Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: limomanka
Śro Gru 31, 2014 00:48
[RZESZÓW/TARNÓW/KRAKÓW] przygarnę samczyka
Autor Wiadomość
sryt9 



Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 147
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 20:48   [RZESZÓW/TARNÓW/KRAKÓW] przygarnę samczyka

Witajcie :)
Poszukuje samczyka do towarzystwa dla mojego 3 miesiecznego chłopaczka. Mały trafił do mnie troszkę z przypadku, ale jakoś los chciał, żeby został ;) Tylko problem w tym, ze młody już od 2 tygodni siedzi sam i mimo że naprawdę poświecam mu ogrom czasu i szukam aktywnie mu towarzystwa nie mogę nikogo dla niego znaleźć :P oczywiście nie biorę pod uwagę zoologii lub innych tego typu miejsc. Chciałabym, żeby wiekowo drugi maluch pasował do mojego, mile widziane jakieś przylepne charaktery, bo mój maluch mimo że ogromnie przytulaśny to zadziorność juz pokazuje i obawiam się, że trafiłam na ten trudny typ szczura "ja-tu-rzadze-ja-ja-ja-tylko-ja" :lol:
Przekopałam forum od deski do deski, miałam doświadczenie z wieloma zwierzętami, odpowiednie warunki też mam, więc myślę, że w tym zakresie będe sie kwalifikować jako ew. własciciel (;
 
     
Waterloo 
Co ja tu robię?! :D



Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 72
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 20:51   
   Zwierzątka: szczur, mrówki


Na facebooku są "Szczurze adopcje" tam poszperaj ;) O! Albo do Fundacji Ogony...oni podobno mają sporo szczurasów na wydaniu...
_________________
We will cross any water...any water... ;)
Ze mną:
Za TM: Mały, Beta, Grey, Heisenberg, Hebzagał
Znaleźli nowy dom: Gandalf
 
     
sryt9 



Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 147
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 20:57   

Waterloo, sęk w tym, że szukałam, naprawdę :P
Albo wyklucza mnie lokalizacja, albo ogonki do oddania parami. Niby dwa, a trzy szczury to nie różnica, jednak dla osoby niepełnoletniej nagle to ogromna przepaść (a raczej dla jej rodziców ;) ) Dodatkowo zalezy mi na tym, żeby mimo wszystko nie brać starszego chłopa, a to one jednak dominują.

Zdaje sobie sprawę z tego, że gdybym chciała to mogłabym adoptować ogonka nawet z Gdańska czy Sopotu. I jak sie nie uda w okolicy to pewnie będę wtedy kombinować. Póki co postanowiłam spróbować tutaj. :)

Chciałabym to tylko jakoś przyspieszyć, bo mój chłopak to naprawdę miziak. I ja słysząca tyle o proludzkim potencjale tych zwierząt nie spodziewałabym sie tak psiego zachowania małego szczura który wchodzi pod ręke i domaga sie czułości. A ja chociaż chciałabym ją zapewnić cały czas to nie mam na tyle czasu.
_________________
→ nasza galeria ←
ze mną: Zorro • Pluszak • Żarówka

 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 20:58   
   Zwierzątka: brak


http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16987 - tutaj jest do adopcji ostatni maluch albinosek, akurat z Twoich okolic :)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
sryt9 



Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 147
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 21:04   

smeg, tak, mam stały kontakt z tą właścicielką, po prostu troche się obawiam reakcji reszty domowników na albinosa. Double rexa dumbo jeszcze jakoś przełkneli ("z tym ogonem"), bo wygląda tak tragicznie, że aż uroczo, ale obawiam się ze z typowym labikiem może być trochę ciężej.

Bardzo nie lubie takich sytuacji, bo dla mnie to bez róznicy czy szczur ma oczy czarne, czerwone, czy ma łapki, włosy czy ogon :P ale trzyma mnie jeszcze jakiś czas rodzinny dom i dyktujący w nim warunki rodzice
_________________
→ nasza galeria ←
ze mną: Zorro • Pluszak • Żarówka

 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 21:37   
   Zwierzątka: brak


Może warto poprosić właścicielkę o jakieś słitaśne zdjęcia tego szczurka, może przy ich pomocy uda Ci się przekonać rodzinę ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
sryt9 



Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 147
Wysłany: Czw Lis 27, 2014 21:40   

Słuchajcie ogłoszenie dalej aktualne...
Antoś siedzi już 3 tygodnie sam, pomijając fakt że osiągnął już rozmiary małego niedźwiadka, to aż przykro mi patrzeć na to jak siedzi w klatce sam. Poświęcam mu maksimum czasu jaki mogę, jak tylko siedze w domu to ogon biega, miziam go, bawie sie, zajmuje go jakimiś zabawami w szukanie jedzenia czy wyciąganie go z czegoś, ale wiem, że to mu nie zastąpi drugiego ogonka.
Mam alternatywe, kolega koleżanki kolegi ( :P ) ma jakąś zoologiczną wpadkę i jak byłam oglądać maluszki będą do wzięcia dopiero za 2 tyg minimum... Stąd też ponawiam i przy okazji pytam, po 5 tyg samotności to nie będzie za późno? Na łączenie? Mój szczur to bydle, troche boje sie "wrzucać" do niego 5 tygodniowego malucha...
_________________
→ nasza galeria ←
ze mną: Zorro • Pluszak • Żarówka

 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Lis 28, 2014 01:41   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


sryt9, maluchy w zasadzie najłatwiej się dołącza, więc jeśli nie znajdziesz czegoś wcześniej, jest to jakieś wyjście.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 28, 2014 12:56   
   Zwierzątka: brak


sryt9, pamiętaj, że łączenie szczurów nie polega na wrzuceniu nowego do klatki starego, bo może się to skończyć nieciekawie ;) Poczytaj poradniki dotyczące łączenia, należy to robić stopniowo i ostrożnie.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
sryt9 



Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 147
Wysłany: Nie Lis 30, 2014 18:38   

smeg, i masz Ci los, zabrzmiałam jak dzieciuch :P
czytałam wszystko.

Jedynie boje sie ze Antonio poturbuje małego jakoś lub cos tego pokroju. Pamietam ze jak go dostalam w wieku okolo 5 tyg to byl niesamowitym okruszkiem, czuc na rece go nie bylo, dlatego sie boje :)
_________________
→ nasza galeria ←
ze mną: Zorro • Pluszak • Żarówka

 
     
roszpun
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 05, 2014 13:13   

i jak tam idą poszukiwania?

jakbyś chcała mogę spytac terrarystów-moich znajomych
oni chcieli ode mnie szczury na rozpłodowe, ale im odmówiłam, wiec prawdopodobnie będą kupować i rozmnażać swoje
jeśli nie masz szczurka, to mogę ich poprosic by mi jednego dali, nie powinni mi odmówic xD
prawdopodobnie troche będą ich miec :)

wczesniej jak hodowałam myszy, pare z koleżanka odratowałyśmy (brakowało nam wtedy do stadka)
Szwindel był całkiem spoko, z początku lekko strachwily, ale oswajanie nie trwało długo

oczywiście dalej mogłabym ci go dostarczyc :P
mam znajomą na studiach która co tydzien wraca do domu do Tarnowa
Ostatnio zmieniony przez limomanka Pią Gru 05, 2014 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Gru 28, 2014 19:14   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Aktualne?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
sryt9 



Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 147
Wysłany: Śro Gru 31, 2014 00:17   

Nieaktualne, można zamknąć :)
_________________
→ nasza galeria ←
ze mną: Zorro • Pluszak • Żarówka

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 15