoologu to wierzę, że te intencje masz jak najlepsze.
Dużo z nas zaczynało od pojedynczego ogona z zoologa i nikt, kto zobaczył jak zachowują się ogony w stadzie, nie wrócił do samotnego chowu.
Nie podlinkuję Ci odpowiednich wątków, bo piszę z komórki, ale myślę, że ktoś z kompa może w tym dopomóc.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
elsa28 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 4
Skąd: Nysa
Wysłany: Śro Mar 18, 2015 22:58   
   Zwierzątka: dwa psióry + kocica


Pyl napisał/a:
elsa28, powodzenia w poszukiwaniu, ale obawiam się, że na tym forum takiej osoby nie znajdziecie - i to nie ze złośliwości, tylko dlatego, że wiemy jak ważne jest szczurze towarzystwo. To najbardziej podstawowa szczurza potrzeba - tuż po jedzeniu i piciu. Każdy ma prawo do własnych decyzji, zgoda, ale nie można taką decyzją krzywdzić zwierzaka - nawet mając dobre intencje - a skoro chcesz adoptować a nie kupić w zoologu to wierzę, że te intencje masz jak najlepsze.
Dużo z nas zaczynało od pojedynczego ogona z zoologa i nikt, kto zobaczył jak zachowują się ogony w stadzie, nie wrócił do samotnego chowu.
Nie podlinkuję Ci odpowiednich wątków, bo piszę z komórki, ale myślę, że ktoś z kompa może w tym dopomóc.



rozumiem. Tak wiec proszę o usunięcie mojego posta.
_________________
"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta". George Bernard Shaw
 
 
     
gucia_ska 



Dołączyła: 20 Kwi 2014
Posty: 201
Skąd: Kłodzko/Wrocław
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 00:20   
   Zwierzątka: krewetki, rybki, śimaki


elsa28, opieka nad dwoma ogonami technicznie niczym nie różni się od opieki nad jednym (tzn. w zasadzie jest łatwiejsza, bo szczurki w stadzie łatwiej się oswajają i cały czas mają swoje towarzystwo). Klatka i tak musi mieć odpowiednią wielkość, jedzonka i ściółki nie zejdzie wiele więcej, za to radości będziecie mieć całe mnóstwo. Może przemyśl jeszcze adopcję dwójki szczurków tej samej płci?
_________________
Ze mną: 0

Szczurki za Tęczowym Mostem: Johnny, Jack, Drako, Willy, Harry, Rubinek, Gala, Ofelia, Marshal
Na zawsze w sercu: Rudeczek
 
     
dzoo92 



Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 53
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 10:21   
   Zwierzątka: szczur Letti


"Nie każdy może sobie pozwolić na trzymanie dwóch zwierząt " , jak ja kocham to stwierdzenie, przecież i tak klatka o minimalnych wymiarach dla szczurów jest na dwa szczury , nie na JEDNEGO szczura.
W dodatku szczur to nie pies typu bernardyn, że jak mam dwa to nagle moje koszta wyżywienia go i pelletu wzrastają o 100 %, dwa szczury nadal będą tyle samo jadły a dodatkowo nie uszczupli to domowego budżetu, przynajmniej ja nie zauważyłam tego mając miesiac jednego szczura, a potem już od 2 lat 2 szczury, a nawet i więcej. Wiec to marna wymówka. Ktoś może powiedzieć że nie stać go na utrzymanie dwóch koni, psów albo choćby i krowy ,ale jak nie stać nas na trzymanie dwóch szczurów, to tym bardziej nie stać nas na jednego. leczenie wychodzi czasem drogie, a to chorujące zwierzaki.
_________________

 
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 10:46   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Tak jak napisała dzoo92. Jeśli kogoś nie stać na dwa szczury to nie powinien się zastanawiać w ogóle nad wzięciem jednego czy zmuszeniem się do przygarnięcia dwóch. Czemu? Fajnie jest dopóki szczury są zdrowe i nie chorują, ale w wieku dwóch lat już mogą zacząć mieć problemy zdrowotne. Wtedy to jest dopiero wydatek, a co dopiero jak zachorują dwa na raz? To nie są groszowe sprawy, raz wydałam prawie 500 zł w przeciągu niecałego miesiąca.

Co do tego, że są stadne. Tak jak już Pyl napisała - jest różnica w zachowaniu między szczurem samotnym, a szczurem, który ma towarzystwo (nie Człowieka, ale drugiego szczura). Tutaj link do tematu na forum. http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=43.
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
dzoo92 



Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 53
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 12:35   
   Zwierzątka: szczur Letti


Tak, do 2 roku życia moje szczurki były zdrowe, już jedna samica u mnie odeszła, leczenie nie pomogło, kolejna ma 2 latka ale na razie jest ok. Ponad 2 letnia kolejna chora, jedna już też odeszła, ale trochę kasy poszło i były podejrzenia przysadki mózgowej. Ehhh no i teraz się zacznie ciągłe latanie po wetach, na szczęście jeszcze żaden szczur nie ma guzów. Trzeba się niestety liczyć z kosztami, a jak nie może być dwa tylko jeden to są chomiki, Zajebiste stworzenia, ale za to samotniki.
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13