Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Wto Paź 21, 2014 01:35
[Warszawa] Oddam 4 szczurki - 3 maluchy (5 tygodni)+1dorosły
Autor Wiadomość
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 09:32   [Warszawa] Oddam 4 szczurki - 3 maluchy (5 tygodni)+1dorosły
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


1. Liczba szczurów do oddania: 4

2. Płeć szczurów: samce

3. Wiek szczurów: 3 samce: 5 tygodni + 1 samiec: rok i 5 miesięcy

4. Miasto: Warszawa

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: brak - tylko Warszawa i okolice

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: brak

7. Charakter, usposobienie szczurów: Dorosły samiec to leniwy i przyjazny grubasek. Maluchy, jak to maluchy, rozrabiają, ganiają się, bawią, bardzo przyjacielskie

8. Stosunek szczurów do człowieka: j.w.

9. Stosunek do innych szczurów: Dorosły samiec bez problemu został połączony z maluchami, więc wnioskuję z tego że bardzo dobry. Maluchy to widomo, bezproblemowy.

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: Po pojawieniu się w domu maluchów, dziewczyna zaczęła dość silnie reagować alergicznie.

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: Dorosły samiec pochodzi z zoologa, a maluchy z hodowli karmowej.

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: n/d

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: Szczurki oddaje z całym wyposażeniem, tj. klatka z wyposażeniem i dopiero co kupiony 35 L worek ściółki

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: Są już połączone więc wolałbym je oddać jako stadko

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Posiadane wcześniejsze doświadczenie ze szczurami

16. Zdjęcia szczurów: Wyślę zainteresowanym

17. Kontakt: 609 090 266

18. Kilka słów o szczurze: Dorosły samiec całe życie żył w parze z drugim, który odszedł półtora miesiąca temu. Aby nie był sam, dokupiłem z hodowli (nie z zoologa) trzy 4-tygodniowe samczyki. Niestety jak pisałem, dziewczyna zaczęła od razu silnie reagować alergicznie. Niestety uniemożliwia mi to dalsze trzymanie szczurków i jestem zmuszony je oddać. Tak jak pisałem, szczury są przyjazne, dorosły samiec to typ leniuszka, maluchy są rozbrykane i pełne energii.

Edytowałam pkt 11. radek_z żadna pseudohodowla ani hodowla karmowa nie są nigdy do końca "sprawdzone" i nie powinny być polecane, bo urodzone w nich mioty nie są monitorowane pod względem charakteru, zdrowia i długości życia.
karola
Ostatnio zmieniony przez radek_z Wto Paź 21, 2014 00:20, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 09:43   

Napisz do elddine , szukała szczurki w Warszawie :mrgreen:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 12:01   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


radek_z napisał/a:
a maluchy ze sprawdzonej hodowli
Jeśli maluchy pochodzą z hodowli to czy poinformowałeś hodowcę? Hodowca jako pierwszy powinien wiedzieć o oddawaniu ogonów i ma prawo do szukania im domu na swoich zasadach.
Natomiast jeśli maluchy są z pseudohodowli to warto to napisać w ogłoszeniu, aby nie wprowadzać adoptujących w błąd.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 12:10   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Pyl napisał/a:
radek_z napisał/a:
a maluchy ze sprawdzonej hodowli
Jeśli maluchy pochodzą z hodowli to czy poinformowałeś hodowcę? Hodowca jako pierwszy powinien wiedzieć o oddawaniu ogonów i ma prawo do szukania im domu na swoich zasadach.
Natomiast jeśli maluchy są z pseudohodowli to warto to napisać w ogłoszeniu, aby nie wprowadzać adoptujących w błąd.

Pyl, one są z karmówki poleconej przez zirrael.
link: http://forum.szczury.biz/...p=978554#978554
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 12:22   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


nimka, tym bardziej nie powinno być informacji w tym wątku, że są z hodowli.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 12:43   
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


Szczurki nie są z hodowli "rasowej", tylko jak napisała nimka, z "karmówki" co myślę że dla 99% forumowiczów nie robi róznicy. To nie jest pseudo hodowla, bo szczurki są rozmnażane w kontrolowany sposób, rozdzielane w odpowiednim momencie aby nie pokryły się nawzajem. Byłem na miejscu, widziałem w jakich warunkach są trzymane, widziałem matkę i ojca poszczególnych maluszków. Myślę że to lepsze źródło niż zoolog, czy pseudo hodowle jakich pełno na olx.pl, gdzie ktoś niby ma szczurki z "wpadki" i szuka dla nich domu, ale chce za nie pieniądze.

Szukam im po prostu kochającego domu, bo z przyczyn opisanych nie mogę się nimi zajmować.
Ostatnio zmieniony przez radek_z Pon Paź 20, 2014 12:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 12:51   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


radek_z, ponieważ inne są zobowiązania w stosunku do szczurów pochodzących z hodowli (np. obowiązek informowania o stanie zdrowia, wykonania sekcji a czasem histopatologii) a inne dla adopcji to dużej grupie odbiorców robi to jednak różnicę.
Ponieważ w pierwszym poście admini już zrobili stosowną korektę to ja nie mam więcej uwag.

Powodzenia w poszukiwaniach.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 00:21   
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


Szczurki już mają nowy dom. Już za nimi tęsknię, ale nie było innej rady:(
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 15